פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך סך הכל של 24

אשכול: גוגל וחשיבות ה-PR

שלום חברים,

הדבר שהכי בלט, עבורי, בכנס של גוגל היום היה הדגש שהושם בהרצאה על העכביש לנושא ה-PR ואני מצטט מתוך המצגת:

"PR (ציון חשיבות האתר): הפופולאריות והסמכותיות של דף אינטרנט."

למעשה, למי שלא בקי בתחום נדמה היה שבלי PR אין דירוג בתוצאות האורגניות ... אם כי המרצה הבהיר שזה רק חלק מ-200 רכיבים באלגוריתם הכללי.

האם ההנחה שרווחת כאן בפורום שה-PR הפך זניח ולא חשוב בעצם לא עומדת במבחן המציאות של נציגי גוגל הרשמיים?

יעוץ וניהול טכנולוגי, אסטרטגיית רשת וקידום
    -----------------------------------------------------------
    מאמרים, מערכת ניהול תוכן, קניית דומיין

ריאתי אתרי PR נמוך מדורגים גבוה יותר, וגם בעלי תוכן איכותי יותר מאתרי PR גבוה. כך שבאתר חדש אני מצפה לעלייה ראשונית ב PR שתוכיח לי שגוגל בכלל מכיר באתר, לאחר מכן אין לנתון הזה חשיבות יתרה מבחינתי.
    כל מה שידוע לי על כסף , שיווק באינטרנט וניהול זמן

משתמש כבד אביגיל אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי caspi

ריאתי אתרי PR נמוך מדורגים גבוה יותר, וגם בעלי תוכן איכותי יותר מאתרי PR גבוה. כך שבאתר חדש*אני מצפה לעלייה ראשונית ב PR שתוכיח לי שגוגל בכלל מכיר באתר, לאחר מכן אין לנתון הזה חשיבות יתרה מבחינתי.

אתמול ראיתי אדם קטוע רגליים משיג אדם בעל שתי רגליים בריאות.

לכן לרגליים אין חשיבות יתרה מבחינתי

ציטוט פורסם במקור על ידי אביגיל

ריאתי אתרי PR נמוך מדורגים גבוה יותר, וגם בעלי תוכן איכותי יותר מאתרי PR גבוה. כך שבאתר חדש אני מצפה לעלייה ראשונית ב PR שתוכיח לי שגוגל בכלל מכיר באתר, לאחר מכן אין לנתון הזה חשיבות יתרה מבחינתי.

הוא היה כמובן באחד מאלה

משתמש מתמיד oofir אינו מוערך במערכת הפורומים

ל-pr יש חשיבות בדירוג האתר. לא חשיבות מכרעת, זה לא המדד הכי חשוב אולם למדד הזה יש חשיבות.

pr הוא המדד היחידי אשר הינו גלוי בחלקו, ולכן במשך השנים נתנו לו חשיבות גדולה מהרצוי. לאחר מכן, כהפוך על הפוך התעלמו חלק מהאנשים לחלוטין מהPR .

למה לשבור את הראש? כתיבת מאמרים לכל אתר. זקוקים למחשבונים? - מחשבונים חינם באמצעות אומדיה שיווק באינטרנט

משתמש "קל" רמות1 אינו מוערך במערכת הפורומים

שמעתי שה PR לוגריתמי ושמה שמוצג בסרגל זה רק הטווח. מישהו יכול להסביר?

אי אפשר להשוות PR לרגליים, כי הוא לא הפרמטר שיישא אותך לראש עמוד התוצאות. אבל אם את מנסה לאמר שהתוצאות הן שקובעות, אז מבחינתי בהחלט כן. קל מאוד לבלבל בין מטרות לאמצעים.
    כל מה שידוע לי על כסף , שיווק באינטרנט וניהול זמן

ראיתי עורך דין נוהג בפורש... אז הלכתי ללמוד משפטים.

כל מדד שמן הסתם נותן ערך גבוה מ-0 הוא בעל חשיבות, אך יחד עם זאת חלוקת הזמן והתקציב
    צריכה להיות הגיונית ובעלת סידרי עדיפויות. PR הוא מדד שנמצא מטה עבורי, בדיוק כפי שציין אלון חן.
    נוסף על כך, רבים כנראה אינם מבינים שקידום מבוסס PR יתרסק בסופו של יום ובמיוחד לאור העובדה
    המצטערת שרוב מוחלט של החלפות הקישורים הינם קישורים שאינם רלוונטים, חוות, סרק, ספאם וכד'.

