פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך סך הכל של 30

אשכול: הנגשת אתרים לנכים - האם מישהו שמע על הקלות ?

משתמש מתקדם seostyle is on a distinguished road

Thumbs up הנגשת אתרים לנכים - האם מישהו שמע על הקלות ?

1. האם מישהו שמע על הקלות לבעלי אתרי תדמית, מסחר קטנים וכדומה ?

כי הרי זה לא הגיוני שמיליון אתרים בארץ יקבלו תביעות.

2. אם הקימו לי אתר אחרי התקנה ( 25 באוקטובר נכון ? ? ) אזי בעל האתר, יכול לתבוע אותי

שלא סיפקתי לו מידע - שצריך לבנות בהנגשה ?

תודה מראש

מכור לפורום TopGun(Alka) is on a distinguished road הסמל האישי שלTopGun(Alka)
    עדיין לא החליטו האם אתרי מידע ציבוריים הם אתרי ממשלה ודומים או כולםםםםםם.

הסיכוי "שתפרן" שבקושי יש לו אתר ובקושי משלם 300 ש"ח לשנה עבור אחסון ודומיין ישלם 1-2 אלף על תיקון אתר שלו כדי שיהיה מונגש.

לגבי צריך לבנות הנגשה,
    אני מאמין שהסעיף הזה יהיה מהיום אצל כולם תחת סעיף נפרד שמציין "הנגשת אתר" בתשלום נוסף ובעלי אתרים מסויימים כנראה יוותרו.
    אלמיר מערכות תוכנה,
    העוסקת בשירותי בניית אתרים באינטרנט איכותיים ברמת גימור גבוהה לכלל המגזרים.
    לפרטים נוספים 04-63-63-281

ציטוט פורסם במקור על ידי TopGun(Alka) צפה בהודעה
    עדיין לא החליטו האם אתרי מידע ציבוריים הם אתרי ממשלה ודומים או כולםםםםםם.

הסיכוי "שתפרן" שבקושי יש לו אתר ובקושי משלם 300 ש"ח לשנה עבור אחסון ודומיין ישלם 1-2 אלף על תיקון אתר שלו כדי שיהיה מונגש.

לגבי צריך לבנות הנגשה,
    אני מאמין שהסעיף הזה יהיה מהיום אצל כולם תחת סעיף נפרד שמציין "הנגשת אתר" בתשלום נוסף ובעלי אתרים מסויימים כנראה יוותרו.
    - אני מבינה. אבל מה ההגדרות המדוייקות לבניית אתר כזה (מה התוספות ?)

- אם הקימו לי אתר אחרי התקנה ( 25 באוקטובר נכון ? ? ) אזי בעל האתר, יכול לתבוע אותי - האם זה באחריות בונה האתר או הלקוח ?

- האם בונה האתר יכול לכסות את עצמו איכשהוא בחוזה ?

הכל רשום פה.
    http://www.nagish.org.il/
    אלמיר מערכות תוכנה,

ציטוט פורסם במקור על ידי TopGun(Alka) צפה בהודעה
    הכל רשום פה.
    http://www.nagish.org.il/
    תודה..
    כבר קראתי מספר פעמים לפני פרסום הפוסט. זה מאמר מאוד חד צדדי ואין פה את הצהרות הנגד של איגוד האינטרנט.

לכן אשמח לדעת חוות דעת משפטית או חיצונית פה בפורום

משתמש מתקדם eli is on a distinguished road
    ממה שאני יודע החוק עדיין לא שונה בשום צורה בעקבות ההצהרות של האיגוד.
    נכון לעכשיו מה שכתוב באתר "נגיש" הוא תקף.

ציטוט פורסם במקור על ידי seostyle צפה בהודעה
    - אני מבינה. אבל מה ההגדרות המדוייקות לבניית אתר כזה (מה התוספות ?)

- אם הקימו לי אתר אחרי התקנה ( 25 באוקטובר נכון ? ? ) אזי בעל האתר, יכול לתבוע אותי - האם זה באחריות בונה האתר או הלקוח ?

