פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך סך הכל של 27

אשכול: מג’ילנד - האתר החדש שהקמתי לאבא שלי

היי,

אשמח לקבל תגובות על האתר החדש שהקמתי לאבא שלי,

מבנה, תוכן, עיצוב, קוד , ממשק משתמש, ומה שעולה לכם בראש

http://www.telemz.co.il

תודה, בועז

אהבתי, יפה ונעים לעין.

עיצובים שלך?
    פיתוח אפליקציות סלולריות אפליקציה לכל כיס!
    חילוץ מהשטח חילוץ ג'יפים מהשטח - Resc4U
    סטטוסים לפייסבוק מה המצב איתך?

עיצוב ממש מדהים. אני ממש אוהב . נראה ממש מקצועי.

תשנה את הצבע לדעתי של הסרגל העליון ותרשום קידום מכירות

ולא קד"מ. אהבתי את האודות- נותן גישה אישית שלדעתי חשובה

באתר שכזה.

חבל על הזמן של עיצוב. איורים מצויינים והכל נראה בסדר.
    אל תדגיש את המילה הפקת אירועים 3 פעמים בטקסט, זה נראה מכאני, תתקם את קדם לקידום מכירות, בצד שמאל תתקן את המילה התפלתי להתפלאתי (או התפעלתי, לא זוכר כבר את ההקשר).
    אבא שלך צריך להיות גאה חסכת לו כמה שקלים

משתמש מתמיד alexander אינו מוערך במערכת הפורומים

אחלה אתר ועיצוב.
    כל הכבוד על הקוד התקין (XHTML)

הטופס למטה רק אצלי גולש לצד שמאל ???

משתמש מתמיד alexander אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי someone100
    הטופס למטה רק אצלי גולש לצד שמאל ???
    אצלי עובד חלק, דפדפנים שבדקתי איתם
    FF, IE7, IE8, Chrome

אני ממש שונא להיות זה שמקלקל, בעיקר כי האתר נראה טוב, והטקסט כמעט ומצליח לתת את מלוא החוויה, אבל עדין יש בעיה עם החשיבה מאחורי האתר.

נתחיל ממסמך אפיון, האם יש לך כזה? אני מניח שלא, זה נורא בולט כשמסתכלים על מבנה האתר, וישר שמים לב שכל האתר בנוי פשוט לא נכון.
    בעמוד הראשי יש תמונה ענקית, ורק אחריה התוכן הרלוונטי, מה שגורם למשתמשים לגלול והרבה.
    בכל הדפים הגלריות נמצאות מעל תוכן הדף, וכמה שהגלריה יפה, התוכן נעלם מעיני המשתמש, ורק בדף הרביעי שגלשתי שמתי לב שיש תוכן מתחת.

עוד דבר שבולט לעין בחוסר האפיון הוא לדוגמה הרשימה של הלקוחות, וכמה שזה לא הכי קריטי, רשימה של 4 על 4 (יש לך 16 "לקוחות") נתפסת טוב יותר בעין.

בנוגע לתקינות הקוד אין צורך להגיד הרבה, האתר לא עומד בתקנים, לא של HTML ולא של CSS, שמה כבר בדף הראשי יש שגיאות.

בנוגע לתוכן, יש מקומות שהקישור הוא "לחץ כאן", מה שמוריד מבחינת קידום ומבחינת הנגשה לבעלי נכויות.
    לא עברתי על כל התוכן באתר, ובגלל זה אני לא רוצה להגיב סתם, אבל שים לב שוב שהתוכן הרלוונטי של הדף נמצא מתחת לגלריות, שמלבד חוסר אפיון נכון, אתה יוצר טקסט "מת", שהסיכוי שיקראו אותו יורד.

בנוגע לצור קשר, זה נחמד שהוא בתחתית הדף בכל דפי האתר, מלבד בעמוד צור קשר עצמו, שמה הוא הדבר המרכזי, ואין סיבה שהוא יהיה בתחתית.