משתמש מתמיד tipale אינו מוערך במערכת הפורומים

אולי עכשיו שמרצים של גוגל אמרו את זה,אנשים פה יבינו שלPR אכן יש משמעות
    כי כבר התייאשתי מלנסות להסביר זאת..

משתמש מתמיד insganjaa אינו מוערך במערכת הפורומים

אין לזה חשיבות ... זה עובדתי.
    אישית קידמתי אתרים חדשים בעלי PR 0 למקומות גבוהים מאוד אז ...

ציטוט פורסם במקור על ידי tipale
    אולי עכשיו שמרצים של גוגל אמרו את זה,אנשים פה יבינו שלPR אכן יש משמעו

יותר מזה, אולי תתייחסו פחות לאגו שלכם וקצת יותר לעובדה שמי שהיה אחראי על כול תחום החיפוש של גוגל ישראל, הציג הצהרה כזו בכנס רשמי של גוגל ...

משתמש כבד אורי.א אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי רמות1
    שמעתי שה PR לוגריתמי ושמה שמוצג בסרגל זה רק הטווח. מישהו יכול להסביר?
    ככל הידוע ה PR הוא בסקלה לוגריתמית כאשר הבסיס לא ידוע.
    לצורך הדוגמה נניח שהבסיס הוא 10 ואז:
    ציון 0-9 - PR0
    ציון 10-99 - PR1
    ציון 100-999 - PR2
    וכו...

כפי שאתה יכול לראות יכול להיות שני דפים עם PR2 אבל ההפרש בינהם גדול מאוד. לכך מתכוונים שידוע רק הטווח.

יועץ קידום אתרים - http://oriaseo.com
    שלטי בית יצחק - www.t-y-m.com
    מקורטק- שעון נוכחות , בקרות כניסה - www.makortech.co.il

ציטוט פורסם במקור על ידי ahoy

יותר מזה, אולי תתייחסו פחות לאגו שלכם וקצת יותר לעובדה שמי שהיה אחראי על כול תחום החיפוש של גוגל ישראל, הציג הצהרה כזו בכנס רשמי של גוגל ...
    האם בזמן שהוא הצהיר שמת לב שהוא כתב אותו מטה והפריד משאר הדברים?
    האם שמת לב שהוא הצהיר לתת דגש לכל החלק העליון?
    האם שמת לב שהוא ריפרף בנוגע לקישורים ונתן יותר דגש בנושא הקישורים לרכישות הקישורים?
    האם שמת לב שיש המון אתרים בעלי PR נמוך שנמצאים הרבה מעל המתחרים בעלי PR גבוה יותר?

והכי חשוב... האם חשבת שהשקעה בבניה נכונה, הוספת תכנים רלוונטים וכד' תיתן שרות טוב יותר לקהל\לעסק
    מה שיניב BR טוב יותר, תעבורה גבוהה יותר, הפניות אורגניות רלוונטיות טבעיות שבסופו של דבר יועילו מכל קישורי הזבל
    שאתה משיג בשביל מדד ה-PR (מדד האגו אם כבר דיברת על אגו) והדגש הגדול ביותר קידום שמבוסס ועמיד ולא בעל סיכויי
    התרסקות של 101% שבכל בוקר אתה מוצא את עצמך מתפלל שהקישור עם PR4 של העורך דין שקיבלת עבור המסעדה
    ישמור על עצמו כי הקישור שלו הוא מאתר קוסמים שקיבל קישור אחרי שהוא קנה מאתר כל שהוא בעל PR6 אך נגמר לו התקציב
    לשלם כל חודש.

ה-PR מעניין רק אחרי שהוא עבר את כל הדרישות ההכרחיות.
    רלוונטיות, קידום מילות מפתח קשורות, וותק, עדכונים שוטפים ואז אם מגיע גם PR גבוה
    בהחלט אני אשמח... למרות שהיום רק למצוא קישור איכותי מתוכן רלוונטי הוא לא דבר של מה בכך.

מאות ואלפי דוא"לים בחודש.. כולם מנפנפים ב-PR שלהם בגאווה ו-99% פשוט זבל.

