פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך סך הכל של 10

אשכול: קידום אתרים מאז ועד היום

מנהלים ראשיים טל is on a distinguished road

Post קידום אתרים מאז ועד היום

שלום לכולם,
    בהמשך לפוסט של רחל ששאלה איפה כדאי ללמוד קידום אתרים, החלטתי לפרסם מאמר במדריך קידום אתרים שעוסק בשאלה איפה כדאי ללמוד קידום אתרים והאם בכלל כדאי לעסוק בתחום. אשמח לשמוע תגובות כאן בפורום (במדריך אין אפשרות להגיב).

http://www.kidum.info/%D7%9C%D7%9C%D...8%D7%99%D7%9D/

היי טל,
    דבר ראשון - מגניב לגמרי שכתבת על הנושא. אני בדיוק בקריאה עמוקה של הנושא של רחל ומדגדג לי לכתוב גם משהו ארוך עם הדעה שלי בנושא.
    לגבי המאמר עצמו - אני חייב להגיד שפספסתי את המסר שלך - לא הצלחתי להבין את השורה התחתונה של מה שאתה אומר.

ניר
    ניר אדר, מנהל פורום קידום אתרים

ZEFO - מערכת לקידום אתרים

קודם כל ניר, כל מקדם אתרים עם ניסיון מקצועי שיכתוב על הנושא, ישפוך יותר אור על הנושא, לכאן או לכאן. לכן אני כן ממליץ לך לכתוב על הנושא ולהביע את דעתך המקצועית ואת השיקולים העומדים לנגד עיניו של אותו אדם המעוניין ללמוד קידום אתרים.

באשר למאמר שלי - למאמר הזה אין מסר ממוקד. המאמר מסקר את המצב שהיה בעבר, מה קורה היום והאם כדאי להכנס לתחום ואיך ללמוד. אני לא נכנסתי לדוגמאות של קורסים ומחירים, זה כל אחד יעשה את השיקול שלו.

אני בדעה שמי שמעוניין ללמוד קידום אתרים, חייב ללמוד את הבסיס לבד, תוך כדי שהוא לומד דברים נוספים שציינתי במאמר ברמה הבסיסית. אני לא חושב שמקדם אתרים צריך שיאכילו אותו וילמדו אותו, אפשר ללמוד את זה דרך האינטרנט.

מאמר טוב, אך אני לא ממש מסכים, אכן צריך מעוף ויצירתיות, אך גם ידע בסיסי יכול לעזור לקדם אתרים
    אייל

ציטוט פורסם במקור על ידי אייל קידום אתרים צפה בהודעה
    מאמר טוב, אך אני לא ממש מסכים, אכן צריך מעוף ויצירתיות, אך גם ידע בסיסי יכול לעזור לקדם אתרים
    אייל
    זה הרי ברור מאליו לא?

אחלה מאמר...
    שווה קריאה
    בהצלחה לכולם !
    נערך לאחרונה על ידי טל, 17/11/2011 בשעה 21:54

טל,

הכותרת קידום אתרים מאז ועד היום
    גורמת לציפיה גדולה והמאמר לא כל כך עונה על הציפיה הזאת.
    אני חושבת שהמאמר לא ממוקד בקהל יעד ברור
    נדמה לי שאתה פונה בעת ובעונה אחת גם לאנשים שמחפשים ללמוד קידום אתרים
    ובעיקר לאנשים שמחפשים מקדם אתרים ורוצים לדעת איך להעריך מקדם אתרים טוב
    מה ההשכלה שלו וכולי, ומשום כך המאמר לא ממוקד.

המסר הכללי הוא: קידום אתרים זה לא משהו שלומדים בצורה מסודרת.
    המבוגרים שאבד עליהם הכלח מלמדים את המקצוע והם כבר לא רלוונטיים
    ומעבירים קורסים לא רלוונטיים.
    אם אתה רוצה ללמוד אל תלך לקורס אלא תלמד לבד ואם אתה מחפש מקדם אתרים
    אל תלך למבוגרים ולתלמידים שלהם אלא בוא לצעירים המעודכנים שלומדים לבד.

המסר הזה הוא לא מספיק משכנע.
    הוא מעורר שאלות.
    והוא נראה שהוא נכתב על ידי מישהו שיש לו אינטרס בעיניין ולכן אי אפשר לסמוך עליו.