סה"כ דעתי היא שהעיצוב והתוכן בגדול בסדר גמור, אבל אין פה כלל סימנים לתהליך אפיון, מה שמוביל את האתר לאזורים "מתים", לגלילות, ואולי לחוסר רלוונטיות מבחינת הקורא.
    אין לי ספק שהאתר החדש טוב מהישן, אבל האתר החדש נופל מבחינת השימושיות, וחבל שכך.

iBlog בניית אתרים
    בלוג העוסק בבניית: קידוד אתרים, תכנות אתרים, עיצוב אתרים, מבנה האתר, צד לקוח וכדומה.
    בין היתר ניתן גם למצוא מאמרים על דברים נוספים הקשורים לנושאי המחשב והאינטרנט המגוונים.

ציטוט פורסם במקור על ידי iBot
    אני ממש שונא להיות זה שמקלקל, בעיקר כי האתר נראה טוב, והטקסט כמעט ומצליח לתת את מלוא החוויה, אבל עדין יש בעיה עם החשיבה מאחורי האתר.

נתחיל ממסמך אפיון, האם יש לך כזה? אני מניח שלא, זה נורא בולט כשמסתכלים על מבנה האתר, וישר שמים לב שכל האתר בנוי פשוט לא נכון.
    בעמוד הראשי יש תמונה ענקית, ורק אחריה התוכן הרלוונטי, מה שגורם למשתמשים לגלול והרבה.
    בכל הדפים הגלריות נמצאות מעל תוכן הדף, וכמה שהגלריה יפה, התוכן נעלם מעיני המשתמש, ורק בדף הרביעי שגלשתי שמתי לב שיש תוכן מתחת.

עוד דבר שבולט לעין בחוסר האפיון הוא לדוגמה הרשימה של הלקוחות, וכמה שזה לא הכי קריטי, רשימה של 4 על 4 (יש לך 16 "לקוחות") נתפסת טוב יותר בעין.

בנוגע לתקינות הקוד אין צורך להגיד הרבה, האתר לא עומד בתקנים, לא של HTML ולא של CSS, שמה כבר בדף הראשי יש שגיאות.

בנוגע לתוכן, יש מקומות שהקישור הוא "לחץ כאן", מה שמוריד מבחינת קידום ומבחינת הנגשה לבעלי נכויות.
    לא עברתי על כל התוכן באתר, ובגלל זה אני לא רוצה להגיב סתם, אבל שים לב שוב שהתוכן הרלוונטי של הדף נמצא מתחת לגלריות, שמלבד חוסר אפיון נכון, אתה יוצר טקסט "מת", שהסיכוי שיקראו אותו יורד.

בנוגע לצור קשר, זה נחמד שהוא בתחתית הדף בכל דפי האתר, מלבד בעמוד צור קשר עצמו, שמה הוא הדבר המרכזי, ואין סיבה שהוא יהיה בתחתית.

סה"כ דעתי היא שהעיצוב והתוכן בגדול בסדר גמור, אבל אין פה כלל סימנים לתהליך אפיון, מה שמוביל את האתר לאזורים "מתים", לגלילות, ואולי לחוסר רלוונטיות מבחינת הקורא.

יופי של תגובה. אכפת לך להרחיב מעט על מסמך האפיון שדיברת עליו?

נ.ב- אהבתי את הבלוג.

ציטוט פורסם במקור על ידי liorba
    ציטוט פורסם במקור על ידי iBot

יופי של תגובה. אכפת לך להרחיב מעט על מסמך האפיון שדיברת עליו?

נ.ב- אהבתי את הבלוג.
    מסמך אפיון זה תכנון האתר, הרבה לפני שניגשים ומחליטים אילו מסדי נתונים יש, אילו צבעים ישתתפו ומה התוכן הכי מתאים, יושבים ומתכננים את האתר, אם זה השם, המטרה (לדוגמה לגרום לאנשים ליצור קשר לצורך הזמנת השירות), הדגשים עליהם שם האתר (פשטות, נוחות, חדשנות..), אם זה פרטים שחייבים להיכלל באתר, או כל דבר אחר.

