פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 11 מתוך סך הכל של 11

אשכול: דרישת תשלום בגלל שליחת דואר זבל

משתמש כבד nadavben אינו מוערך במערכת הפורומים

דרישת תשלום בגלל שליחת דואר זבל

לקוחה שלי קיבלה מייל מעורך דין שמסתבר שמתעסק גם כן בדיני אינטרנט
    הוא כותב לה כך:
    ביום 12 אוקטובר 2014 ביקשתי ממך לא לשלוח לי יותר ספאם, לעולם.

אנא שלחי לי פיצוי בגובה 2,000 ש"ח בגין שתי ההודעות. כתובת למשלוח המחאה: עו"ד יהונתן, תל-אביב.

ביום 01.06.2015, ככל שלא אקבל המחאה, אגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות על שתי ההודעות שהתקבלו שלא בהסכמתי.

בברכה,
    יהונתן.

אשמח לעצתכם ולדעתכם

משתמש מתמיד ziv465 is on a distinguished road
    כל הכבוד לו.

הלוואי ולי היה את הכח לעשות את זה גם לכל החברות המעצבנות ששולחות לי מיילים שמעולם לא ביקשתי!

מכור לפורום TopGun(Alka) is on a distinguished road הסמל האישי שלTopGun(Alka)
    אשמח לעצתכם ולדעתכם

א. שהלקוח שלך יתחיל להפסים עם הספאם.
    ב. שיתחיל להתייחס לבקשות לש הסרה או שלא יציג הודעה שהאימייל הוסר ועדיין ממשיך להספים.
    ג. עם בשיחה לא יוכל לשכנע אותו להקטין תשלום אז שישלם כי בבית המשפט בנוסף ל 2000 ש"ח הוא ישלם גם עבור הגרות בשפט ובזבוז זמן של עורך דין שזה ללכת לבית המשפט, לפתוח תיק ועוד..... וכל עורך דין יש לו תעריף משלו לשעת עבודה והוא יכול לדרוש בנוסף לכל זה כשעתיים בזבוז שכל שעה אצלו 300 ש"ח + מע"מ
    אלמיר מערכות תוכנה,
    העוסקת בשירותי בניית אתרים באינטרנט איכותיים ברמת גימור גבוהה לכלל המגזרים.
    לפרטים נוספים 04-63-63-281

מנסיוני בעניינים כאלו, אמנם בסכומים כאלו לא כל כך כדאי אבל הרבה פעמים יעיל לגשת לעורך דין מומחה (מסוגו של יהונתן ק.) ולהתייעץ איתו, גם ביחס לאיך מטפלים במקרה הספציפי הזה וגם איך אפשר להזהר בעתיד.
    גם במקרה הזה ישנן דרכים שמאפשרות לעיתים להוריד את סום הפיצוי וגם כהחלת כללים נכונים של התנהלות. הרי ברור לך שלא באמת ניתן לתת לך בפורום כזה עזרה אמיתית כיצד להתנהל מול איום בתביעה, נכון?
    ומשהו כללי - שימו לב ש-1,000 ש"ח לכל הודעה זו אמנם ברירת המחדל, אבל לא בהכרח הסכום שיפסק. זה שיקול שיש לשקול משני הצדדים בעת המשא ומתן.
    חובה להתייעץ עם עורך דין. האמור אינו עצה משפטית.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

מכור לפורום טומי אינו מוערך במערכת הפורומים
    אם אתה עובד אם מערכת לדיוור ישיר אז כל מה שהעורך דין היה צריך להפסיק את הדיוור הוא ללחוץ על לינק להסרה מרשימת תפוצה
    אם הוא שלח מייל שייתן זמן ושעה של המייל שיוכיח שהוא שלח
    החוק אומר ללא הוכחת נזק אבל עדיין הוא צריך להוכיח ששלחו אליו מייל והוא ביקש להפסיק

ואם זה קיים באמת שאין לך הרבה מה לעשות בעניין
    www.tax-hm.co.il יועץ מס נחוץ לכל עסק

טומי. מתנצל אבל אתה טועה. לא כל כך פשוט.
    החוק והפסיקה מאפשרים גם פיצוי טרם משלוח הודעת הסרה.
    השולח, עליו הנטל להוכיח הסכמה מראש.
    לכן אני ממליץ, אם מדובר בסכומים קטנים להתפשר ואז לגשת לעו"ד מומחה לייעוץ איך להמשיך להתנהל.
    אם מדובר בסכומים גדולים, לגשת כעת לעו"ד מומחה שינהל עבורך את המו"מ לפשרה ויחשוב איתך על טענות אפשריות.
    יהונתן ק. מבין במה שהוא עושה בתחום. לא לזלזל בבקשה.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

נכון מאוד יורם נטל ההוכחה על השולח להוכיח הסכמה מראש
    אבל במידה ויש הנטל של ההוכחה הוא גם על התובע להוכיח שביקש להפסיק
    אם אניעובד עם מערכת לדיוור ישיר ויש לי לינק להסרה מהרשימה
    והוא לא לחץ עליו מה אני יכול לעשות יותר מזה כל עוד הוא לא הסיר את עצמו לא שלח מייל הוא נחשב כמסכים
    כמובן כל מקרה לגופו

מכור לפורום TopGun(Alka) is on a distinguished road הסמל האישי שלTopGun(Alka)
    טומי.