משתמש כבד אביגיל אינו מוערך במערכת הפורומים

הוויכוח הזה כבר מיצה את עצמו לפני שלוש שנים, ולא נתקלתי מאז במידע משמעותי חדש בנושא.

בשורה התחתונה, כולם מבינים של-pr יש חשיבות כלשהי, והמחלוקת היא על מידת החשיבות.

מנסיוני, כאשר אני שמה מאמר באתר pr6 שלי הוא מזנק מייד בתוצאות האורגניות, וכאשר אני שמה מאמר באתר pr2 התוצאות הרבה פחות טובות.

ציטוט פורסם במקור על ידי Belp

האם בזמן שהוא הצהיר שמת לב שהוא כתב אותו מטה והפריד משאר הדברים?
    האם שמת לב שהוא הצהיר לתת דגש לכל החלק העליון?
    האם שמת לב שהוא ריפרף בנוגע לקישורים ונתן יותר דגש בנושא הקישורים לרכישות הקישורים?
    האם שמת לב שיש המון אתרים בעלי PR נמוך שנמצאים הרבה מעל המתחרים בעלי PR גבוה יותר?

והכי חשוב... האם חשבת שהשקעה בבניה נכונה, הוספת תכנים רלוונטים וכד' תיתן שרות טוב יותר לקהל\לעסק
    מה שיניב BR טוב יותר, תעבורה גבוהה יותר, הפניות אורגניות רלוונטיות טבעיות שבסופו של דבר יועילו מכל קישורי הזבל
    שאתה משיג בשביל מדד ה-PR (מדד האגו אם כבר דיברת על אגו) והדגש הגדול ביותר קידום שמבוסס ועמיד ולא בעל סיכויי
    התרסקות של 101% שבכל בוקר אתה מוצא את עצמך מתפלל שהקישור עם PR4 של העורך דין שקיבלת עבור המסעדה
    ישמור על עצמו כי הקישור שלו הוא מאתר קוסמים שקיבל קישור אחרי שהוא קנה מאתר כל שהוא בעל PR6 אך נגמר לו התקציב
    לשלם כל חודש.

ה-PR מעניין רק אחרי שהוא עבר את כל הדרישות ההכרחיות.
    רלוונטיות, קידום מילות מפתח קשורות, וותק, עדכונים שוטפים ואז אם מגיע גם PR גבוה
    בהחלט אני אשמח... למרות שהיום רק למצוא קישור איכותי מתוכן רלוונטי הוא לא דבר של מה בכך.

מאות ואלפי דוא"לים בחודש.. כולם מנפנפים ב-PR שלהם בגאווה ו-99% פשוט זבל.

שמתי לב לכול זה, ועדין אני מציג ציטוט שבו מוגדר PR כסמכותיות של העמוד - משהו שנהוג כאן בפורום ליחס למדד אחר.

אז במקום להתחפר בעמדות שלך ולגלות שמרנות, תנסה להתייחס למה שכתבתי ולמה שנאמר בכנס ולא למשאלות הלב.

משתמש כבד talprihar אינו מוערך במערכת הפורומים

לא כל כך מובן על מה המחלוקת פה , ברור שלPR יש חשיבות כי אחרת הוא לא היה קיים ,
    אך ברור שהחשיבות שלו לא עולה על 199 הפרמטרים האחרים שקיימים למעט האפקט הפסיכולוגי שקיים בו על תחום החלפת הקישורים (גם תחום שמאבד מחשיבותו לאט לאט),
    פשוט הוא הנתון הויזואלי היחיד שיש לנו ולכן טוב ונוח לנו להשתמש בו ,
    והעובדה שהוא מסמל את "סמכותיות הדף" לא אומרת כלום יותר מאשר שגודל הדף בKB מהווה פרמטר שנקרא "משקל הדף" והזמן שלוקח לדף לעלות מסמל פרמטר שנקרא "זמן טעינת הדף" (עוד שני פרמטרים שגלויים לנו) , כי אנחנו הרי לא יודעים מה עומד מאחורי ההגדרה של סמכותיות , ההגדרה יכולה להיות גם "מספר הקישורים בעלי הPR המפנים לדף" , מה שלא מוסיף לזה עוד משמעות מעניינת... כי הרי לא ניתן להגיד שNRG בעל ה PR 7 יותר סמכותי מYNET בנושא חדשות בעל ה PR 4 במובן המילולי של המילה סמכותי...

