פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך סך הכל של 6

אשכול: איך יוצרים גרסת הדפסה לספר אלקטרוני

איך יוצרים גרסת הדפסה לספר אלקטרוני

שלום לכולם,
    ערכתי ועצבתי מחדש ספר אלקטרוני - מדריך בפורמט pdf
    כדי להפוך את המדריך לברור וקל לשימוש עשיתי שימוש בצבעים, שטחי רקע שונים קווים ומסגרות שונות ותכן עניינים מפורט ודינאמי. מספר העמודים במדריך לאחר העיצוב והעריכה הוא 160.
    המדריך אכן בהיר ונוח לשימוש מעל גבי המחשב אך יש צורך ליצור גם גרסת הדפסה לאלו שירצו להדפיס את המדריך.
    .............................

גרסת הדפסה צריכה להיות מצד אחד חסכונית בהדפסה
    שזה אומר פחות צבע הדפסה ופחות כמות נייר.
    אך מצד שני נוחה לקריאה ושימוש שזה אומר פונט נוח לקריאה מן הנייר ועיצוב ברור ונוח.

..................................

השאלה העיקרית שלי היא:

1.
    האם אתם מעדיפים לקבל גרסת הדפסה זולה במיוחד הכוללת עיצוב מינימאלי ביותר.
    או שאתם מעדיפים לבזבז קצת יותר צבע ונייר ולהדפיס מדריך מעוצב היטב ונוח יותר לשימוש.

שאלות נוספות:

2.
    מה הפונט העדיף עליכם לקריאה מן הנייר ובאיזה גודל. כתבו את גובה האות גם במלימטרים.

3.
    מהם המאפיינים העיקריים של גרסת הדפסה טובה?
    מהם המוקשים שצריך להימנע מהם, אם ישנם כאלה?

4.
    מכירים אולי כלים להמרת מסמך מעוצב לגרסת הדפסה זולה?

המון תודה
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 14/12/2012 בשעה 08:19

משתמש מתמיד whybeca is on a distinguished road
    מנקודת מבטי האישית - אני מעדיף גרסת הדפסה מלאה; הכול כולל הכול.
    אם ארצה לחסוך לעצמי, אדפיס בשחור-לבן או באיכות נמוכה יותר ע"י שינוי האופציות במדפסת.
    לדעתי כדאי מאוד שתאפשרי גרסה מלאה, כך שהגולשים יוכלו לבחור איך להדפיס.
    פתרונות אינטרנט מתקדמים - seome.co.il

תלוי במה עוסק הספר, ברוב המקרים הייתי בוחר בגרסה הפרקטית בעיצוב מינימלי שלדעתי גם הכי נוחה לקריאה (אני קורא ebooks לצרכים אינפורמטיביים/מקצועיים בדרך כלל).
    לגבי גודל אות וכו'... אני חושב שזה עניין של הרגל. אם אינני טועה יש "חוקי עימוד" (מה שמקובל... סטנדרט...) לספרים בעברית. אם זה נכון אז רוב הציבור שקורא בעברית רגיל לגודל ולפונט סטנדרטי.

אני מסכים עם קודמי שממליץ לאפשר את שתי האפשרויות (מעוצבת ומינימלית).
    זהו קידום אתרים, ייעוץ, ליווי וניהול פרוייקטים.
    טרפיקר טכנולוגיות בע"מ.
    אינדקס

אני קיבלתי משושן בפורום אנדר תגובה שמאוד עזרה לי להבין את המצב.
    הגעתי למסקנה שגרסה חסכונית מאוד עם טקסט צפוף ועיצוב מימנימאלי יכולה לשעמם ולהקשות על הלימוד ולכן כל החיסכון הוא חסר משמעות אם הספר לא מצליח למלא את היעוד שלו. לכן שמרתי על העיצוב הגרפי כמו שהוא ורק החלפתי את הצבעים לצבעי אפור ושחור לבן, ניסיתי להבטיח שבהד]פסה שחור לבן כל הצבעים יהיו בולטים מספיק.
    זאת התגובה של שושן:
    ציטוט פורסם במקור על ידי shoshan
    1. זולה

2. באמת שאין לי מושג - האמת שברוב הקוראי ספרים הדיגיטליים
    זה יחסית קונפירבילי

3. ריווח בין השורות, חלוקה לפסקאות, משהו שתופס את העין כל
    כמה עמודים שהוא לא טקטס (אני משתעמם בקלות אחרי איזה 15-20
    עמודים)
    הרבה מאוד טקסט ברצף דחוס מידי קצת משגע אותי

4. אני יודע שב-indesign את יכולה לייצא לכל מידי פורמטים
    שהמבנה שלהם אוטומטי ולא לפי מה שייצרת (לדוגמא epub).

ציטוט פורסם במקור על ידי אלדד צפה בהודעה
    תלוי במה עוסק הספר, ברוב המקרים הייתי בוחר בגרסה הפרקטית בעיצוב מינימלי שלדעתי גם הכי נוחה לקריאה (אני קורא ebooks לצרכים אינפורמטיביים/מקצועיים בדרך כלל).
    לגבי גודל אות וכו'... אני חושב שזה עניין של הרגל. אם אינני טועה יש "חוקי עימוד" (מה שמקובל... סטנדרט...) לספרים בעברית. אם זה נכון אז רוב הציבור שקורא בעברית רגיל לגודל ולפונט סטנדרטי.

אני מסכים עם קודמי שממליץ לאפשר את שתי האפשרויות (מעוצבת ומינימלית).
    כן אתה צודק, יש משמעות לשאלה במה עוסק הספר. זה ספר שעוסק בענייני יצירה ולכן אני חושבת שקהל היעד שלו רגיש ליופי ויעדיף ספר שנראה נאה בהדפסה. האמת היא שגם העיצוב שלו נעשה במטרה להקל על חוויית הלמידה וכמו שזה נדרש בקריאה מעל גבי המסך כך זה גם נדרש גם מקריאה מהנייר ולכן השארתי את העיצוב כפי שהוא והפכתי לשחור אפור לבן... ורקעים עם צבע ביטלתי עד כמה שהיה ניתן.
    לגבי גודל אות אני גם הגעתי למסקנה שצריך פשוט להשתמש בפונט ובגודל המקובלים בספרים ובעיתונים.

ציטוט פורסם במקור על ידי whybeca צפה בהודעה
    מנקודת מבטי האישית - אני מעדיף גרסת הדפסה מלאה; הכול כולל הכול.
    אם ארצה לחסוך לעצמי, אדפיס בשחור-לבן או באיכות נמוכה יותר ע"י שינוי האופציות במדפסת.
    לדעתי כדאי מאוד שתאפשרי גרסה מלאה, כך שהגולשים יוכלו לבחור איך להדפיס.
    ניתן להדפיס את הספר גם בצבעוני וגם בשחור לבן. העניין הוא שמדובר בהרבה מאוד עמודים. 160 בערך. 160 עמודים עם הרבה צבע זה נראה לי יקר מאוד להדפיס. העניין של החיסכון נעשה משמעותי ככל שהספר גדול יותר.

+ הגב לאשכול זה