- האם בונה האתר יכול לכסות את עצמו איכשהוא בחוזה ?
    בונה האתר מחוייב היום לבנות אתר נגיש, האחריות חלה עליו. במידה ובעל האתר קיבל אתר לא נגיש בימים האלו זכותו לפי ההגיון לדרוש מבונה האתר להנגיש אותו מבלי להוסיף תוספת תשלום כי אסור היום לבנות אתר לא נגיש כך שהמחיר מלכתחילה צריך לכלול נגישות. במידה ואדם עם מוגבלויות יחליט לתבוע הוא יתבע את בעל האתר ולא את בונה האתר. בימים אלו אפשר לתבוע רק את האתרים החדשים כי לישנים יש זמן להנגיש את עצמם, השאלה אם אנשים עם מוגבלויות יבחינו תמיד באתר שהוא חדש. החוק חל על כל מי שמספק מידע ושירותים. בעלי אתרים שמבחינה טכנית לא יכולים להנגיש את האתר יכולים לבקש פטור וגם בעלי אתרים שהנטל הכספי הכרוך בהנגשת האתר גדול מדי עבורם יכולים לנסות לבקש פטור. (בעקבות קריאת כתבה בהארץ 14.11.13)
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 10/12/2013 בשעה 01:14

נוואה, אף אחד לא חייב לבנות שום דבר לאף אחד.
    יש הרבה אנשים שמחפשים חמורים ומבקשים יותר מידי בכלום כסף.

יש גם אתרים רספונסיבים, את בונה את האתרים האלו באותו כסף כמו אתר רגיל כאשר מדובר בעוד עבודה ובניית CCS שונים לרזולוציות שונות? את לא בונה באותו כסף. את נותנן הצעת מחיר ושהלקוח יבחר מה הוא רוצה בתקציב שיש לו.

תמיד אפשר בהצעת מחיר לרשום אתר רגיל עולה ככה וככה.
    בתוספת תשלום אתר למובייל או בתשלום יותר גדול לבנות מראש רספונסיבי.
    ואם את אומרים שזה לא אמור להעלות כסף, אז תייקר בכוח והלקוח שיחליט אם להשאר או לברוח .

לגבי תביעה, כמו שרשמתי.
    סעיף שמציין אתר נגיש לא כולל בהצעת מחיר ובעל האתר שיחליט, לעבוד או לחפש מישהו אחר.

כל השאלה היא האם הבסיס של נגישות יספיק (שזה כל מקדם אתרים עושה שנים כמו הגדרול טייטלים לתמונות ולקישורי A ועוד)...
    לא הגיוני שצריך לבנות עכשיו אתרים מחורבנים ומכוערים כמו אתר נגיש רק כדי שיהיה נגיש כי זאת בניה של שנות ה90.

מעניין האם אחד שלא יכול להזיז ידיים, איך יבנו אתר נגיש לאחד כזה (נגיד מחייב שבלחיצה על TAB אפשר יהיה לדפדף בין הקישורים לפי הסדר הלוגי כי יכול להיות שהנכה מסויים לא יכול להשתמש בעכבר)?

לבנות לו אפליקציה בנפרד כמו בסמסונג 4 שאפשר לדפדף עם העיניים ?
    ושוב פה הבעיה, מי ילחץ על הכפתורים כדי להתקין לו אותם ובכלל אין דבר כזה ב WEB (גם אם יש, אם אין לו מצלמה, אי אפשר לעזור לו)?
    יש 100 מוגבלויות שונות, אי אפשר לרצות את כולם ומישהו צריך לעשות סטנדרט מסויים (הם רשמו את הכל תחת מדריך למפתחים ויש גם למעצבים).
    אלמיר מערכות תוכנה,

מבחינת החוק בונה האתרים צריך לבנות אתר נגיש ברמה הבסיסית לפחות. זה אומר שאפשר יהיה לקרוא את האתר באמצעות קורא מסך ולצורך זה חשוב מאוד שהטקסט יהיה מאורגן עם כותרות ושיהיה אפשר לדלג על תפריטים ועל חלקים בדף ולאפשר לעיוור להגיע לכל חלק בדף בלי לשמוע את כל התפריטים. ודבר נוסף זה אומר שצריך לאפשר לגלוש באתר רק באמצעות המקשים ובלי עזרת העבכר וזה לטובת אלו שלא יכולים להשתמש בעכבר. דבר נוסף חשוב שאפשר יהיה לעצור את האנימציות באתר לטובת אלו שיכולים לקבל התקף מריצודים על המסך ודבר נוסף הטקסט באתר צריך להתאים לנער בגיל תיכון בערך כדי שכולם יוכלו לקרוא.