ולכן כרגיל , עדיף למקד את העבודה באפיקים מועילים יותר כמו קישורים איכותיים ורלוונטיים מתוכן רלוונטי ועדכון ושיפור האתר , מאשר חישובי PR , אך וודאי וודאי שלא להתעלם מהנתון הזה בהיותו עוד פרמטר ובשל כך ברור שהוא חשוב כמו כל נתון גלוי שמספקים לנו החל ממדד הPR ועד לפירוט הדפים עם הBOUNCE RATE הגבוה ביותר באנליטיקס או לקצב הזחילה בWEBMASTER TOOLS, מכל דבר ניתן ללמוד עוד משהו שמעיד על איכות\מבנה\צרכים של האתרים שלנו.

ואל לנו לשכוח שגוגל עם כל הכבוד לו, בסופו הוא רובוט , ועל הרובוט הזה ניתן לעבוד הרבה פעמים (בניגוד לעמדה שגוגל עצמו תמיד ינסה להציג) ורבים המקרים בהם אתרי זבל בעלי PR גבוה כן נחשבים ל סמכותיים במובן המילולי של המושג , ודבר זה גם בא ליידי ביטוי בתוצאות החיפוש.

בלוג טכנולוגי על קידום אתרים אוטומטי , מכשירי אידוי ארומתרפיים, ואתר עם מידע על קנביס רפואי

ציטוט פורסם במקור על ידי talprihar

לא כל כך מובן על מה המחלוקת פה , ברור שלPR יש חשיבות כי אחרת הוא לא היה קיים ,
    אך ברור שהחשיבות שלו לא עולה על 199 הפרמטרים האחרים שקיימים למעט האפקט הפסיכולוגי שקיים בו על תחום החלפת הקישורים (גם תחום שמאבד מחשיבותו לאט לאט),
    פשוט הוא הנתון הויזואלי היחיד שיש לנו ולכן טוב ונוח לנו להשתמש בו ,
    והעובדה שהוא מסמל את "סמכותיות הדף" לא אומרת כלום יותר מאשר שגודל הדף בKB מהווה פרמטר שנקרא "משקל הדף" והזמן שלוקח לדף לעלות מסמל פרמטר שנקרא "זמן טעינת הדף" (עוד שני פרמטרים שגלויים לנו) , כי אנחנו הרי לא יודעים מה עומד מאחורי ההגדרה של סמכותיות , ההגדרה יכולה להיות גם "מספר הקישורים בעלי הPR המפנים לדף" , מה שלא מוסיף לזה עוד משמעות מעניינת... כי הרי לא ניתן להגיד שNRG בעל ה PR 7 יותר סמכותי מYNET בנושא חדשות בעל ה PR 4 במובן המילולי של המילה סמכותי...

ולכן כרגיל , עדיף למקד את העבודה באפיקים מועילים יותר כמו קישורים איכותיים ורלוונטיים מתוכן רלוונטי ועדכון ושיפור האתר , מאשר חישובי PR , אך וודאי וודאי שלא להתעלם מהנתון הזה בהיותו עוד פרמטר ובשל כך ברור שהוא חשוב כמו כל נתון גלוי שמספקים לנו החל ממדד הPR ועד לפירוט הדפים עם הBOUNCE RATE הגבוה ביותר באנליטיקס או לקצב הזחילה בWEBMASTER TOOLS, מכל דבר ניתן ללמוד עוד משהו שמעיד על איכות\מבנה\צרכים של האתרים שלנו.

ואל לנו לשכוח שגוגל עם כל הכבוד לו, בסופו הוא רובוט , ועל הרובוט הזה ניתן לעבוד הרבה פעמים (בניגוד לעמדה שגוגל עצמו תמיד ינסה להציג) ורבים המקרים בהם אתרי זבל בעלי PR גבוה כן נחשבים ל סמכותיים במובן המילולי של המושג , ודבר זה גם בא ליידי ביטוי בתוצאות החיפוש.
    אני לא מבין מהיכן הבאת את הניתוח המלומד הזה, בהתבסס על הציטוט שהבאתי למעלה.