אחרי שאנחנו יודעים מה זה האתר הזה בכלליות, נכנסים למה מופיע בו, אם נרצה שתיהיה מערכת משתמשים אנחנו נציין זאת מראש, אפילו כדאי להגיד מה אנו מאפשרים למשתמשים לעשות ומה כל פעולה כוללת (פעולות בסיסיות: הוספה, עריכה, מחיקה וצפייה, האם כולים יכולים לבצע את כל אלו?).

גם תכנון של המבנה נכנס פה, כאשר השיקול של שימושיות הוא זה שתופס, כאשר אנו נצמדים לתכנון הקודם שלנו של מה בעצם אנו מכניסים בדף, האם אנו נמקם את התפריט למעלה או בצד, איפה נשים את התוכן כדי שהוא יהיה בולט ולא יראה כמיותר עבור הגולשים..

אומנם אני לא מומחה בנושא אפיון, לא למדתי את זה באוניברסיטה או מאתרים, אבל קראתי הרבה על שימושיות (ונגישות) ויש לי הבנה כללית של האינטרנט.

חשוב להדגיש שאין דרך מחייבת ליצירת אפיון, לעיתים התכונות אותן יכול לבצע המשתמש נגזרות מהחלטה על המבנה (כמו שיטת ה-6UP אותה מציגה Netcraft), או שלעיתים המבנה תלוי בתוכן (כמו באתר ויקיפדיה, שהעיקר זה התוכן והצד מותאם כדי לאפשר להשתמש בתוכן ביתר קלות).

אם יש מישהו שמבין בזה יותר אני אשמח אם יגיב ואני אשמח לשמוע.
    iBlog בניית אתרים
    בלוג העוסק בבניית: קידוד אתרים, תכנות אתרים, עיצוב אתרים, מבנה האתר, צד לקוח וכדומה.
    בין היתר ניתן גם למצוא מאמרים על דברים נוספים הקשורים לנושאי המחשב והאינטרנט המגוונים.

אני מאוד אהבתי את האתר. מבין עשרות אתרים שנראים אותו הדבר ומתנהגים על פי אותם "כללי עיצוב ומבנה", טוב לראות חדשנות!

זה בדיוק מה שצריך כדי להיות שונה, למשוך את העין ולגרום לגולשים לברר עוד ועוד פרטים על העסק של אבא שלך.

איפיון אתר הוא משהו חשוב. מניסיוני הצנוע, במיוחד כשמקימים אתר חדש, קשה לחשוב בהתחלה על הכל, כך שלדעתי אין פסול בלהתחיל באתר ומשם להתגלגל ולהוסיף/לגרוע חלקים ממנו. (במקרה של אתר מורכב עם בסיס נתונים כמובן ששלב התכנון קריטי!)
    דק פרגולה - דקים, פרגולות, מחסנים, בעלי מקצוע, הצעת מחיר.
    חלמת חלום? אתה בטח זקוק לפירוש חלומות או פתרון חלומות.
    טיפולים באמצעות פרחי באך ותמציות רסקיו.

כשהאתר עם בסיס נתונים חייב לעשות את התכנון, כאשר העיצוב יבוא בסוף מהסיבה הפשוטה שאסור בשום אופן שהעיצוב (להבדיל מהמבנה, כאשר המבנה מושפע מהצורך) ישפיע על הצד שרת.

בנוגע לזה שקשה לחשוב, אחד מהדברים היפים ביותר באפיונים שאני עושה זה לדעת מתי להגיד סטופ, ולדון בהמשך כשאני אדע יותר פרטים (אם זה מבחינת העדפת הגולשים, אם זה ההתנהגות שלהם, או כאשר התכנות יראה לי כי עדיף לעשות כך ולא אחרת בשביל שלמשתמשים יהיה יותר נוח).
    את הרוב ניתן לתכנן בהתחלה, ורצוי לעשות זאת, כך למשל לא יקרה מצב של גלילה מיותרת, או טקסט שלא רואים בגלל שאינו ממוקם נכון.