לדעתי החוק הזה ניתן בצורה מאוד מטופשת ולא אחראית. היה צריך לתת לבוני אתרים כלים לעשות את השינוי ורק אחר כך לחוקק את החוק.
    לדעתי היו צריכים להכין טמפלטים מוכנים של אתרים במגוון סגנונות שכל אחד יוכל להוריד בחינם ובמקום להנגיש את האתר פשוט להחליף את הטקסט לתוך האתר המוכן לשימוש ופשוט לקבל אתר מונגש מבלי להשקיע כל כך הרבה זמן בלמידה של הנושא.
    לדעתי כל החברות שנותנות אתר עם מערכת לניהול תוכן היו צריכות לקבל עזרה בהנגשת המערכת שלהם.
    המצב כרגע שכל האחריות נופלת על בונה האתרים והוא צריך לממן את כל השינוי הזה והלקוח בהרבה מקרים לא מבין שהוא צריך להשתתף במאמץ ואין לו חשק בכלל לחשוב על זה.
    חבל שכל החוק הזה יצא בצורה כל כך לא אחראית, בלי לחשוב כמה צעדים קדימה.
    אני מאמינה שמה שהולך לקרות זה שאנשים יתחילו ליצור דוגמאות של אתרים נגישים מוכנים לשימוש ויאפשרו להוריד אותם בחינם ולהעזר בהם. העבודה תהיה רק לשתול את הטקסט והתמונות שלך באתר מוכן קיים ולהתאים את הצבעים לפי טעמך ובזה ייגמר הסיפור.
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 10/12/2013 בשעה 10:39

ציטוט פורסם במקור על ידי נאוה צפה בהודעה
    מבחינת החוק בונה האתרים צריך לבנות אתר נגיש ברמה הבסיסית לפחות.
    עד כמה שאני יודע, החוק אינו מחייב את בונה האתר, החוק מטיל את האחריות לנגישות האתר על בעלי האתר.
    מכאן שכל מה שכתבת אינו רלוונטי.
    זהו קידום אתרים, ייעוץ, ליווי וניהול פרוייקטים.
    טרפיקר טכנולוגיות בע"מ.
    אינדקס

ציטוט פורסם במקור על ידי אלדד צפה בהודעה
    עד כמה שאני יודע, החוק אינו מחייב את בונה האתר, החוק מטיל את האחריות לנגישות האתר על בעלי האתר.
    מכאן שכל מה שכתבת אינו רלוונטי.
    בדיוק, זה מה שלא ידעתי איך לרשום בקצרה!
    בעל האתר אחראי ויש לו מהיום 3 שנים.

נואה,
    יש הרבה אתרים שקמים ועד שנה נסגרים.
    הרב מהם ירצו רגיל כי הם לא יודעים מה יהיה בעוד שנה או אפילו חצי שנה.

אני בטוח שבעוד שנתיים וחצי כולם יתחילו להשתין כי יהיה להם רק עוד 6 חודשים לסדר את האתר.
    אלמיר מערכות תוכנה,

לדעתי כל החברות שנותנות אתר עם מערכת לניהול תוכן היו צריכות לקבל עזרה בהנגשת המערכת שלהם.
    המצב כרגע שכל האחריות נופלת על בונה האתרים והוא צריך לממן את כל השינוי הזה והלקוח בהרבה מקרים לא מבין שהוא צריך להשתתף במאמץ ואין לו חשק בכלל לחשוב על זה.
    ממש לא !
    מה שהוקם לפני הוקם לפני ומי שרוצה עכשיו להתאים לכל מצב, או שישלם למתכנת אחר או שיקבל הצעת מחיר נוספת.
    זה משהו די חיובי עכשיו כי בוני אתרים יקבלו עוד עבודה מכל האתרים שקמו מהם.
    אלמיר מערכות תוכנה,

כתבתי לא מדוייק.
    המצב רגע הוא כזה שבוני אתרים שמכירים את החוק החדש יכולים לפנות ללקוחות שלהם הם בנו אתרים ולהסביר להם שיש חוק חדש ושצריך להנגיש את האתר והלקוחות יכולים לומר להם: תעזבו אותי בשקט, מה השטויות האלו, מאיפה זה נחת עלי עכשיו? מאיפה יש לי תקציב לזה? ואז מה קורה? מדובר בעבודה רצינית ובהשקעה של זמן. מה יעשה בונה האתר שרוצה להנגיש את האתר אך אף אחד לא רוצה לשלם לו על זה? מה הוא יעשה אם יסכימו לשלם לו על זה פרוטות? מלחמת הקיום לא תאפשר לו לעשות את זה בהתנדבות ומצד שני זה מאוד לא נעים לדעת שהלקוח שלך נמצא בסכנה ולא מתכוון להגן על עצמו. בוני האתרים המצפוניים נמצאים פה בבעיה. החוק מחייב את בעל האתר לדאוג שהאתר יהיה נגיש. מצד שני כל אתר חדש שנבנה היום חייב להיות נגיש מלכתחילה אני מסיקה מזה שכל בונה אתרים צריך היום לבנות אתרים נגישים כי מה הטעם לבנות למישהו אתר שמסכן אותו בתביעות והפסדים כספיים?
    אני מצרפת את הכתבה מהארץ.
    זה קישור לכתבה בהארץ:
    http://www.haaretz.co.il/captain/net/1.2163779

eton-negishut1.jpg
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 10/12/2013 בשעה 22:21

זה קישור לכתבה בהארץ:
    http://www.haaretz.co.il/captain/net/1.2163779

חקרתי רבות עדיין ללא עו"ד ואני רואה שרק אתרי שירות לציבור ממשלתיים מחוייבים בתקנות.

