פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך סך הכל של 8

אשכול: תשלום מע"מ עבור פרסומות AdWords

משתמש "קל" WBTL is on a distinguished road

Question תשלום מע"מ עבור פרסומות AdWords

שלום רב,

כיום בחברה שבבעלותי אנו מרוויחים כסף בין היתר מפרסומות Google AdSense.
    בנוסף, אנו משלמים לגוגל עבור פרסום שוטף בשירות AdWords (שהוא למעשה הצד השני של AdSense).

על הכנסותינו מ-AdSense באתרים שפועלים בארץ אנו נדרשים על פי חוק לשלם מע"מ, בנוסף למס ההכנסה.
    לפי מה שהבנתי מרואה החשבון שלנו, התשלום עבור AdWords לא זכאי למע"מ (שאכן לא מופיע על הקבלה), מכיוון שגוגל יושבת באירלנד.
    עם זאת, הדבר נראה לי מוזר שכן מצד אחד אני משלם מע"מ על AdSense ומצד שני לא יכול להתקזז על מע"מ של הוצאות AdWords שבסופו של דבר משרתות את אותה מערכת גדולה של פרסום שבבעלות גוגל.

האם מישהו בדק את הנושא?

תודה מראש.

משתמש מתמיד 2btop is on a distinguished road
    זה לא מדוייק .

על AdWords אתה לא משלם מע"מ לכן אתה גם לא זכאי לקבל מע"מ ...
    אם גוגל הייתה גובה ממך מע"מ ... הייתי משלם לגוגל יותר ואז גם זכאי לקבל החזר ממע"מ בישראל...

משתמש מתמיד renat1010 אינו מוערך במערכת הפורומים
    גם בתוכניות שותפים מחו"ל אותו דבר,
    מורידים את המע"מ מכל סכום שנתקבל, משלמים אותו ועל ההוצאות של פרסוםב גוגל לא מקזזים מע"מ כי אנחנו לא משלמים אותו.

תשלום המע"מ על ההכנסות נובע מהחוקים ותקנות מס הכנסה בישראל, יכול להיות שבמדינות מסוימות אין חובת תשלום V.A.T. (מע"מ) על הכנסות מהסוג הזה.

כחובה לעשות חישוב מדויק בעת שמתעסקים עם תוכניות שותפים מחו"ל, וכאשר ההוצאות שלנו אינן מוכרות לצורכי מע"מ.

בשני המקרים אינך אמור לגבות או לקזז מע"מ

על הכנסותינו מ-AdSense באתרים שפועלים בארץ אנו נדרשים על פי חוק לשלם מע"מ, בנוסף למס ההכנסה.
    על פי איזה חוק בדיוק ?

היות והשירות שאתה נותן הוא הינו עבור תושב חוץ ( חברת Google Ireland Limited הרשומה באירלנד ). המע"מ על עיסקה זו אמור להיות בשיעור של 0%.

באופן דומה, קיזווז מע"מ נעשה רק כנגד חשבונית מס. היות שהחברה אינה רשומה בישראל היא אינה מוציאה לך חשבונית מס ולכן אינך רשאי לקזז מע"מ מסכום זה.

משתמש "קל" WBTL is on a distinguished road
    ציטוט פורסם במקור על ידי adi5 צפה בהודעה
    על פי איזה חוק בדיוק ?

היות והשירות שאתה נותן הוא הינו עבור תושב חוץ ( חברת Google Ireland Limited הרשומה באירלנד ). המע"מ על עיסקה זו אמור להיות בשיעור של 0%.

באופן דומה, קיזווז מע"מ נעשה רק כנגד חשבונית מס. היות שהחברה אינה רשומה בישראל היא אינה מוציאה לך חשבונית מס ולכן אינך רשאי לקזז מע"מ מסכום זה.
    לפי מה שהבנתי מרואה החשבון שלי (תקנו אותי אם הוא טועה), עלי לשלם מע"מ עבור רווחים מ-AdSense באתרים שפונים לקהל בישראל. לעומת זאת, על אתרים שפונים לקהל בחו"ל אין צורך לשלם מע"מ, אלא רק מס הכנסה.

ציטוט פורסם במקור על ידי WBTL צפה בהודעה
    לפי מה שהבנתי מרואה החשבון שלי (תקנו אותי אם הוא טועה), עלי לשלם מע"מ עבור רווחים מ-AdSense באתרים שפונים לקהל בישראל. לעומת זאת, על אתרים שפונים לקהל בחו"ל אין צורך לשלם מע"מ, אלא רק מס הכנסה.

שיטת המיסוי של תושבי מדינת ישראל היא שיטה משולבת: מיסוי פירסונאלי וגם מיסוי טריטוריאלי, כמובן הכל לטובת מס הכנסה, זה לגבי מס הכנסה.

לגבי המע"מ: שירותים לחברות מחו"ל כן חייבות במע"מ, חוץ מרשימה מוגדרת של שירותים: כמו שירותי הסעות לתיירים, הדרכת טיולים לתיירים, שירותי לינה לתיירים וכו'...

לכן חובה להוציא חשבונית מס חייבת במע"מ.

לגבי ההוצאות מחו"ל, בוא נניח שאנחנו יבואני מכשירים חשמליים, אז איך נקזז את המע"מ?
    - ברגע שהסחורה עוברת דרך מעברי הגבול, מוציאים בעזרת חברת לוגיסטיקה מה שנקרא רשימון יבוא, שבו מציינים רשויות המס שבמעבר את סכום המע"מ שמותר לנו לקזז, בנוסף למיסים אחרים כמו מס קניה או מכס.

במקרה של פרסום באדוורדס, לא מדובר על נכס שעובר דרך מעבר הגבול, לכן אין באפשרותנו לקזז מע"מ.

לגבי המע"מ: שירותים לחברות מחו"ל כן חייבות במע"מ, חוץ מרשימה מוגדרת של שירותים: כמו שירותי הסעות לתיירים, הדרכת טיולים לתיירים, שירותי לינה לתיירים וכו'...
    זה לא מדוייק.
    העיסקאות האלו אכן חייבות גביית מע"מ אבל המחוקק קבע כי המע"מ בפועל על עסקאות אלו הם 0%.

ראה
    מע"מ בשיעור אפס ע"פ חוק מע"מ , בעסקה בה ניתן שירות לתושב חוץ

ציטוט פורסם במקור על ידי adi5 צפה בהודעה
    זה לא מדוייק.
    העיסקאות האלו אכן חייבות גביית מע"מ אבל המחוקק קבע כי המע"מ בפועל על עסקאות אלו הם 0%.

ראה
    מע"מ בשיעור אפס ע"פ חוק מע"מ , בעסקה בה ניתן שירות לתושב חוץ

אבל צריך להתייחס לכך, שלחלק גדול מחברות אלה יש סניפים בישראל, גוגל למשל רשומה כחברה בע"מ ברשם החברות.

+ הגב לאשכול זה

תגיות עבור נושא זה