ההתייחסות למבוגרים שבמקצוע מעוררת שאלה כמו:
    האם להיות בעל מקצוע שלומד כל הזמן ומתעדכן זו שאלה של אופי או שאלה של גיל?
    האם מקדמי האתרים הצעירים והמעודכנים של היום יהפכו ללא רלוונטים ולא מעודכנים בעוד 20 שנה
    רק מכיוון שהם התבגרו בעשרים שנה או שיש משהו בגיל המתקדם שבהכרח הופך את האדם לפחות מתעדכן?

לפי דעתי היה מקום להסביר איפה נמצא המילכוד שבלימודי קידום אתרים.
    מדוע זה לא מקצוע כמו מקצועות אחרים.
    להסביר שיש כאן גורם של תחבולה.
    שיש כאן הרבה סודות מקצועיים שלא נלמדים בקורסים.
    להסביר כמו שמישהו כתב כאן באשכול הגדול שאם כולם לומדים אותו הדבר ופועלים אותו הדבר לאף אחד מהם אין יתרון.

ואז אפשר לפתח את הנושא ולהתמקד בלמה אנשים נמשכים לתחום? כמה מהם יתאכזבו? כמה מהם יקלטו? אלו תכונות דרושות למקדם?
    ולגבי מי שמחפש מקדם אפשר להסביר לו איך מוצאים מקדם טוב. אם אי אפשר להעריך אותו על ידי תעודה וציונים איך אפשר לבדוק אותו.

אפשר גם להתייחס לשאלה מה יהיה עם המקצוע הזה בעתיד.
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 18/11/2011 בשעה 16:35

היי נאוה,
    תודה על הביקורת. אני מסכים עם חלקה, ובהמשך אני מתכוון לכתוב מאמר בנפרד על כל נקודה שהעלתי במאמר.
    המטרה של המאמר הייתה:
    א. להכיר את התחום ומה היה בעבר.
    ב. להעלות את הנקודה שבה מקדמי אתרים וותיקים אוחזים בהישגי עבר וכיום יש יותר מתחרים חזקים לא פחות, ומה שהם הצליחו להשיג בעבר לא בהכרח תקף גם להיום.
    ג. כיצד אותם מקדמי אתרים וותיקים עברו לעולם ההדרכה ומה הסיבה שהם דואגים לשכנע בכל מחיר שעדיף קורס על פני לימוד עצמי, כפי שהם למדו בעצמם.
    ד. לאפשר לגולש לבחון בעצמו האם בכלל התחום מתאים לו.

זה נכון שהמאמר איננו מקיף ומפורט, אך זו לא הייתה המאמר. בכל מקרה אני מתכוון במאמרים הבאים לפרט יותר ולענות על שאלות פרטניות יותר בכל נושא.

משתמש "קל" rachel is on a distinguished road
    לפי הבנתי, ותקן אותי אם אני טועה.. כוונתך הייתה שאין דרך נכונה או לא נכונה. כמובן שצריך לחשוק בזה, ולרצות ללמוד את זה דבר שיביא אותך באופן טבעי לחקור ולשאול. אין לי שום ספק שלמי שמלמד את הקורסים יש אינטרס מובהק, כפי שרשמת במאמר שלך: "מי שמציע קורסים בתחום הם לרוב אותם מקדמי אתרים ותיקים, המחפשים דרך להמציא את עצמם מחדש ולהציע את הידע שצברו לאותם אנשים תמימים המעוניינים לעבוד בתחום קידום האתרים בתור שכירים או אפילו בתור מקדמי אתרים עצמאיים." אבל אתה לא פוסל את הלימוד בקורסים על הסף.
    חשוב לי לציין שהתחלתי ללמוד בקורס לא מזמן עם חשש גדול לאחר התגובות שהועלו בפוסט הקודם. בגלל החשש הגדול הגעתי לקורס שמאפשר לי להחליט בעוד כמה שיעורים לפרוש (וכמובן עם חזר כספי מלא) אם אני מאוכזבת מהצורה בה מועבר הקורס. בלי קשר אני לומדת כבר מספר שבועות את התחום באופן עצמאי וזה מרתק אותי.. אין לי ספק שהלמידה צריכה להיות גם עצמאית, אם זה בליווי קורס או לא!

רחל, את לא טועה בכלל. סיכמת את זה בדיוק כפי שהתכוונתי.

שיהיה בהצלחה ואני מקווה שתצליחי בתחום

+ הגב לאשכול זה