פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 17 מתוך סך הכל של 17

אשכול: שאלות שכדאי לשואל חברות לאחסון אתרים

משתמש "קל" nikon אינו מוערך במערכת הפורומים

שלום לכולם !
    כל חברות אחסון האתרים כותבות במפרט החבילות שלהם את כל מה שאנחנו רוצים לשמוע.
    ולפני שנרשמים אליהם רצוי לשואל אותם מספר שאלות שיכולות להשפיעה על ההחלטה שלנו

אני במהלך סוף השבוע אתחלתי לברר את הנושא, ובזכות העזרה של מספר חברים כאן
    למדתי שצריך לשואל לפני שמשלמים:

1: מה הרוחב פס שיש לשרת באחסון שיתופי? יכולים לומר לכם שאתם מקבלים קצב תעבורה של 3000 GB בחודש אבל מה הרוחב פס שיש לכל הגולשים בשרת ?

2: מה אחוז % הנפילות שיש לשרת בשנה או חודש ? היום עם כול הקידום האורגני של גווגל ואחרים אתם לא רוצים שלקוח היכנס לאתר שלכם, והשרת באותו הזמן לא יהיה זמין !

וזהו !
    אם יש לכם הצעות מהניסיון האישי שלכם ואתם רוצים להוסיף אותם כאן בכדי שכולנו נלמד תרגישו חופשי !

משתמש מתקדם 23wget אינו מוערך במערכת הפורומים

מקבלים קצב תעבורה של 3000 GB בחודש

תעבורה זה שימוש ברוחב פס זה לא קצב העברה של נתונים קצב העברה נמדד או בkbps

או במ mbit

לרוב השרתים בישראל ממוצע של כ 5-10MBIT

יש עסקים בעלי רוחס פס גבוה יותר הכי גבוה שאני ראיתי עד כה היה 2500MBIT

10MBIT לצורך העניין יוצא כ- 25 טרה, שזה 2500GIGA תעבורה בחודש רק לצורך העניין.

מה אחוזי הנפילות הם יכולים להגיד לך כל מספר השאלה מה קורה בפועל. הטרייד החדש ששמעתי הוא אפטיים חודשי למשל 99% אפטיים זה נפילה פעם בחודש זה באמת אחת השטויות הטובות ששמעתי..

אני לא בטוח דווקא ברלוונטיות של השאלות שהצגת כאן,
    1. רוחב הפס המוקצה לשרת הוא חסר משמעות עבורך, במידה ומהירות הגלישה (שכלל לא תלויה רק ברוחב הפס) מספקת אותך- הכול בסדר.
    מה גם שבמידה ורוחב הפס הוא 100mbit, אבל הוא יושב על אותו פס עם שרת שמנצל 99mbit- השאלה הופכת לחסרת משמעות.

2. אחוז נפילות זה נכון לשאול, אבל אני כלקוח (לא רק בתחום האכסון.. בכל תחום), נוטה שלא להאמין למה שהספק (או יותר נכון, מי שרוצה למכור לי) אומר, אני אלך לגוגל ואחפש ביקורות לטובה ולרעה על הספק.

אז מה בכל זאת הייתי שואל:

א. טכני:
    1. האם השרת תומך באובייקטים שאני מחפש? (בין אם Php או asp)
    2. במידה ולא תומך, האם יש אפשרות להתקין? מהי העלות?
    3. האם השרת ממוקם בארץ?
    4. האם השירות כולל גיבוי? לאיזו תקופה? האם כרוך בתשלום נוסף? האם השחזור עולה כסף?
    5. האם יש מגבלות שלא צויינו? (כמו הגבלת כמות שאילתות למסד הנתונים לשעה, הגבלת סוגי קבצים שניתן להעלות, מגבלת גודל מסד וכו').

ב. תמיכה:
    1. מה הם שעות פעילות התמיכה?
    2. במקרה של קריסת שרת, יש עם מי לדבר?

ג. עלויות ותשלום:
    1. האם בתשלום לתקופה ארוכה ישנה הטבה בתשלום?
    2. האם מדובר בהתחייבות? מה קורה אם אני מעוניין לבטל את החשבון במהלך התקופה?

זה מה שעלה לי לראש כרגע,
    אני בטוח שיצטרפו שאלות בהמשך..

אגב,
    ח"ח על הרעיון, הועלה כנעוץ.