אתם חייבים ללמוד להתעלם מידע שאתם מביאים מהעבר בניסיון לנתח סיטואציה בהווה עם נתונים חדשים ... זה מראה על שמרנות וחוסר יכולת להתאים את עצמכם להווה.

יש כמה נתונים:
    א. סמינר למפרסמים של גוגל.
    ב. מרצה שהוא איש גוגל ולא סתם נציג שלהם אלא מי שהיה אחראי על תחום הפיתוח של העכביש בישראל.
    ג. בהרצאה שנתן, תפס ה-PR מקום מרכזי ביותר והוזכר ביחס של 1 ל-50 לשאר הפרמטרים. הוא אף הציג שקף שבו הציטוט שפרסמתי למעלה (ונכון שהתייחס גם לפרמטרים אחרים).

כעת, נשאלת השאלה - האם הוא מטומטם או אנחנו?

כלומר, ייתכן בהחלט שהוא ניהל מסע הטעייה מרשים לכבוד כ-1,200 בעלי עסקים שמפרסמים בגוגל וזאת כדי להכשיל את מאמצי הקידום האורגני שלהם ולהביא אותם לפרסם במודעות בתשלום של גוגל ... מצד שני, זה נשמע לי קצת הזוי ולכן אני מנסה להבין ולהתייחס ביותר רצינות מאשר הזלזול המופגן שלכם כאן למהות ואופן ההצגה שלו.

נ.ב.

אפילו לא אמרתי בשום מקום כאן שאני מסכים שה-PR הוא כל כך מרכזי ... אבל חשבתי שיהיה נכון להתייחס לדברים כפי שנאמרו.

הוויכוח הזה כבר מיצה את עצמו לפני שלוש שנים, ולא נתקלתי
    מאז במידע משמעותי חדש בנושא.

בשורה התחתונה, כולם מבינים של-pr יש חשיבות כלשהי, והמחלוקת היא על
    מידת החשיבות.

מנסיוני, כאשר אני שמה מאמר באתר pr6 שלי הוא מזנק מייד בתוצאות
    האורגניות, וכאשר אני שמה מאמר באתר pr2 התוצאות הרבה פחות טובות.

האם האתר בעל ה-PR 6 הוא במקרה בעל תעבורה גבוהה יותר, בעל תכנים איכותיים
    יותר, או כל גורם אחר שיכול להשפיע

מעבר להיותו PR6?

שמתי לב לכול זה, ועדין אני מציג ציטוט שבו מוגדר PR כסמכותיות של העמוד - משהו שנהוג כאן
    בפורום ליחס למדד אחר.

אז במקום להתחפר בעמדות שלך ולגלות שמרנות,
    תנסה להתייחס למה שכתבתי ולמה שנאמר בכנס ולא למשאלות הלב.

התייחסתי למה שכתבת ולמה שנאמר בכנס האזנתי, שונה לדעתי מההבנה שלך בנושא
    למרות שמה שאומר "גוגל"

לא תמיד בהכרח מה שאתה צריך לבצע, או יותר נכון לומר מה שגוגל יגידו לעשות
    זה לא בהכרח החלק שיתרום לך להגיע

לתוצאות הרצויות ובזמן הרצוי. תעשה בדק בית כמה מהמתחרים שלך נמצאים במיקום גבוה משלך ומה מדד ה-PR.
    חשוב לא פחות, כמה מילות מפתח מקודמות בחיפוש אורגני אל מול החלפות קישורים עקבית לאותם מילות מפתח.

talprihar, סה"כ אני מאוד מסכים עם דברייך.

ציטוט פורסם במקור על ידי Belp

התייחסתי למה שכתבת ולמה שנאמר בכנס האזנתי, שונה לדעתי מההבנה שלך בנושא
    למרות שמה שאומר "גוגל"

לא תמיד בהכרח מה שאתה צריך לבצע, או יותר נכון לומר מה שגוגל יגידו לעשות
    זה לא בהכרח החלק שיתרום לך להגיע

לתוצאות הרצויות ובזמן הרצוי. תעשה בדק בית כמה מהמתחרים שלך נמצאים במיקום גבוה משלך ומה מדד ה-PR.
    חשוב לא פחות, כמה מילות מפתח מקודמות בחיפוש אורגני אל מול החלפות קישורים עקבית לאותם מילות מפתח.

talprihar, סה"כ אני מאוד מסכים עם דברייך.

