פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך סך הכל של 2

אשכול: שאלה לגבי תקנון אתר,הכיצד הוא מציל?

משתמש מתמיד יוספי אינו מוערך במערכת הפורומים

שאלה לגבי תקנון אתר,הכיצד הוא מציל?

שאלה לגבי תקנון אתר
    אם אני מקים אתר שאנשים מעלים אליו תוכן,כמו סירטונים,תמונות וכו ומשתפים
    אין לי דרך לבדוק זכויות יוצרים על כל פריט שמועלה
    כמובן שאם אקבל פניה על הפרת זכויות(עם הוכחה כלשהי) אסיר מיידית את הפריט
    מחיפוש ברשת ראיתי שניתן לכתוב תקנון לאתר
    שבעצם מכסה אותי
    ראיתי אתר שמשכיר תקנון אפילו
    http://www.takanon.info
    שאלותי הם:
    1,האם זה באמת עוזר?
    הרי בתקנון שם אין לי חובה לשמור פרטי IP של היוזרים,ולכן איך זה מכסה אותי?
    האם שפגעו בו בזכויות יוצרים יתבע אותי כבעל האתר...
    ויותר מכך,בעל האתר יעלה כל תוכן שירצה למרות שמפר זכויות (אי אפשר לדעת מי העלה את התוכן) ואז רק אם יפנו אליו הוא יסיר,והתקנון יגן עליו מתביעות?
    מוזר מאוד...

2, מה המחיר של תקנון (בערך) עם עו׳ד פרטי,
    באתרי אין יותר מידי חידושים , בגדול הוא אתר שמעלים אליו תוכן(סירטונים תמונות וכו' ומשתפים)

חשוב לציין-קראתי את המאמרים של עו"ד יורם
    http://www.y-law.co.il/page2.html
    ועוד מאמרים בנושא באתרו הנהדר ..., ולפחות באתר של התקנון המוכן אין חובה שהמשתמש בעת העלאה של התוכן אלא לשים זאת בתחתית העמוד
    אבל נגיד שיש כאן מחלוקת משפטית(אני מאמין שגם בעלי האתר תקנון הם עו"ד)
    עדיין השאלה עומדת , הכיצד תקנון שיהיה רשום בו מה שרשום בו יכסה את בעל האתר,כך שלאדם שנפגע מהפרת זכויות יוצרים אין את מי לתבוע בעצם(כמו שציינתי לעייל אין חובה לשמור IP כך שלך תחפש את מי שהפר את הזכויות)....

תודה
    נערך לאחרונה על ידי יוספי, 31/03/2015 בשעה 18:26

אנסה להשיב. יהיה ארוך. סליחה. מי שלא מעוניין - שידלג.

תקנון הוא הסכם. הוא חל מקום בו החוק אינו קובע משהו שאי אפשר להתנות עליו.
    הוא הסכם בין הגולשים לאתר ולכן עליו לעמוד בדרישות החוקיות של הסכם מחייב. יש להציגו באופן שיחשב מחייב על פי חוק (יתקיימו דרישות - 1. מסויימות, 2. גמירות דעת). מסויימות= כולל את כל הפרטים החשובים. גמירות דעת = הוכחה הסכמת הצדדים להתקשר בחוזה מחייב.
    בפסיקה רבה בארץ ובחו"ל, כולל כזו שאני הייתי חלק ממנה, נפסק פעם אחר פעם שתקנון שמופיע בתחתית העמוד אינו מהווה חוזה מחייב במרבית המקרים (קרא פסק דין מרתק שלי בשם חוגל נ' רביב, של השופט אורנשטיין, בו הוכח שהלקוח שלי העתיק תכנים, אבל מעבר לכך שהוכחתי שלא היתה הפרת זכויות יוצרים גם הוכחתי שתקנון האתר אשר תבע שהיה בתחתית העמוד לא היה חוזה מחייב כלפי לקוחי).

לאחר מכן על התקנון לכלול את התנאים שאתם רוצים שיחולו בינך לבין הגולשים.
    שים לב שהתקנון אינו עוזר לך כלפי צדדים שלישיים. כלומר, אם הפרת בעצמך זכויות יוצרים של מישהו - התקנון לא יציל אותך. פעמים רבות גם בהפרות של הגולשים התקנון לא תמיד יכול לסייע במאה אחוז, ולמרות זאת ישנן פעמים רבות שהוא עוזר אם הוא מנוסח נכון ומאומצות דרכי פעולה נכונות.
    לאחר התייעצות עם עו"ד מיומן בתחום, אתה יכול לאמץ מנגנוני התנהלות לאתר שימנעו או יקטינו מאוד את הסיכון שתתבע על הפרת זכויות יוצרים, והתקנון הוא אחד המכשירים לאימות הדרכים הללו שנועדו לעזור לך להתגונן גם מול תביעות הפרות זכויות יוצרים.
    קטונתי מלהביע עמדה על תקנון כזה או אחר שנמצא באינטרנט, אבל אתן לך הסבר כללי שידגים את הנקודה.
    תניח שכואבת לך הבטן ואתה רוצה ללכת לרופא שיבדוק ויטפל. תוכל אחד משלושה:
    1. לשראול את סבתא שתציע לך ללעוס עלי גת. יעלה לך 10 ש"ח בשוק התקווה.
    2. לשאול את רופא המשפחה שלך שית לך אספירין - יעלה לך 25 ש"ח בסופרפםארם.
    3. ללכת לכירורג מומחה שינתח ויוציא לך את האפנדיציט המוטדלק. יעלה לך כמה אלפי ש"ח.
    כל אחד מאלו הוא טיפול לגיטימי עם עלות כזו או אחרת ומידת הצלחה כזו או אחרת
    אתה צריך להחליט מבין הבחירות האלו, איזו אתה מעדיף. הבטוחה יותר או הזולה יותר. את הזולה יותר תוכל לקנות בכל מקופם. את היקרה יותר תוכל לרכוש רק מרופא מומחה, בבית חולים. הכל החלטה שלך וכל עוד אתה מבין את הסיכון - זכותך המלאה. אין רע.

לשאלתך על שמירת IP - אני יכול להרגיע אותך שגם אני (פתרון סוג 3) איני מתחייב ואפילו לא ממליץ ללקוחות לשמור IP. אבל אני כן מנחה את הלקוחות לאמץ שיטות שיקטינו את הסיכון, דוגמת הליך של הודעה והסרה לפי ה-DMCA האמריקאי ושיטות נוספות.

לגבי יכולת התובע לתבוע אם אין IP - זו בעיה שבתי המשפט מתמודדים איתה תכופות ועוד לא נפתרה. גם כאן יש לי פסק דין חשוב שהשגתי - הפרמייר ליג נ' פלוני, בעליון, בו נפסק שהלקוח שלי - מפעיל האתר - הפר זכויות יוצרים, ובכל שזאת לא חשפו את פרטיו באופן שאיפשר לפרמייר ליג לתבוע אותו.

מקווה שקצת עזרתי.
    חובה להתייעץ עם עורך דין. האמור אינו עצה משפטית.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

+ הגב לאשכול זה