אהלן! האמת שאני חדש פה, אז אני קצת מתרגש
אשמח לקבל המלצות וכיוונים, לגבי איך בעצם לעשות את האופטימיזציה בפייסבוק. יש המון נתונים, והאמת שזה די מבלבל... אני הולך לאיבוד ואין לי אסטרטגיה ברורה לגבי איך אני עושה אופטימיזציה. אשמח לשמוע מה אתם עושים, ובאיזה דרך אתם פועלים??
אני אסביר:
אני מריץ (לדוגמא) קמפיין ששולח למאמר, ובסוף המאמר יש קישור לאתר שלי. המאמר אמור לחמם טיפה את הלקוחות לפני שהם מגיעים לאתר. עכשיו, הדילמות שלי הן כאלה:
1. ע''פ איזה נתון אני עושה אופטימיזציה? אני יכול לעשות לפי מחיר לקליק? לפי ctr? העניין מסתבך עוד יותר, כי כשאני בודק את הסטטיסטיקה, דווקא המודעה היקרה יותר ממירה יותר, בסופו של דבר. אז רגע, לעשות אופטימיזציה לפי איזה מודעה מביאה לי בסופו של העניין יותר המרות?
או מצד שני, להמשיך לשפר ע''פ קליקים, ואת ההמרות לנסות לשפר בדף נחיתה.עצמו? אני ממש מבולבל...
2. אל הבלאגן הזה מצטרף העובדה שפייסבוק בעצמו נותן לי כמה אופציות של אלגוריתם- האם הוא יביא לי הכי הרבה קליקים, או הכי הרבה קונברזנס... מה לבחור? אם אני בוחר ע''פ קונברזנס, אז גם האופטימיזציה חייבת להיות ע''פ המרות, או שאפשר ע''פ מחיר לקליק? קיצר אנלא יודע מאיפה להתחיל!
3. אל הבלאגן הזה מצטרף גם העניין שיש יום אחד שמודעה תהיה ממש טובה, ואז פתאום יום אחר שהיא תהיה הכי גרועה.. איך אני יודע שהגיע הזמן לעשות אופטימיזציה, ושיש לי מספיק נתונים? וגם, כשאתם בוחרים את המודעה המנצחת, אתם בוחרים בסינון lifetime או ע''פ היום?
קיצר אם תוכלו להאיר את עיני, איך אתם עושים את זה ומה עובד לכם הכי טוב- זה יהיה פצצה!
תודה רבה!!