פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך סך הכל של 2

אשכול: שליחת SMS או מייל למפרסם מודעה בלוח אינטרנטי

משתמש "קל" MOTI DAVID is on a distinguished road

שליחת SMS או מייל למפרסם מודעה בלוח אינטרנטי

שלום,
    ברצוני להקים לוח אינטרנטי חינמי,האם כדי לשווק את האתר שלי אוכל ליצור קשר דרך SMS למפרסם ההודעה (אדם פרטי) שפירסם אצל אתרים מתחרים מבלי להיות חשוף לתביעה מצד האתרים.
    מס' הטלפונים יאספו ידנית וישלחו דרך מערכת ממוחשבת.
    בנוסף,לגבי מקבל ההודעה,האם זה נכון שאם אשלח לו הצעה להצטרפות למועדון לקוחות לקבלת חומר מקצועי ללא תשלום וכוונה למכור מוצר לא אהיה חשוף לתביעה מצידו לפי חוק הספאם?
    כמובן שתהיה אפשרות ליציאה מיידית מרשימת התפוצה.
    תודה לעונים,
    מוטי

מוטי,
    לשאלה שלך יש כל כך הרבה ניואנסים שלא ניתן לענות עליה באינטרנט בלי להחשף לטענת רשלנות.
    אתחיל בכך שכל מה שאני אומר כרגע הוא חלקי, חסר, אין להסתמך עליו ויש לפנות לעורך דין.
    אמנם הלוח שלך הוא חינמי אך התביעה שעלולה להיות מופנית נגדך תעלה לך כסף. רק יעוץ משפפטי נכון ומדוייק יקטין את הסיכון.

לשאלתך - משלוח מסרון טקסט לאדם פרטי כמו שאתה מתאר נשמע על הגבול (אם לא אחרי הגבול) של מסר פרומי אסור, ואני לא בטוח שאתה רוצה לקחת את הסיכון. אבל אצטרך ללמוד יותר לעומק את הנסיבות שאתה מתאר כדי לתת תשובה יותר קונקרטית.
    לגבי שאלתך השניה, יתכן מאוד שהודעה שלא נועדה להוציא מאדם כספים בדרך כלשהי אינה מסר פרסומי אסור. עם זאת, בתי המשפט מפרשים בצורה מאוד מרחיבה את שאלת הוצאת הכספים, וגם אם באותה הודעה לא עודדת הוצאה, הרי הרשמה לשירות שבסיומו תתכן הוצאת כספים - סביר מאוד להניח שגם היא תחשב כמסר אסור.
    לגבי הצעה ראשונה לקבלת מסרים פרסומיים, זו פעולה אסורה לאדם פרטי אך מותרת לעסק. אני לא בטוח שבכל מקרה תדע להבדיל את הנסיבות.
    ולגבי האפשרות ליציאה, זה רק מראה את הסיבוך אליו אתה נכנס אם אינך מתייעץ ספציפית עם עו"ד: אם מדובר במסר פרסומי, הרי גם אם הוא מותר ישנה רשימת הוראות שחובה עליך לקיימה (ויציאה מהמאגר היא רק אחת מהן), ולכן גם אם תעשה כמו שאמרת תחשב מפר חוק.
    חובה להתייעץ עם עורך דין. האמור אינו עצה משפטית.

לאתר שעוסק במשפט אינטרנט וקניין רוחני. למאמרים על זכויות יוצרים למאמרים על סימני מסחר

+ הגב לאשכול זה