חברת SPD הינה חברת אחסון אתרים SEO הגדולה בישראל ומציעה כיום עד 90 C-Class שונים,
    חבילות מבוססות שרתי Linux או Windows לבחירת הלקוח.

מה יהיה התגמול על חריגה משטח האחסון או כמות התעבורה?

זה חשוב מאוד, שאלתי את טיפטיפ ואמרו לי שזה או שדרוג החבילה או קנס אז אני מאוד נזהר

משתמש "קל" nikon אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי דניאל
    אני לא בטוח דווקא ברלוונטיות של השאלות שהצגת כאן,
    1. רוחב הפס המוקצה לשרת הוא חסר משמעות עבורך, במידה ומהירות הגלישה (שכלל לא תלויה רק ברוחב הפס) מספקת אותך- הכול בסדר.
    מה גם שבמידה ורוחב הפס הוא 100mbit, אבל הוא יושב על אותו פס עם שרת שמנצל 99mbit- השאלה הופכת לחסרת משמעות.

2. אחוז נפילות זה נכון לשאול, אבל אני כלקוח (לא רק בתחום האכסון.. בכל תחום), נוטה שלא להאמין למה שהספק (או יותר נכון, מי שרוצה למכור לי) אומר, אני אלך לגוגל ואחפש ביקורות לטובה ולרעה על הספק.

אז מה בכל זאת הייתי שואל:

א. טכני:
    1. האם השרת תומך באובייקטים שאני מחפש? (בין אם Php או asp)
    2. במידה ולא תומך, האם יש אפשרות להתקין? מהי העלות?
    3. האם השרת ממוקם בארץ?
    4. האם השירות כולל גיבוי? לאיזו תקופה? האם כרוך בתשלום נוסף? האם השחזור עולה כסף?
    5. האם יש מגבלות שלא צויינו? (כמו הגבלת כמות שאילתות למסד הנתונים לשעה, הגבלת סוגי קבצים שניתן להעלות, מגבלת גודל מסד וכו').

ב. תמיכה:
    1. מה הם שעות פעילות התמיכה?
    2. במקרה של קריסת שרת, יש עם מי לדבר?

ג. עלויות ותשלום:
    1. האם בתשלום לתקופה ארוכה ישנה הטבה בתשלום?
    2. האם מדובר בהתחייבות? מה קורה אם אני מעוניין לבטל את החשבון במהלך התקופה?

זה מה שעלה לי לראש כרגע,
    אני בטוח שיצטרפו שאלות בהמשך..

אגב,
    ח"ח על הרעיון, הועלה כנעוץ.
    תודה!
    האמת היא שכתבתי את השרשור הזה בגלל שלא ידעתי מה לשואל

השאלות של דניאל מצוינות וממצות.

מהניסיון שלי לעיתים צריך להיכנס לעוד כמה פרטים טכניים.
    אם מדובר ב-php וב-mysql: גירסאות מדויקות, האם מופעל safe_mode
    האם ניתן לארח באותה תוכנית מספר דומיינים (באיזו רמה: virtual host, .htaccess) וכנ"ל לגבי סאב דומיינים
    מה ממשק הניהול שניתן
    האם יש אפשרות ל-secure ftp

מעבר לזה הייתי מרחרח האם מדובר בחברה מסודרת, ממתי קיימת, אם יש משרדים - איפה, וכמה עובדים (לוודא שזה לא וואן-מן-שואו, שיום אחד פשוט לא ייתן הצגה).

ציטוט פורסם במקור על ידי rafi972
    האם מופעל safe_mode
    במידה וגירסת ה Php נמוכה מ-6, אזי אם מופעל זה לא טוב!
    לבקש לכבות או לאחסן.

זהו אחד הדברים החשובים ביותר לאלו שמעוניינים להתקין תוכנות מתקדמות על השרת, כגון מערכות ניהול תוכן, צ'אטים, חנויות וירטואליות וכדומה.

במקור המטרה של זה היה למנוע פריצות וכדומה, אבל בפועל זה לא ממש עוזר, ולכן זה ירד לגמרי בגירסת php 6.

אבל עד אז...רק safe mode off ושלא יבלבלו לכם את המוח על אבטחה ושטויות כי זה לא מאבטח שום דבר.

איפה ראית הוסטינג עם PHP6?

משתמש כבד גיא אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי Helium
    האם מופעל safe_mode
    לבקש לכבות או לאחסן.

