פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 11 מתוך סך הכל של 11

אשכול: קמפיין adwords מוזר, נדרשות הערות ... כנסו!

Exclamation קמפיין adwords מוזר, נדרשות הערות ... כנסו!

שלום חברים,

אני בוחן מסע פרסום adwords, עבור לקוח - את מסע הפרסום הנוכחי מנהל ספק אחר ולא אני. רציתי לשמוע מכם הערות, לגבי אופי הנתונים שנתקלתי בהם ואשר הפתיעו אותי למדי. חשוב להדגיש, כי כרגע אין לי גישה לממשק הניהול של גוגל אלא רק טבלאות חיצוניות שהועברו וגישה לאנליטיקס.

נתונים
    1. הקמפיין רץ מספר חודשים בתחום בעל תחרות בינונית.
    2. אמור לייצר חשיפה, רק בישראל \ עברית (בפועל, לא ידוע).
    3. רמת החשיפה התחילה בכמה עשרות-מיליוני הצגות מודעה (כן, זה נכון) וירדה במהלך החודשים עד לכמה מיליונים בודדים כיום.
    4. מספר הלחיצות, על מודעה, מראה מגמה הפוכה בדיוק - החל מאלף וקצת עד לכמה אלפים כיום.
    5. זה מתרגם ליחס המרה של פחות מחצי אחוז בסה"כ ובעלות ממוצעת של כמה שקלים ללחיצה.
    6. בנתוני האנליטיקס לאתר היעד, לא נצפים המספרים הללו כלל ועיקר.

## תוספת ##
    7. כלל הנתונים, מסתמכים על ספק-השירות.
    8. על פי אותו ספק, יש רשימה של כמה מאות צירופי-מילים (אלו המבצעות הכי טוב - לפי עדותו) שביחד מביאות כמה עשרות אלפי חשיפות ולא יותר מאלף \ אלף+ לחיצות על מודעה.

השאלות
    1. האם כל זה הגיוני?
    2. האם מקובל להריץ מסעות פרסום כאלו בישראל (אני יודע שבחו"ל המספרים גדולים באופן דומה)?
    3. האם נראה לכם שהספק הנוכחי שרלטן, או שאני פשוט מפספס כאן משהו?

תודה מראש.
    נערך לאחרונה על ידי ahoy, 09/06/2010 בשעה 18:34
    יעוץ וניהול טכנולוגי, אסטרטגיית רשת וקידום
    -----------------------------------------------------------
    מאמרים, מערכת ניהול תוכן, קניית דומיין

משתמש מתמיד taltaltal אינו מוערך במערכת הפורומים
    אני תמיד מבקשת ומקבלת במקרים כאלה נתוני התחברות.
    אתה לא יכול לדעת את התמונה האמיתית רק על סמך דו"חות וכל הנחה שלך כרגע תהיה נגיטיבית כלפי מי שמנהל את הקמפיין.
    את כל מה שאתה מעלה כרגע תוכל לבדוק רק שם - בכל דרך אחרת זה יהיה רק הנחת הנחות והלקוח לא יסיק מזה כלום.
    אם מסרבים לאפשר גישה ללקוח (שהוא בסופו של יום המשלם) אז משהו כאן מסריח.

ציטוט פורסם במקור על ידי taltaltal צפה בהודעה
    אני תמיד מבקשת ומקבלת במקרים כאלה נתוני התחברות.
    אתה לא יכול לדעת את התמונה האמיתית רק על סמך דו"חות וכל הנחה שלך כרגע תהיה נגיטיבית כלפי מי שמנהל את הקמפיין.
    את כל מה שאתה מעלה כרגע תוכל לבדוק רק שם - בכל דרך אחרת זה יהיה רק הנחת הנחות והלקוח לא יסיק מזה כלום.
    אם מסרבים לאפשר גישה ללקוח (שהוא בסופו של יום המשלם) אז משהו כאן מסריח.
    אין לי גישה וגם לא אקבל ... מברור עקיף שביצעתי, עולה שאכן הספק מסרב לתת גישה ללקוח - הזוי.

האם נתקלת במצב דומה?

תמיד קיבלתי - גם כשקמפיינים נוהלו בצורה בסיסית ביותר וכמובן גם כשנוהלו במקצועיות תמיד נתנו לי גישה.
    אני חושבת שזו התנהלות לא נכונה של ספק, ואולי אתה צריך להעביר את המסר הזה ללקוח שלך - איפה השקיפות מול הלקוח? על מה הוא משלם?
    בכל אופן, נראה לי שאתה לא יכול לתת ללקוח ביקורת/מסקנות במצב כזה.