אני חושב שאפיון זה דיון בפני עצמו*.
    *ההערה על האפיון שהייתה קודם לכן הייתה סתם כדי לקשר את זה איכשהו לדיון, אחרי התגובה שקיבלתי חזרה אני לא רואה בהערה מתאימה או נכונה, כך שהורדתי אותה.

iBlog בניית אתרים

היי,

תודה רבה על כל התגובות!! אני ממש שמח לקרוא ולשמוע גם את התגובות הטובות וגם את אלו הבאות לשפר את האתר, אני רוצה להגיב למס' דברים ולענות על מס' שאלות:

המעצב הוא בחור מגרמניה שנתתי לו מסמך אפיון מדוייק של איך צריך להראות כמעט כל אלמנט הממוקם באתר יש לו סיבה שהוא שם, כן גם הטקסט וכן גם הטופס.

את הקידוד אני עשיתי, כמו כן את האיפיון.

iBot דע לך שהוגדר BRD לפרוייקט מא' עד ת' ראית אותך משתמש בתשובותך בכל מיני אלמנטים על מסמכי איפיון ככה שאני רואה שאתה מתעניין ואוהב את הנושא אך אני חייב לציין ע"פ נתונים שאפרט מסתבר שההשערות לא נכונות. שים לב האתר הוא אתר תדמית, אין מערכת ניהול משתמשים, ואין הרבה דברים ממש לא קשורים למה שראית, אתה הגעת לבית קפה ומצפה לדגים על האש...אני ארחיב ואספר קצת יותר על כמה סטטיסטיקות מענינות:

- מאז הקמת האתר שולש מס' הפעמים שנשלח Lead וזאת בגלל שתוכנן במסמך האיפיון בכל עמוד צור קשר בנוסף עמוד צור קשר בנוסף כפתור שגולל לצור קשר.

- ע"פ תגובות ושיחות עם לקוחות זה מדהים שרוב הגולשים קראו את המלל בעמוד הראשי, וכן את המלל באודות. פשוט עושה את העבודה ורשום בצורה לפעמיים נחמדה לפעמים חצופה ומאוד שונה ממה שהרבה אנשים מכירים. לחץ כאן בא אחרי מלל המסביר מה יקרה אם תלחץ כאן (ע"פ קן אבוי) זה מה שצריך לעשות על מנת שהמשתמשים יבינו מה יקרה אם ילחצו.

- בעמוד הגלריה היה לי הכי חשוב שיראו את המוצר, הטקסט ברור והוא למנועי חיפוש שם ולוא דווקא לקריאה (למרות שהתפלאתי שאחרי שאנשים אהבו את התוכן הראשוני הם חיפשו להמשיך לקרוא).

- האתר עלה ממקום 5,900,000 באלקסה ל 2,787,743 בשבועיים, בנוסף עלה ל page rank 3.

-תקרא קצת על גלילה זה אחד המיתוסים הגדולים שגלילה זה דבר בעייתי, אז זהו שלא!! גלילה זה לא מחייב בניגוד ללינק שהמשתמש לא יודע לאן הוא יגיע...

כל האתר נבנה בהשערת ספרי שיווק וקידום באינטרנט, אין לי ספק שאתה יכול לחלוק על הרבה דברים שעשיתי שם אבל אתה טועה בהשערותך ובמחשבה שלא היה איפיון. תודה לקן אבוי וספרו המצויין של רוני הורביץ.

