פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 13 מתוך סך הכל של 13

אשכול: עמלת שחרור של דואר ישראל על החבילות המגיעות מחול

עמלת שחרור של דואר ישראל על החבילות המגיעות מחול

עמלה של 38 (כ-10$) תחול על כל חבילה שתכולתה פחותה משווי של 50 דולר . חבילה יקרה יותר תחויב בנוסף לעמלת השחרור גם בתשלום מסים: מע"מ ומכס.

כל החבילות שיישלחו באמצעות דואר ישראל, ששווי תכולתן נמוך מ-50 דולר, יעברו הליך של בדיקה במכס, ויחוייבו בעמלת שחרור ממכס של 38 במקום אפס שקלים כיום. חבילות בשווי 1,000-51 דולר יחוייבו בתשלומי עמלה, מע"מ ומכס.

במילים אחרות, אם צרכן יזמין ספר מאמזון ב-10 דולר, הוא יצטרך לשלם בדואר עוד 38 שקל. למעשה, הזמנת פריטים בשווי כזה מחו"ל תתייקר מאוד ותהפוך ללא משתלמת.

בנוסף, החבילות היקרות יותר הנשלחות באמצעות דואר ישראל, יתייקרו אף יותר: כל חבילה ששווי תכולתה גבוה מ-50 דולר ונמוך מאלף דולר, שעד כה לא עברה הליך של בדיקת מכס כשנשלחה ארצה באמצעות דואר ישראל, תעבור אף היא הליך בדיקת מכס, ובמקום אפס שקלים כמו היום, יגבו עליה תשלומי מע"מ, מכס, ועמלת שחרור ממכס.

לא ברור מתי ההליך הזה צפוי להכנס לתוקף, אבל ככל הנראה הוא צפוי לקרות בראשית 2011.

לדברי נציג המכס (היום בצינור לילה), זו עמלה שאינה קשורה למכס והיא היטל של דואר ישראל, ותגובת דואר ישראל היא שהמכס מאלץ את הדואר להליך בדיקה חדש שעלותו גבוהה ולכן העמלה החדשה.

גם אם עד היום לא הזמנת או קיבלת חבילה מחול אין זה אומר שבעתיד לא תבקש לעשות זאת ולכן לדעתי הנושא נוגע לכולם.

לעמוד העצומה בפייסבוק (לעשות לייק כדי להשפיע) לחץ כאן
    לעצומה באתר atzuma.co.il (להירשם ולהשפיע) לחץ כאן

כתבות ב-ynet:

אודות העמלה החדשה לחץ כאן
    התערבות משרד התקשורת לחץ כאן
    דיון במליאת הכנסת לחץ כאן

כתבה בכלכליסט לחץ כאן

זה יהיה ממש גרוע וידפוק את כל המסחר מחול.‏ עושים כאן טעות חמורה ‏
    מידע על ניתוח אף
    אתר בנושא מתיחת פנים
    הכל על הגדלת חזה

Like על הודעתך

ככה זה שאתה (דואר ישראל) מונופול לא יעיל , ומקבל החלטות חסרות תכלית אמיתית למעט הפגיעה באזרחים ,
    מסכים עם העצומה בהחלט !!!!

אבל לפי מה שהבנתי זה לא אשמת דואר ישראל, זה בגלל כל חברות השילוח האחרות...
    זה לא הוגן שלדואר ישראל יש העדפה על פני חברות אחרות (דואר ישראל הינה חברה מסחרית ולא רשות מדינית)

ציטוט פורסם במקור על ידי solcito.co.il צפה בהודעה
    אבל לפי מה שהבנתי זה לא אשמת דואר ישראל, זה בגלל כל חברות השילוח האחרות...
    זה לא הוגן שלדואר ישראל יש העדפה על פני חברות אחרות (דואר ישראל הינה חברה מסחרית ולא רשות מדינית)
    אז מה אתה אומר? שזה בסדר שנשלם?
    אני חושב שזה לא בסדר וזה לא קיים כמעט באף מדינה מפותחת ויש מקום למחאה ציבורית כנגד רוע הגזירה.
    דואר ישראל הינה רשות ממשלתית שהופרטה ולמרות שהינה חברה מסחרית, עדיין יש הגבלים שונים שאליה לעמוד בהם.

הוכח בעבר שמחאה ציבורית רחבה, גם אם היא "רק" אינטרנטית, יכולה לגייס את השפעת נבחרי העם (שמחפשים פופלריות בציבור המצביעים הישראלי) ולכן מי שעוד לא חתם מוזמן לעשות זאת ולהשפיע (מקסימום ביזבזנו כמה שניות).

שמע, מצידי אל תשלם מיסים ואל תשלם ארנונה ולא כלום.... חח...
    אבל הם מסבירים לך שנהנת כל הזמן הזה מדבר שלא היית צריך להינות ממנו.
    תחשוב שמחר הממשלה מחליטה לסבסד את חברת סלקום, זה נראה לך הוגן כלפי שאר הרשתות?
    מחיר צריך להיקבע על ידי תחרות ולא שהממשלה תחליט (עדיף...)

ד"א, לא שאני סקפטי, אבל בסופו של דבר זה ייקבע ע"ע אינטרסיות ולא ע"י שום השפעה של "נבחרי העם".
    מספיק כמה טייקונים עשירים שמקושרים לחברי כנסת ושזה פוגע/עוזר להם כלכלית וההחלטה תבוא לפיהם.