אהלן,

כאמור וכפי שציינת, הנתונים חסרים ואי אפשר כמעט להביע עליהם דעה בלי לראות את הקמפיין כולו.
    1. בהנחה שהנתונים מגיעים גם מרשת התוכן, המספרים אינם הזויים אלא הגיוניים. הגיוניים כלומר: בהחלט יכולים להיות נתוני אמת. אין זה אומר שהם טובים! למעשה הם גרועים, אלא באם מטרת הקמפיין היא בניית מותג ולא המרה.
    2. ה ctr העולה הגיוני ומשתלב עם התמונה שאתה מציג: הקמפיין החל ממיליוני חשיפות ו ctr נמוך, עם אופטימיזציה שלו ירדו החשיפות (למשל, נמחקו ביטויים/מיקומים גרועים) מה שהגביר רלוונטיות ולכן העלה את יחס ההקלקה.
    כאמור, כל התמונה יכולה להיות הפוכה, תלוי בנתונים: תקופת ההרצה של הקמפיין ובעיקר מילות המפתח/מיקומים שבהם הקמפיין רץ. למשל: החשיפות מרובות יכולות להיות תוצאה של ביטויים המוניים, לא רלוונטיים ונרחבים. העלייה ב ctr יכולה לנבוע ממיקומים/ביטויים רבים שהופלו ע"י גוגל בשל חוסר רלוונטיות והפסיקו להופיע. בקיצור, חובבנות מוחלטת.
    תשלב את זה עם העובדה המכעיסה הזו, שכבר נתקלתי בה בעבר כמה פעמים, של מנהלי קמפיינים שלא מאפשרים ללקוחות גישה לחשבון של עצמם (!) ותקבל מסקנה אחת: מישהו לא רוצה שאף אחד יידע מה הוא עושה, כי אין לו באמת מושג מה הוא עושה.
    ועכשיו תכלס: תאמר ללקוח שלך את האמת, ואפשר לדרוש לקבל גישה לחשבון, הלוא הוא מנוהל (יש לקוות) דרך חשבון מנהל של גוגל, אז איפה פה הבעיה?
    צריך לדווח על אנשים כאלה לגוגל ושיחסמו להם את החשבונות.
    כל מה שידוע לי על כסף , שיווק באינטרנט וניהול זמן

ציטוט פורסם במקור על ידי caspi צפה בהודעה
    אהלן,

כאמור וכפי שציינת, הנתונים חסרים ואי אפשר כמעט להביע עליהם דעה בלי לראות את הקמפיין כולו.
    1. בהנחה שהנתונים מגיעים גם מרשת התוכן, המספרים אינם הזויים אלא הגיוניים. הגיוניים כלומר: בהחלט יכולים להיות נתוני אמת. אין זה אומר שהם טובים! למעשה הם גרועים, אלא באם מטרת הקמפיין היא בניית מותג ולא המרה.
    2. ה ctr העולה הגיוני ומשתלב עם התמונה שאתה מציג: הקמפיין החל ממיליוני חשיפות ו ctr נמוך, עם אופטימיזציה שלו ירדו החשיפות (למשל, נמחקו ביטויים/מיקומים גרועים) מה שהגביר רלוונטיות ולכן העלה את יחס ההקלקה.
    כאמור, כל התמונה יכולה להיות הפוכה, תלוי בנתונים: תקופת ההרצה של הקמפיין ובעיקר מילות המפתח/מיקומים שבהם הקמפיין רץ. למשל: החשיפות מרובות יכולות להיות תוצאה של ביטויים המוניים, לא רלוונטיים ונרחבים. העלייה ב ctr יכולה לנבוע ממיקומים/ביטויים רבים שהופלו ע"י גוגל בשל חוסר רלוונטיות והפסיקו להופיע. בקיצור, חובבנות מוחלטת.
    תשלב את זה עם העובדה המכעיסה הזו, שכבר נתקלתי בה בעבר כמה פעמים, של מנהלי קמפיינים שלא מאפשרים ללקוחות גישה לחשבון של עצמם (!) ותקבל מסקנה אחת: מישהו לא רוצה שאף אחד יידע מה הוא עושה, כי אין לו באמת מושג מה הוא עושה.
    ועכשיו תכלס: תאמר ללקוח שלך את האמת, ואפשר לדרוש לקבל גישה לחשבון, הלוא הוא מנוהל (יש לקוות) דרך חשבון מנהל של גוגל, אז איפה פה הבעיה?
    צריך לדווח על אנשים כאלה לגוגל ושיחסמו להם את החשבונות.
    תודה על המשוב, השלמת כמה קווי מחשבה שלי.