אתה מחמיץ את הנקודה.

לא נאמר (וגם אני לא אמרתי) בשום מקום בכנס שה-PR של האתר שלך הוא שקובע את הדירוג בתוצאות של העמוד לו הוא משוייך.

אלא, של-PR של העמודים המקשרים יש חשיבות, השפעה וסמכותיות על הדירוג של העמוד אליו הם מפנים. זו לדעתי לדעתי הנקודה החשובה שעלתה מההרצאה ...

כי חוצמזה לא היה שם חדש והאזכור של אזור תוכן עליון, תגי מתאימים ותוכן הוזכרו כדרך אגב ולא בשום יחס לאזכור של PR.

משתמש כבד talprihar אינו מוערך במערכת הפורומים

ahoy - זה לא היה ניתוח מלומד אלא הנחה שיכולה תיאורטית לשמש לניתוח הדברים , כי הרי ידוע לכולנו שה-PR הוא דירוג שמצביע על סמכותיות הדף והרי שמו הוא PageRank "דרוג הדף" והרי ידוע לכולנו שזהו לא באמת "דרוג הדף" שהוא בעצם שכלול שמורכב מ-200 פרמטרים שונים.

אז איש גוגל אומר סמכותיות, וכן לאותו העניין, מה זה סמכותיות ?... עוד מילה שנמצאת יחד עם עוד 200 מילים המרכיבות את "דירוג הדף" האמיתי שתוצאותיו הם המיקומים האורגניים.
    לי זה יותר נשמע מה שאומר איש גוגל שציטטת:

PR (ציון חשיבות האתר)=פופולאריות וסמכותיות של דף אינטרנט.

בתרגום חופשי: PR ויזואלי=כמות הקישורים + ותק וPR ויזואלי של הקישורים של דף אינטרנט.

או גירסה שנייה: PR (שכלול של כל הנתונים)=כל הפרמטרים שקובעים איך ידורג דך בתוצאות האורגניות.

אני לא טוען חס ושלום שאיש גוגל משקר או מנסה להטעות אותנו, אלא מבליט את מה שמתאים לו להבליט ובצורה שמתאים לו להבליט , כולנו כל היום עורכים ניסויים על עשרות ומאות אתרים ואין לנו שום אינדיקציה מבוססת על ניסוי מוחלט אחד אפילו שיכול להראות של-PR הויזואלי שאנו מדברים עליו יש יותר משמעות מפרמטרים אחרים לתוצאות האורגניות. (בהנחה שPR זה לא משחק מילים ואותו פיאר מספרי שמוצג לנו הוא בעצם לא אותו PR שאותו איש גוגל דיבר עליו ושם בעצם הכוונה הייתה לשכלול של כל הנתונים)

ויש עוד נתון ששכחת לציין עם הנתונים שציינת:

הPR הויזואלי היה נתון חשוב מאוד בקידום לפני כמה שנים עד שנוצל לרעה מכל הכיוונים האפשריים על ידי מקדמים ולכן גוגל הפחיתו משמעותית את חשיבותו , ומאז הוסיפו עוד פרמטרים רבים מאוד ששוכללו - ואילו השיטות להשגת PR ויזואלי גבוה עדיין נשארו זהות. האם עולה על דעתך שהם החליטו להרים שוב את קרנו של הPR ולתרום לחידוש המסחרה באתרי זבל ותיקים ומפוצצי PR ? איזה תועלת יכולה לצמוח ממהלך כזה חוץ מהעובדה שעכשיו כל מקדם אתרים שנשארו לו מפעם רשתות ענק של אתרי לווין עם פיאר גבוה וSPAM-BLOGS שקיבלו פיאר 5 עכשיו יוכל להוציא מהם קישורים על מנת לשפר את מיקומי הלקוחות שלו...? לא נראה לי שכדאי להסתמך על הנחת עבודה כזאת.

אך כמובן שוב אדגיש שאני מסכים שבהיותו עוד פרמטר אסור בשום אופן להתעלם ממנו .
    בלוג טכנולוגי על קידום אתרים אוטומטי , מכשירי אידוי ארומתרפיים, ואתר עם מידע על קנביס רפואי

+ הגב לאשכול זה
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון