פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך סך הכל של 6

אשכול: של מי באמת זכויות יוצרים וזכויות שימוש בתבניות וורדפרס מתורגמות לעברית?

משתמש מתמיד הרופא-הסיני is on a distinguished road
    בכדו"הא - I DON'T SEE ANY BORDERS! Do you?

Question של מי באמת זכויות יוצרים וזכויות שימוש בתבניות וורדפרס מתורגמות לעברית?

1. אם מישהו מתרגם תבנית וורדפרס - לגיטימי למכור אותה מתורגמת?
    2. האם התרגום מוגן עפ"י איזשהו חוק?
    כשאני רואה תרגומים לתבניות - הם כולם מפוצצים בערימה של לינקים לכל האתרים של מי שתרגם, והFOOTER (במקרה הטוב!) נראה כמו חוות לינקים.
    הלינקים הוספו בתוך הקוד - תחת ההודעה ש"שינוי חלק זה בקוד מהווה הפרת זכויות יוצרים".

כשזה יגיע לבית משפט נדע.
    עד אז יש היגיון בריא וכשמשתמשים בו כדי לפרש ענייניים של זכויות יוצרים כדאי שלהיגיון יתלווה עורך דין.

זה לא יעוץ משפטי וזו רק דעתי:
    1. לגטימי אם העיצוב הופץ מההתחלה ברישיון שמותיר שימוש חוזר ומכירה של אותו עיצוב (נדיר)
    2. התרגום עצמו מוגן.. זה קשה להגיד. כי אין פה יצירה אמיתית. גם מה שמתורגם זה לא משפטים ספרותיים או מלל של סרט דרמה איכותי
    3. יש לרוב גם זכויות של היוצר המקורי, תלך לקחת אותם - תתרגם את העיצוב ותפיץ אותו בחינם בלי חוות לינקים למטה אולי לינק אחד בטעם טוב ולא לאתרי פורנו והימורים

משתמש מתמיד הרופא-הסיני is on a distinguished road
    בכדו"הא - I DON'T SEE ANY BORDERS! Do you?
    ציטוט פורסם במקור על ידי Mr.Brightside צפה בהודעה
    כשזה יגיע לבית משפט נדע.
    עד אז יש היגיון בריא וכשמשתמשים בו כדי לפרש ענייניים של זכויות יוצרים כדאי שלהיגיון יתלווה עורך דין.

זה לא יעוץ משפטי וזו רק דעתי:
    1. לגטימי אם העיצוב הופץ מההתחלה ברישיון שמותיר שימוש חוזר ומכירה של אותו עיצוב (נדיר)
    2. התרגום עצמו מוגן.. זה קשה להגיד. כי אין פה יצירה אמיתית. גם מה שמתורגם זה לא משפטים ספרותיים או מלל של סרט דרמה איכותי
    3. יש לרוב גם זכויות של היוצר המקורי, תלך לקחת אותם - תתרגם את העיצוב ותפיץ אותו בחינם בלי חוות לינקים למטה אולי לינק אחד בטעם טוב ולא לאתרי פורנו והימורים
    1. הייתי רוצה להשתמש בתרגומים של ערכות עיצוב, אבל לא במחיר חוות קישורים בFOOTER - השאלה היא האם לגיטימי מבחינת החוק (עזוב רגע אתיקה) להעיף את הקישורים של המתרגם, להשאיר נאמר לינק אחד לעמוד שלו ממנו הבאתי את הערכה, ולסיים את זה שם?
    הרי כמו שאמרת - הרשיון הוא לרוב לשימוש חופשי ולא למכירה מחודשת. מדובר בתבניות שנבנו לשימוש חינמי...

2. התרגום מוגן? הרי המתרגם עובר על תנאי הרשיון ברגע שהוא מתמחר את זה, לא?
    בכל מקרה - מדובר בתרגום טכני - לא של תוכן, אלא פונקציונאלי, כלומר - אם אני, אתה או כל אחד אחר היה מתרגם את התבנית - התרגום היה יוצא זהה (אולי שינויים קלים ביותר פה ושם...). כמה כבר אפשר להגיד שזה מוגן?

3. אני מגיע מהצד של המשתמש - לא של המתרגם. לא מעוניין לתרגם, מעוניין להשתמש בתרגומים של אחרים - ומוכן גם לשלם בשביל תרגום.. העניין הוא שהתבניות המתורגמות שאני מוצא הן למכירה ו\או עם חוות לינקים, ויותר מזה - אחרי ששילמת - המוכר ממשיך למכור את אותן התבניות, אז אתה שילמת על התרגום, הוא תירגם ואז ממשיך למכור אותה הלאה מתורגמת. אם זה לעניין, אז למה לא לקחת את התבננית, להעיף את הלינקים, ולהשתמש ב"אהלן וסאהלן" בלי יותר מדי שאלות? ... (לא מתכוון לעשות את זה, אבל אני תוהה)

רשיון השימוש

אני לא מבין מה בדיוק הבעיה פה ?

נותנים לך להשתמש בעבודה של מישהו אחר (לשבת ולתרגם תבנית זה לא רק לתרגם את הטקסטים אלא גם לעשות הרבה מאוד התאמות של כיווניות והתאמה לדפדפנים, זו עבודה של מספר שעות) ובתמורה מבקשים קישורים יוצאים לאתרים שלהם - מה בדיוק הבעיה פה ?

אם אתה רוצה אתה יכול להוריד את הקישורים לפי תנאי GPL משפטית תהיה מוגן, מוסרית למתרגם לא תהיה מוגן (סביר להניח שילכלו עליך באינטרנט) ותהיה חשוף להתקפות.

אם אתה רוצה לוותר על התענוג, תמצא מתרגם וורדפרס ותתאים את התבניות שאתה רוצה מאנגלית בתשלום - זה סיפור של כמה מאות שקלים, לא יותר מזה.

ציטוט פורסם במקור על ידי הרופא-הסיני צפה בהודעה

העניין הוא שהתבניות המתורגמות שאני מוצא הן למכירה ו\או עם חוות לינקים, ויותר מזה

רשיון השימוש
    זה פעם ראשונה שאני שומע על מישהו שגם דורש כסף וגם דורש להשאיר את הקישורים שלו.

בכל תבניות הפרימיום שאני רכשתי באינטרנט (לא מתורגמות), אפשר היה להסיר את הקרדיטים.

על כל פנים , במידה וזה בחינם, מוסרי בהחלט לבקש קישור למתרגם. לא חוות קישורים כמו שאתה אומר.
    רפואה משלימה| רפלקסולוגיה לטיפול ואבחון דרך כפות הרגליים ושיטות עיסוי להקלה על כאבי גב

1-3 קישורים זה לא חוות קישורים וזה לגטימי לגמרי.
    אם אתה רוכש את התבנית ב - 40$ ~ כמובן שתהיה לך את האופציה להסיר את הקרדיט, בשביל זה אתה משלם כי אתה קונה את התבנית ולא מוריד בחינם !

אני בכל אופן, ממליץ לך לא להתבסס על תבניות חינמיות ולפנות לפרילנסרים שיכולים בכמה מאות שקלים לתרגם לך את התבנית ותעשה בה מה שאתה רוצה אחרי זה.

+ הגב לאשכול זה

תגיות עבור נושא זה