פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך סך הכל של 12

אשכול: לכתוב מאמרים- איך עושים את זה נכון?

משתמש מתקדם אורלי26 אינו מוערך במערכת הפורומים

לכתוב מאמרים- איך עושים את זה נכון?

כמה טיפים לכתיבת מאמרים, במאמר הבא. :-)

http://www.reader.co.il/article/9002...-זה-נכון

אני לא ממליץ להגביל מאמר בין 300 ל-400 מילים. גם לא בהכללה. המאמר צריך למצות את הנושא, עד כמה שניתן (בצורה מעניינת כמובן). אם יש צורך בפחות מ-300 מילים, או ביותר מ-1,500 מילים - לא הייתי מגביל את זה. אני לא מסכים עם הטענה שמנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט, אוהבים כמה שיותר תוכן (קרי: מאמרים ארוכים יותר, ישיגו תוצאות טובות יותר).

אני מציע לעיין בכמה מאמרים קצרצרים שנכתבו על-ידי "ניסני שירותי תוכן", כדי להבין את הגישה שלי: קישור למאמרים.

מסכים ככל שלמאמר יש יותר "בשר" זה טוב יותר כמובן שהיה איכותי ומקורי.

שמתי לב באתר המאמרים שלי שמאמרים איכותיים (ובדרך כלל יותר ארוכים) זוכים לצפיות ארוכות יותר בזמן ובנוסף מקודמים יותר בגוגל.
    אתר מאמרים פאבלישר. לשרותכם משנת 2007.

אין קשר בין כמות המילים של מאמר לבין איכותו. לפעמים, אפשר דווקא למצות נושא בכמה פסקאות קצרות ויצירתיות.

משתמש מתקדם avihy אינו מוערך במערכת הפורומים
    ציטוט פורסם במקור על ידי מאמרים צפה בהודעה
    אין קשר בין כמות המילים של מאמר לבין איכותו. לפעמים, אפשר דווקא למצות נושא בכמה פסקאות קצרות ויצירתיות.
    מסכים, לעיתים עדיף מאמר קצר ולעיתים ארוך

צריך להבדיל בין מה שנכון ללקוח/ לגולש ובין מה שנכון לגוגל.
    אין מה לעשות גוגל הוא עדיין מכונה המתיימרת להתנהג כגולש, אבל אין לו את היכולת לדייק את טיב המאמר באופן מוחלט ללא התערבות תהליך קידום.
    ייעוץ, תכנון, ניהול והקמת מערכות מצלמות אבטחה בפריסה ארצית.
    תמיכה בנושא מעגל סגור בנוסף כל המידע הדרוש להקמת מערכות אבטחה

מאמר צריך לכלול אחוז מסוים של תוכן ללא ערך או ללא מידע מועיל. אם המאמר קצר ויעיל מדי הקורא לא יבין אותו היטב. ה"אריזה" מוסיפה ומדגישה את התוכן. אני בטוח שיש מומחים לנושא זה.
    אתר מאמרים פאבלישר. לשרותכם משנת 2007.

משתמש חסום רילייב is on a distinguished road
    אופטומטריסט צודק בכל הנוגע לגוגל שהוא בסופו של דבר מכונה מאוד פרימיטיבית, לפחות בישראל.
    קשה מאוד להשוות את איכות המאמר לקריאת הגולש לעומת אינדוקסו של האלגוריתם, כן, צריך לזכור, אלגוריתם של גוגל.

מאמר קצר ומתומצת שמצליח להסביר את הרעיון שלו בכמה שפחות שורות איכותי הרבה יותר לקורא מאשר מאמר ארוך ומסורבל,
    אפילו אם ה"סירבול" שלו הוא חלק מהאריזה - כפי שציינת. קורא ממוצע אוהב לקבל את המסר שלו בצורה מהירה ולהרגיש שהוא זוכר אותו
    ויכול לזכור אותו בכמה משפטי מפתח מרכזיים - מה שלא תקף אצל גוגל שאחד המדדים שמשכללים את איכות הדף בשבילו היא בעצם
    כמות המילים המגוונות הנכתבות בו בהקשר וצורת הכתיבה (שהיום גם מאוד מוספאמת) בה הוא נכתב.

תמיד, אבל תמיד אני אומר את זה לכל מי שמתעסק בקידום - אל תשכחו שגוגל זה לא בן-אדם.

אורך המילים במאמר מתייחס לקוראים דווקא, לא לקידום. מאמר ארוך ייגע את הקוראים ויגרום להם לצאת החוצה מהאתר מהר. כתוצאה מכך, גוגל יבין שזה אתר לא רלוונטי. לכן עדיף מאמרים קצרים. תודה על כל התגובות. :-)

ציטוט פורסם במקור על ידי אורלי26 צפה בהודעה
    אורך המילים במאמר מתייחס לקוראים דווקא, לא לקידום. מאמר ארוך ייגע את הקוראים ויגרום להם לצאת החוצה מהאתר מהר. כתוצאה מכך, גוגל יבין שזה אתר לא רלוונטי. לכן עדיף מאמרים קצרים. תודה על כל התגובות. :-)
    אני חושבת שהגולשים מגיעים לאתר כי הם מחפשים מידע שרלוונטי להם. אם הם יגיעו למאמר ארוך הם יפשפשו בו ויחפשו את המידע הספציפי שהם מחפשים ויתמקדו בו. אם המאמר ירתק אותם אז הם יקראו את כולו מבלי שהם תכננו לעשות זאת מלכתחילה. אני לא בטוחה שמאמרים קצרים מספקים תמיד את הסחורה בסך הכל הגולשים לא מגיעים לאתר כדי שיהיה להם קל לקרוא אלא הם מחפשים תשובה לשאלה ומה שהמאמר עונה על יותר שאלות יש סיכוי גדול יותר שהם ימצאו בו תשובה לשאלתם. לעבור מאתר לאתר וממאמר למאמר במטרה למצוא תשובה זה הרבה יותר מייגע מלמצוא תשובה באמר אחד ארוך מקיף וממצה את הנושא... כך שאני לא בטוחה שלמאמרים קצרים יש תמיד יתרון. אולי צריך לקחת בחשבון איך אנשים הגיעו למאמר... אם הם באים מרצונם החופשי כי הם מחפשים מידע... מאמר ארוך ומעמיק יתאים להם... לעומת זה אם הכוונה היא שהם יגיעו לאתר במקרה וצריך לפתות אותם לקרוא משהו אז מאמר קצר יתאים יותר.

עריכה מאוחרת:
    אולי מה שכתבתי כאן הוא לא לגמרי מדוייק ונכון... אבל יש פה נקודה ששווה לחשוב עליה.
    נערך לאחרונה על ידי נאוה, 12/03/2011 בשעה 21:54

זאת בהחלט נקודה לחשוב עליה. הכל תלוי מיהו הגולש הממוצע של האתר, בנושא של האתר ועוד. אם הנושא הוא בתחום המיועד לאנשי מקצוע, סביר שמאמרים ארוכים מתאימים יותר.
    לפעמים אנשים מגיעים לאתר בטעות, ורואים מאמר שמושך אותם. אם הוא קצר ולעניין, אולי הם ימשיכו לקרוא עוד ואז אולי כדאי לשלב גם מאמרים ארוכים, כדי למשוך גם את הגולשים שהגיעו בטעות.

דיון מעניין.

+ הגב לאשכול זה

תגיות עבור נושא זה