אני שמח על נסיונך להסביר לחברים על החשיבות של מסמך איפיון אני איתך בזה אני פועל בדרך כלל ע"פ התהליכים הבאים:

1. מסמך איפיון. 2. דיזיין טכני. 3. פיתוח + קיו אי. 4. קיו אי. 5. הוצאת המוצר כבטא

חבל לי שגררת את הדיון לחשיבות איפיון דווקא שחשוב לי לקבל בתרד זה פידבקים חיוביים ושליליים, כגון הדוגמא שמישהו אמר שהטופס גולש שמאלה...? someone100
    באיזה דפדפן אתה גולש? ולהחליט שלא היה איפיון לאתר.

במשפט אחד, היה איפיון לאתר, ע"פ היעדים והמטרות רוב ההשערות באיפיון שלי קלעו למטרה, כנראה שלך יש עוד כמה שעורי בית לעשות. ע"פ התוצאות השימושיות בשיאה באתר.

נ.ב

הלינק לוולידציה שלך לא עובד כמו כן XHTML ע"פ HTML Tidy

יפה מאוד
    אהבתי את העיצוב הקליל

בנוגע לולידטור, כן, העתקתי בטעות את הקישור של ולידטור ה-CSS, נצטרך לסלוח לו הפעם כי הוא לא יציב.
    בכל מקרה אתה מוזמן לעבור בעצמך בדפים הפנימיים ולראות שזה לא עומד בתקנים, וחבל לי.

בנוגע למסמך האפיון, הפתעת אותי בענק, ומגיע לך סליחה על זה שישר שפטתי, עשית כמה מהלכים ששונים לגמרי מהתפיסה אותה אני מכיר, שאני מבסס עליה אתרי תוכן (מכאן שהתוכן הוא מרכזי עבורי), מה שכן שיערתי שיש מצב שהתוכן הוא רק לקידום, אבל בגלל ההתייחסות שלך לתגובת האנשים חששתי שלא ולכן ציינתי את זה.
    בנוגע לצור קשר, עדין מפריע לי שהטופס לא בא מיד אחרי הטקסט, אלא שוב מופיע בהמשך הדף כמו בכל דף אחר.

נורא יכול להיות שהתבלבלתי בכתובת של המסעדה, מה שיסביר את המבנה השונה שקיבלתי באתר, ובנוגע לש"ב, מי אמר שהפסקתי לעשות אותם? (אתה תתפלא כמה מהר אחרי שראיתי את מה שעשית חזרתי למאמרים בנושא).

בנוגע לגלילה - כמו שאמרתי אני בא מרקע של אתרי תוכן, מכאן שהגלילה מחייבת אותך, כמו כן גלילה מרובה עלולה להיות דבר מדכא, יש התפלגות בנושא בין נשים לגברים, אבל כן, הגלילה היא אחד המיתוסים שיותר תופסים כי יש מחקרים שמאששים את זה.

טוב אני אמרתי דיי והותר לדיון אחד, כמו שאמרת אני אשאיר מקום לתגובות של אנשים, למרות שאני מצטער על התגובות הפזיזות שלי, ובאמת כדאי שאני אבדוק טכניקות חדשות (בעיקר כי באתר החדש שלי אני סותר את מה שאני אומר לך, גם אצלי השתמשתי בצורה שונה למקם את האלמנטים בדף).

אם תסכים אני אשמח ליצור עמך קשר,
    איתי.

iBlog בניית אתרים

עיצוב יפה אני לא הייתי מפציצי ככה את הטייטל ומתמקד על 3 מילים

ככה זה נראה אצלי :

http://www.siz.co.il/my.php?i=tjmmozzil5yt.gif

נראה לי בתמונה יש תשובות.

זה באינטרנט אקסלורר 8.

בשועל הטופס נמצא במקום הנכון.

אחלה עיצוב.
    אהבתי

תודה רבה!!
    ibot סידרתי שם משהו קטן...עכשיו כל הדפים עוברים ולידציה גם ב W3C (מעניין למה ה HTML Tidy לא הראה לי את זה).
    בועז

+ הגב לאשכול זה
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון