פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך סך הכל של 4

אשכול: צילום תמונות ברחוב והעלאה לאתר אינטרנט

משתמש "קל" BadBoy2033 is on a distinguished road

Smile צילום תמונות ברחוב והעלאה לאתר אינטרנט

שלום,

אני בונה אתר אינטרנט ואפליקציה ללימודי נהיגה (תאוריה). צילמתי המון תמונות של כבישים ושל רחובות. האם יכולה להיות איזהשהיא בעיה משפטית בשימוש בתמונות האלה?

לדוגמא, במקרה שבתמונות מסויימות מופיעים אנשים, שצילמתי בלי לשאול אותם? או אולי כלי רכב פרטיים? חייב לצנזר את הלוחית רישוי?

שאלה שנראת לי קצת טיפשית: אם צילמתי תמרורים ברחוב, יש למישהו עליהם זכויות יוצרים או משהו בסגנון?

אולי יש עוד בעיות אחרות שלא חשבתי עליהם? תודה מראש לעוזרים.

תשאל את גוגל סטריט ויו...
    אני לא מתיימר לחשוב על כל הבעיות שעלולות לצוץ והתשובה שלי אינה במקום יעוץ משפטי. אני כותב כרגע רק מה שעולה לי בראש בלי לחשוב עמוקות.
    חשיפה של פרטים אישיים יכולה להיות בעייתית, חשיפה של קטינים (הצגה בפומבי של תמונות קטינים), הפרת הפרטיות (אפילו שזה ברחוב. אם נגיד בני זוג עסקו בפעולה העתיקה בעולם בפארק...). גם מספרי רכבים עלולים להיות בעיה למרות שלדעתי לא, אבל לך תדע.
    לגבי תמרורים - כל תמרור עניינו העברת מידע ענייני ויש רק דרך אחת לעשות זאת - התמרור. לכן להערכתי אין בכלל זכויות יוצרים בתמרורים.
    אני חושב ששווה להפגש עם עו"ד לחפור לו במוח כדי שתכינו ביחד דרכי התנהלות נכונה שיקטינו את הסיכונים. ככלל - הסיכון לא דרמטי אבל קיים.
    יש נושאים אחרים שיכולים להיות רלוונטיים רק אם יש עובדות רלוונטיות ואי אפשר לדעת על כך מהשאלה שלך (גניבת עין, הטעיה וכדומה).
    חובה להתייעץ עם עורך דין. האמור אינו עצה משפטית.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

משתמש "קל" BadBoy2033 is on a distinguished road
    ציטוט פורסם במקור על ידי יורם ליכטנשטיין צפה בהודעה
    תשאל את גוגל סטריט ויו...
    אני לא מתיימר לחשוב על כל הבעיות שעלולות לצוץ והתשובה שלי אינה במקום יעוץ משפטי. אני כותב כרגע רק מה שעולה לי בראש בלי לחשוב עמוקות.
    חשיפה של פרטים אישיים יכולה להיות בעייתית, חשיפה של קטינים (הצגה בפומבי של תמונות קטינים), הפרת הפרטיות (אפילו שזה ברחוב. אם נגיד בני זוג עסקו בפעולה העתיקה בעולם בפארק...). גם מספרי רכבים עלולים להיות בעיה למרות שלדעתי לא, אבל לך תדע.
    לגבי תמרורים - כל תמרור עניינו העברת מידע ענייני ויש רק דרך אחת לעשות זאת - התמרור. לכן להערכתי אין בכלל זכויות יוצרים בתמרורים.
    אני חושב ששווה להפגש עם עו"ד לחפור לו במוח כדי שתכינו ביחד דרכי התנהלות נכונה שיקטינו את הסיכונים. ככלל - הסיכון לא דרמטי אבל קיים.
    יש נושאים אחרים שיכולים להיות רלוונטיים רק אם יש עובדות רלוונטיות ואי אפשר לדעת על כך מהשאלה שלך (גניבת עין, הטעיה וכדומה).
    תודה על התגובה
    לגוגל ולמעצמות דומות מותר לעשות הכל זה לא כל כך דוגמא גם ביוטוב מותר להם לפרסם שירים עם זכויות ולא נוגעים בהם.. מקסימום שולחים דיווח.. אם האדם הפשוט ישים שירים באתר שלו אוי ואבוי..

כמה בערך עולה להפגש עם עו"ד בשביל לדבר על זה?

אם אני מצנזר מספרי רכב ואת כל האנשים שמופיעים, יכולה להיות בעיה כלשהי?
    נערך לאחרונה על ידי BadBoy2033, 21/07/2014 בשעה 15:04

ידידי,
    שני דברים איני מתכוון לעשות כאן:
    האחד - לתת יעוץ משפטי מקיף ומחייב ולכן לא אוכל להשיב לשאלה "האם יכולה להיות בעיה כלשהי". סביר להניח שהסיכון צומצם. אבל איני יכל לקחת אחריות על השאלה שלך. העזרה שלי כאן היא רק זאת - עזרה. משהו לא רשמי ולא מחייב שיכוון אותך למצוא את הדרך הנכונה לפתור את הבעיה.
    השני - לתת הצעת מחיר. הפורום לא נועד לסייע בידי או בידי כל עו"ד אחר לגייס לקוחות (ובפועל ההשקעה שאני משקיע בתשובות רחוקה מלהיות מתאימה לכמות הלקוחות שמגיעה ממנו, אבל זו אינה תלונה). לכל עו"ד יש תמחור שלו. תחליט על עו"ד שעליו אתה סומך ותשאל אותו. תוכל כמובן לעשות SHOPPING אבל המלצתי - אל תכריע מבחינת המחיר. תכריע מבחינת המקצועיות. הסיכון בתביעות לא שווה את הפרשי המחיר ביעוץ הראשוני.
    חובה להתייעץ עם עורך דין. האמור אינו עצה משפטית.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

+ הגב לאשכול זה