מה תגיד ש 90% שולחים וטוענים בשיטה שלך "מה אני אעשה, הוא לא מסיר את עצמו" כשמלהתחילה לא ביקש ולא רצה לקבל שום דבר והחלטת יום אחד להתחיל לדוור בתקווה שלא יקרה כלום?

הרי החוג הזה כשיצאה בשנת 2008, הוא נתן לכל המדוורים חודש לקבל אישור מחדש של קבלת דואר אלקטרוני ומי שלא התייחס, אוטומטית היה נחשב כלא ביקש להרשם לרשימת ספאם של חברת שקל זו או אחרת.

כל מי ששולח חודש אחרי, הוא נחשב מפר חוק.
    אלמיר מערכות תוכנה,
    העוסקת בשירותי בניית אתרים באינטרנט איכותיים ברמת גימור גבוהה לכלל המגזרים.
    לפרטים נוספים 04-63-63-281

בוא נתחיל מזה שאני לא שולח כבר המון זמן
    די הפסקתי ויצאתי מהתחום הזה
    חשוב להדגיש שלא שולחים סתם לאנשים
    באנדם סימן את עצמו איפשהו אישר את השליחה
    אם אני שולח פעם ראשונה למישהו שלא אישר חשוב מאוד שיהיה בסוג של קבוצת מיקוד וזהמותר על פי החוק לשלוח פעם אחת ויורם תקן אותי אם אני טועה
    אם זה נשלח פעם ראשונה ללא אישור כדי לעניין אדם במוצר ולאחר מכן נשלח שוב פה יש עילה לתביעה ללא הוכחת נזק
    אבל אם בנאדם אישר (ואני לא בעד ספאם שלא תבינו לא נכון )
    והוא רוצה להסיר את עצמו מהרשימה בשביל זה החוק מציין במפורש שיש לשים את הקישור להסרה במייל

מסכים ש-90% מהספאמרים עובדים ככה.
    ולמרות זאת, מנסיון אני אומר לך ש-100% מהספאמרים שמגיעים לבית המשפט, מה שאתה כתבת אינו מספיק להם.
    לכן, נדמה לי שכעצה בפורום משפטי, העצה הזו בעייתית. כלומר, יתכן שהיא טובה פרקטית. משפטית היא שגוייה. השואל נמצא עכשיו בבעיה משפטית. לא פרקטית.
    נתחיל בהתחלה "באנדם סימן את עצמו איפשהו אישר את השליחה". גם כאן הנטל על השולח (עליך) להוכיח שהאדם סימן ולהוכיח למה הסכים. ברוב המקרים מי שקונה רשימת מיילים אינו מסוגל להוכיח את ההסכמה הראשונה.
    יותר מכך - זה שהסכמתי לקבל מיילים מחנות נעליים לא אומר שעסק מקוון לויאגרה רשאי לשלוח לי פרסומות. ההסכמה צריכה להתייחס לסוג המוצר או לשולח המייל שנשלח ולכן גם אם הוכחה הסכמה ראשונית - זה לא מספיק. צריך להבין בדיוק למה הסכים ולעמוד בזה.
    אני יודע שזו פגיעה קשה בעסקים של פרסום מדוור במיילים אבל מה לעשות. זה החוק.
    דבר שני, החוק מכיר באפשרות לאפשר הסרה, ולא רק מכיר אלא מחייב אותה. גם אם מותר לך לשלוח ספאם אתה חייב לאפשר הסרה קלה. עדיין, לפי החוק והפסיקה, עצם קיומה אינו מונע פיצוי ומבטל אותו. לכל הפחות יש בו כדי להפחית מעט את הפיצוי. כלומר, זה שנתת אפשרות הסרה אינו מהווה אישור לשלוח ספאם.
    אני מקבל כל פעם לקוחות שנרשמו לרשימות דיוור וקיבלו תביעה על ספאם ויש מעט מאוד מה לעשות. צריכות להיות נסיבות מאוד ספציפיות כדי להגן לגמרי וגם להגן בצורה חלקית זה לא פשוט.
    לכן, תבדילו בין מה שכולם עושים לבין מה שראוי לעשות על פי החוק.
    בפורום משפטי אני מציע להזהר מעצות מהסוג הראשון ולהתמקד בעצות מהסוג השני.
    מקווה שהסברתי את עצמי ברור. זהו. מיציתי. מסיים לטחון לכם את המוח.

"אם אני שולח פעם ראשונה למישהו שלא אישר חשוב מאוד שיהיה בסוג של קבוצת מיקוד וזהמותר על פי החוק לשלוח פעם אחת ויורם תקן אותי אם אני טועה "
    לא הבנתי את השאלה. אבל המקומות היחידים בהם מותר לך לשלוח משהו למישהו שלא אישר מפורטים בחוק ואין לי כוח להרצות על כולם.
    אני מניח שאתה מדבר על החריג שהחוק מתיר לשלוח פעם ראשונה לבית עסק בקשה לשלוח הודעות פרסומיות. אם זה לא בית עסק או אם זה כבר עכשיו הודעה פרסומית - אתה לא נכנס בחריג של החוק.
    מאוד מאוד מומלץ לכל מי ששולח הודעות פרסומיות לעבור פגישת ייעוץ עם עו"ד מומחה כדי להכיר את הסיכון.
    המיתוסים שמסתובבים בציבור רק יכולים לפגוע בכם, ואם זה העסק שלכם - סכנה.

+ הגב לאשכול זה