בכל מקרה, לעצם הנתונים: נראה לך הגיוני שבישראל אפשר להגיע לחשיפה של כמה עשרות מיליונים (בודדים, אמנם) במשפחת-צירופים מסויימת (כולל רשת התוכן, בהנחה שלא מדובר על אתרי yent, facebook וכו' אלא אתרים קטנים\בינוניים)? תזכור שגם בטבלת כמה-מאות-הצירופים-החזקים שהעביר הספק יש בסה"כ לא יותר מכ-10k חשיפות (וגם אם טעיתי בחשבון, כמה עשרות אלפים ולא יותר).

... זה גם מעורר מחשבה לגבי גוגל עצמם ויכולת הבקרה שלהם - היות שלספק יש תג-גוגל-להסמכה-בתחום-ניהול-מודעות!

אתה צודק שזה לא נראה מאה אחוז. איך שלא מסתכלים על זה משהו כאן מוזר. אבל שים לב:
    ראשית לאיזו תקופת זמן מתייחס נתון החשיפות - עשרות מיליונים בחודש? או בכל תקופת הפרסום? מישהו בכלל יודע מה הוא עשה שם? ואולי נתון החשיפות בכלל לא מתייחס רק לאדוורדס והספק הזה הפיץ באנרים או השד יודע מה ברשתות פרסום אחרות או באתרים שונים?
    שנית: יכול להיות שמילות המפתח מראות כמה עשרות אלפי הופעות בלבד, אבל כל שאר החשיפות מגיעות מרשת התוכן, ואת המידע הזה הספק לא נותן, כך שזה נתון חסר.
    לשאלתך האם אפשר להגיע לחשיפה של עשרות מיליונים בארץ, לדעתי זה נתון הזוי, כדי להגיע לחשיפה כזו הוא היה חייב לכלול את רשת התוכן עם דגש על אתרים גדולים ברשת התוכן (ומכאן חוסר רלוונטיות מוחלט של הקמפיין לקהל המטרה בהנחה שלא מדובר בבניית מותג) , לדעתי זה מה שנעשה כאן כי לא ברור לי איך אפשר להגיע לחשיפה כזו בדרך אחרת.
    הסמכה מגוגל מותנית במבחן וניהול תקציב של $1000 בחודש לפחות, יכולת הבקרה מראש מוגבלת בתנאים אלה. יחד עם זאת, אם הפר הספק את תנאי התוכנית זה כבר משהו אחר.
    מתוך terms של תוכנית ההסמכה של גוגל: (ההדגשה שלי):
    As a qualified member of the Google AdWords Certification Program, you may not participate in behavior that could harm the Google brand, or that might mislead or cause harm to your clients
    ושים לב גם לזה:
    Deceptive or non-transparent pricing: Not placing client's money in the agreed upon engines for the agreed upon prices, discounts on keywords, exception to the auction (don't have to pay by CPC, etc.), ability to purchase keywords in bulk, spending money on other marketing when you promised it would be spent on Google
    בקיצור, אם הספק הזה רעוע (ואנחנו לא יודעים זאת בוודאות) הוא בבעיה יותר רצינית מהלקוח שלך.
    כל מה שידוע לי על כסף , שיווק באינטרנט וניהול זמן

מיליונים ראיתי בקמפיינים שכללו אתרי תוכן עם ביטויים שקשורים במשחקים - שמה יש כמות הקלקות אסטרונומית

גם בהנחת רשת התוכן (שעדין, זה נראה לי מאוד מוזר), בחינת נתוני האנליטיקס של האתר מראה בערך רמת visits שהיא בערך חצי מרמת הלחיצות שהוצהרה בקמפיין ה-adwords. למעשה, המערכת שם מדווחת על אפס כניסות מ-ppc ונראה שהסיבה שלא טרחו לקשר בין הקמפיין למערכת הנתונים.

עדין, נתוני האנליטיקס לא מרמזים אפילו על כמות התנועה המוצהרת.

אם הם לא קישרו אז אתה בהחלט באוויר - אין מצב שתוכל להסיק משהו.אתה רואה עירבוב של האורגני והאדוורס.

משתמש מתמיד UpRaiser1 אינו מוערך במערכת הפורומים
    נתקלתי בקמפיינים של עשרות מיליונים (ברבעונים), דווקא לא למותגים מאוד חזקים. זה הגיוני כאשר חלק נכבד מהתקציב מופנה לפרסום ברשת התוכן.

לגבי התנהלות ספק השירות - אנחנו מכירים את זה, לא? מקרה קלאסי. הוא טוען בטח שהוא מנהל את זה מחשבון משותף, והוא לא יכול לחשוף לקוחות ללקוחות אחרים... :-).. טענה מוכרת.

+ הגב לאשכול זה