לא שאני נגד היוזמה (גם אני רוצה לשלם פחות), אבל חשוב לי גם שהיוזמה תהיה בעלת פוטנציאל להצליח...

אפשר לחשוב, הדואר אחראי על 99% מהמכתבים וה"צרורות". ואם לא רוצים אפלייה שיבטלו את המס לכולם או שיקחו 2 שקל לחבילה- אבל למה 40???
    מה ההגיון של 40 שקל למוצר שעולה 1 דולר?
    מידע על ניתוח אף
    אתר בנושא מתיחת פנים
    הכל על הגדלת חזה

הם מסבירים לך שנהנת כל הזמן הזה מדבר שלא היית צריך להינות ממנו.
    תחשוב שמחר הממשלה מחליטה לסבסד את חברת סלקום, זה נראה לך הוגן כלפי שאר הרשתות?
    מחיר צריך להיקבע על ידי תחרות ולא שהממשלה תחליט (עדיף...)
    יש לך טעות. דואר ישראל עד לא מזמן היה רשות ממשלתית (רשות הדואר) זה לא משהו שנהנתי ממנו ולא הייתי צריך.
    הפרטת רשות הדואר אינה צריכה לפגוע באזרחים.
    נערך לאחרונה על ידי safi, 14/11/2010 בשעה 09:50

מ- עד לא מזמן ועד עכשיו אתה נהנה או לא?
    וכמו שהיא לא צריכה לפגוע בך היא לא צריכה לפגוע בתחרותיות בתחום זה....
    בסופו של דבר צריכים להגיע לעמק השווה. כך שגם אתה תיפדע פחות וגם החברות האחרות יפגעו פחות.

מ- עד לא מזמן ועד עכשיו אתה נהנה או לא?
    וכמו שהיא לא צריכה לפגוע בך היא לא צריכה לפגוע בתחרותיות בתחום זה....
    בסופו של דבר צריכים להגיע לעמק השווה. כך שגם אתה תיפדע פחות וגם החברות האחרות יפגעו פחות.
    אני לא נכנס איתך לוויכוח, אינני הסנגור של העצומה, אני רק יודע שהמצב שבו ניצטרך לשלם 38 ש"ח נוספים על מוצר שקנינו ב-4 ש"ח אינו הגיוני ויסגור את הדלת להזמנת מוצרים זולים מחו"ל ויגרום לעוול ופגיעה באזרחי ישראל.
    בכל העולם במדינות מפותחות קבלת דיברי דואר אינה דורשת עלות נוספת בנוסף לביול אותו משלם השולח ומדובר באותן חברות שילוח בינלאומי שפועלות שם כמו כאן (ups, fedex ודומיהם), אין סיבה שבישראל האזרחים יפגעו.
    לידיעתך, למרות שדואר ישראל הינה חברה מסחרית היא כפופה לחוקי upu - אירגון הדואר העולמי (כן, יש דבר כזה - Universal Postal Union) וגביית תשלום על קבלת דואר הוא בניגוד לחוקים שלהם.

אם אתה חושב שההיטל החדש מוצדק אל תחתום על העצומה,
    מי שחושב שזה לא בסדר ורוצה לנסות ולשנות את רוע הגזירה מוזמן לחתום.

למה ויכוח... אני איתך..חחח..
    פשוט לדעתי צריכים לחשוב על דרך אחרת.
    אני חתמתי שם לפני כמה ימים...

למרות הכל המחאה כנראה עושה את שלה ואתמול(יום שני) יצאה חברת דואר ישראל בהודעה רשמית לפיה עמלת שחרור ממכס לא תכול על כל המשלוחים באינטרנט. נראה שהחברה דוחה לעת עתה את כוונתה להטיל עמלת שחרור ממכס על חבילות בגודל מסוים מחו"ל, לפחות אלה שנהוג להזמין דרך אתרים ברשת. קרי העמלה לא תכול על צרורות (ששויים נמוך מ-50 דולר) אלא רק על חבילות בדואר רגיל. צרורות אלה חבילות שמשקלן עד 2 ק"ג, או כשמדובר בדבר דפוס, עד 5 ק"ג; וחבילות הן דברי דואר שמשקלן גבוה מצרורות. רוב ההזמנות שנעשות באמצעות האינטרנט, מועברות בשירות הצרורות ובכללן ההזמנות מחברות כאמזון, eBay ודיל אקסטרים.
    לכתבה ב-ynet לחץ כאן

זו התחלה טובה (אפילו טובה מאד) אך ההמשך הגיע כבר היום (יום שלישי) כששר התקשורת הודיע שהוא מתנגד בחריפות להצהרת דואר ישראל מאתמול, לפיה תגבה עמלה על חבילות ובינתיים לא על צרורות. "הדואר לא יגבו שום עמלה גם על חבילות, כי לא אאשר זאת, מה שעבד טוב 60 שנה ימשיך לעבוד טוב". גם ברשות המסים אומרים: "הדואר עדיין לא קיבלו אישור מאיתנו"
    לכתבה ב-ynet לחץ כאן

המילה האחרונה טרם נאמרה ומי שעדיין לא נרשם לעצומה מוזמן לעשות זאת עכשיו - כל קול חשוב!

+ הגב לאשכול זה

תגיות עבור נושא זה