פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך סך הכל של 4

אשכול: שאלה בנוגע לקניית דומיין אשר פג תוקפו:

משתמש "קל" uridaniel80 is on a distinguished road

שאלה בנוגע לקניית דומיין אשר פג תוקפו:

1. האם מותר לכל אחד לקנות כל דומיין אשר פג תוקפו ?
    2. במידה ושם הדומיין הינה שם של חברה/עסק/בן אדם פרטי, האם עדיין מותר לקנות את הדומיין ולעשות בו שימוש ? כל שימוש ? האם ישנם הגבלות ?

1. תלוי בנהלים.
    2. כאן יש סוגיות עובדתיות שכדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה. למשל - האם השם נרשם כסימן מסחרי, שימוש בשם של אדם פרטי הוא גם הפרה של חוק הגנת הפרטיות, מה יקרה באתר עצמו שתחת אותו שם מתחם, מה זה "כל שימוש" וכדומה. כל כך הרבה שאלות שרק בייעוץ בספציפי תוכל לקבל תשובה אמיתית.
    אחרת כל מה שאענה זה "אם ככה אז ככה ואם ככה אז ככה" והאמת - יותר מדי בזבוז זמן ועדיין לא יתן לך תשובה חד משמעית על המקרה שלך.
    חובה להתייעץ עם עורך דין. האמור אינו עצה משפטית.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

משתמש "קל" uridaniel80 is on a distinguished road
    תודה רבה על תשובתך. אז במידה ואין סימן מסחרי, מותר לקנות ? אגב, איפה אני יכול לבדוק אם קיים סימן מסחר ?

להלן עוד שאלה ודוגמאות:

נגיד יש מישהו שקוראים לו דני והוא אינסטלטור והוא קנה את הדומיין daninstelator.co.il, אחרי שנה הדומיין פג תוקף, האם מותר לי לקנות את הדומיין ולהקים עליו אתר של אינסטלטור ? (במידה ואין שם מסחר)

כמו כן, נניח ויש עסק שקוראים לו DUDU DOGS ׁ(נניח עסק לאילוף כלבים), והדומיין שלו הוא DUDUDOGS.CO.IL והדומיין פג תוקף, האם מותר לי לקנות את הדומיין ולהרים עליו אתר של אילוף כלבים ? (במידה ואין סימן מסחר ולא סימן מוכר כמובן)

מצפה לתשובתך ותודה מראש,
    אורי.

בנוסף - איפה אני יכול לקרוא את החוק בנוגע לזה ? יש מקום שזה רשום ? איגוד האינטרנט אולי ?

תודה מראש,
    אורי.

אורי,
    אתחיל בכך שדווקא מה שעניתי והשאלות שאתה מפרט מראות שאי אפשר לתת תשובה חד משמעית. כל מה שלא אשיב לך כאן לא מחליף ייעוץ משפטי בנסיבות של המקרה הספציפי שלך. אנא ממך. הנזק יכול להיות לך משמעותי ברמה של עשרות אלפי ש"ח אם יקרה. גש להתייעץ כדי לצמצם אותו.
    עוד אני רוצה להדגיש ששם המתחם כמו גם שאלת קיום סימן סחרי הן רק חלק מהעובדות, חשובות ככל שיהיו, שיש לשקול, ובתי המשפט מכריעים לאור מכלול הנסיבות, כולל תוכן האתרים השונים, העסקים השונים, המוניטין שלהם, השימוש שלך בסימן וכדומה.
    לשאלתך הראשונה - גם ללא סימן מסחרי רשום לא ניתן לעשות כל מה שרוצים. גם אז יש מגבלות.
    בדיקת סימן מסחרי רשום ניתן למצוא בקישור לאתר משרד המשפטים בחיפוש "מאגר סימני מסחר בגוגל". לא מסובך. (חסכתי לך). תכנס לשם. תקליד את הסימן שאתה רוצה בקובית השם ולחץ "חפש". אם יהיו תוצאות, תראה אותן למטה.
    אבל, וזה גם עונה לשאלות אחרות שלך, קח בחשבון שגם סימן הדומה עד כדי להטעות כעלול להוות הטעיה, וכבר נפסק שקיומו או העדרו של רווח,
    כמו גם תוספת ה"דוט קום" (או COIL) לא מאבחנת את השימוש המפר.
    שים לב שקניית שם המתחם נעשית מול איגוד האינטרנט שלא עוסק בסימני מסחר וימכור לך גם את מיקרוסופוט.קו.איל אם יהיה פנוי. התביעה שתוגש - תוגש בבית המשפט ואז ישקלו את מכלול העובדות. הטענה שהאיגוד מכר לך לא תעזור.
    אני לא מרגיש בנוח לתת לך תשובות על מקרים ספציפיים כי יתכן שיש עובדות בעניין שלך שלא מופיעות בעובדות שפרטת ואני לא רוצה שיראה כאילו אני מייעץ לך. הייעוץ האפשרי היחיד הוא כמו שאמרתי בפגישה מסודרת עם כל עו"ד מומחה שמתמצא בתחום.

לגבי איפה אפשר לקרוא: קודם כל בויקיפדיה אבל קח בחשבון שזה הסבר כללי וחלקי ביותר.
    תוכל למצוא גם מאמרים על סימני מסחר באתר שלי ותוכל למצוא גם קצת על גניבת עין שם.
    אבל אנא קח בחשבון שאלו הסברים כלליים שעד שלא תבחן עם מומחה כיצד הם חלים במקרה שלך, יתכן שהתשובה תהיה שונה ממה שמובן לך משם כי אי אפשר בעמוד קצתלהכניס את כל העובדות והסייגים.
    נערך לאחרונה על ידי יורם ליכטנשטיין, 23/11/2014 בשעה 10:21

+ הגב לאשכול זה