עוד אין שום מסמך משפטי שאומר אחרת בתוכו. אפילו הקישור שיש בתוך הכתבה של הארץ שצירפת .

האם באמת מישהו ראה אחרת במסמך פורמאלי - אשר כל האתרים בעולם.. צריכים להיות נגישים ?
    נערך לאחרונה על ידי seostyle, 11/12/2013 בשעה 10:35 סיבה: איות

מישהו מסתתר מאחורי ביטוי "שירות לציבור" וזה ארגון הזה שבשבילם צריך לעשות DOWN GRADE לאתרים.

אם יוחלט להכס בכולם יגידו אחר כך "במה שונה אתר של אינסטולטור/מנעולם/חשמלאי , למה זה לא שירות לציבור?".....

ופה הבעיה, אתרי בעלי מקצוע סוגרים אתר ונזקים כלכליים והורדת הרבה אתרים מהרשת.

אף מתכנת לא יבנה או ישפץ בחינם ובעלי מקצוע שום דבר, ברובם (בעלי מקצוע) לא יהיו מוכנים לשלם אפילו 1000 שקל.

גם לרובם אתרים משנות הרופופו, מתכנתים יגידו או תבנה אתר מחדש או תמשיך לחפש מישהו אחר שישפץ.
    אלמיר מערכות תוכנה,

חקרתי רבות עדיין ללא עו"ד ואני רואה שרק אתרי שירות לציבור ממשלתיים מחוייבים בתקנות.

עוד אין שום מסמך משפטי שאומר אחרת בתוכו. אפילו הקישור שיש בתוך הכתבה של הארץ שצירפת .

האם באמת מישהו ראה אחרת במסמך פורמאלי - אשר כל האתרים בעולם.. צריכים להיות נגישים ?
    ממליץ לקרוא שוב את התקנות בתשומת לב (עמוד 19, סימן ג' - שרותי האינטרנט).
    התקנות מדברות של מי שהינו רשות ציבורית או בעבורה, ועל מי שאינו רשות ציבורית או בעבורה. על פי התקנות, אלה וגם אלה חייבים בהנגשת האתרים שלהם (ברמת נגישות שונה).
    לא מדובר על כל האתרים בעולם, מדובר על אתרים בבעלות ישראלית.

ציטוט פורסם במקור על ידי אלדד צפה בהודעה
    ממליץ לקרוא שוב את התקנות בתשומת לב (עמוד 19, סימן ג' - שרותי האינטרנט).
    התקנות מדברות של מי שהינו רשות ציבורית או בעבורה, ועל מי שאינו רשות ציבורית או בעבורה. על פי התקנות, אלה וגם אלה חייבים בהנגשת האתרים שלהם (ברמת נגישות שונה).
    לא מדובר על כל האתרים בעולם, מדובר על אתרים בבעלות ישראלית.
    והאם מדובר על כל סוגי האתרים ?
    הרי היום בישראל יש מאות אלפים אתרים ודפי נחיתה. האם כולם ישתנו ?

וחשוב מזה - האם מקים האתר, יכול להתחמק מההנגשה על ידי סעיף בחוזה שמסיר אחריות ?

והאם מדובר על כל סוגי האתרים ?
    הרי היום בישראל יש מאות אלפים אתרים ודפי נחיתה. האם כולם ישתנו ?

וחשוב מזה - האם מקים האתר, יכול להתחמק מההנגשה על ידי סעיף בחוזה שמסיר אחריות ?
    למה שהלקוח יסכים לסעיף הזה? יותר הגיוני שהוא יעדיף לחפש בונה אתרים אחר שיבנה לו אתר נגיש מלכתחילה.
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 20/12/2013 בשעה 13:08

למה שהלקוח יסכים לסעיף הזה? יותר הגיוני שהוא יעדיף לחפש בונה אתרים אחר שיבנה לו אתר נגיש מלכתחילה.
    מאוד פשוט, תקציב.
    הטמעת מודולים טקטואליים ורק הם, יכולים להקפיץ את המחיר פי 1.5.
    הלקוח יוכל להסכים לזה, מעבר לתקציב נמוך יותר, בגלל שהוא יאמין שהוא ועוד 50000000 אתרים בארץ, לא יקבלו תביעות.

השאלה האם החוק באמת עבר הצעת חוק, ומה קורה עכשיו , אנשים משנים אתרים להנגשה ?

+ הגב לאשכול זה
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון

תגיות עבור נושא זה