זהו אחד הדברים החשובים ביותר לאלו שמעוניינים להתקין תוכנות מתקדמות על השרת, כגון מערכות ניהול תוכן, צ'אטים, חנויות וירטואליות וכדומה.

במקור המטרה של זה היה למנוע פריצות וכדומה, אבל בפועל זה לא ממש עוזר, ולכן זה ירד לגמרי בגירסת php 6.

אבל עד אז...רק safe mode off ושלא יבלבלו לכם את המוח על אבטחה ושטויות כי זה לא מאבטח שום דבר.
    אמר מיסטר אבטחת-מידע?

כמו שתגיד ש magic_quotes זה שטויות אבל עובדתית זה מונע מהמון אתרים היום ליפול ל SQL INJECTIONS, למרות שזה כביכול יוצר מצב שאנשים סומכים על זה ולא מאבטחים

SAFE MODE היא אופציה מעולה, ושהיא משולבת עם DISABEL FUNCTIONS היא בסדר גמור ואם מוסיפים OPEN BASEDIR זה בכלל מעולה

שימוש נכון בהרשאות נכונות ותיכנות קוד נכון, ואף אחת מהאופציות שהזכרתי דולקות ומגבילות פונקציות שמאפשרות הרצת-קוד כיוזר הן מעולות

הבחירה בין להריץ ליוזר פקודות כ JAIL או לסמוך על הקרנל-הכי-מעודכן..
    זה כבר בחירה של חברת האיחסון

מאוד מאוד חשוב לבדוק את נושא התמיכה לשחק אותה ראש קטן ולשאול שאלה מטופשת ולבדוק מה יענו לכם לשאלות פשוטות שאתם יודעים את התשובה עליהם.

למשל :

אני מוצף באימילים הנכתבו כביכול על ידי ולא התקבלו על ידי כתובת היעד. ולכן אני מקבל כל הזמן הודעות כמו כתובת לא קיימת על הודעות שאני לא שלחתי .

מה הבעיה ?

אבל שאלות דומות שאפשר לשאול מבלי להיות בעל חשבון פעיל בחברה האיחסון. בינתיים לא חשבתי על משהו.

שאלה מהותית מאוד שלא צויינה כאן ועולה שוב ושוב, היא מגבלת משלוח מיילים יוצאים לחשבון.

בנוסף, קריטי לברר מתי מתבצעת תחזוקת השרת (גיבוי, טעינת יישומים, עדכונים וכו') בדרך כלל.

יעוץ וניהול טכנולוגי, אסטרטגיית רשת וקידום
    -----------------------------------------------------------
    מאמרים, מערכת ניהול תוכן, קניית דומיין

הכי חשוב לבקש טלפונים של ממליצים ועדיף לחברות מוכרות שניתן לאתר אותם ושאין קשר בינהם

ציטוט פורסם במקור על ידי גיא
    האם מופעל safe_mode
    לבקש לכבות או לאחסן.

אמר מיסטר אבטחת-מידע?

כמו שתגיד ש magic_quotes זה שטויות אבל עובדתית זה מונע מהמון אתרים היום ליפול ל SQL INJECTIONS, למרות שזה כביכול יוצר מצב שאנשים סומכים על זה ולא מאבטחים

SAFE MODE היא אופציה מעולה, ושהיא משולבת עם DISABEL FUNCTIONS היא בסדר גמור ואם מוסיפים OPEN BASEDIR זה בכלל מעולה
    אני לא מומחה לאבטחת מידע, אבל אני ער למציאות שמעצבים המומחים בתחום.
    כיוון ש safe mode ON לא באמת יצר שכבת אבטחה יעילה הוא הורד בPHP6, קרא כאן: http://il2.php.net/features.safe-mode
    וכך הם רושמים את הסיבה:
    The PHP safe mode is an attempt to solve the shared-server security
    problem. It is architecturally incorrect to try to solve this
    problem at the PHP level, but since the alternatives at the web
    server and OS levels aren't very realistic, many people,
    especially ISP's, use safe mode for now.

עכשיו הבעיה שלא רק שזה לא באמת מאבטח משהו, אלא גורם כאבי ראשי לבעלי האתרים כאשר הם רוצים להתקין תוכנות כגון מערכות ניהול תוכן, חנויות וירטואליות וכדומה.

בקיצור...שומר נפשו ירחק. יש אמצעים אחרים לאבטח את השרת ולא ברמת php.

לכן אני אחזור שוב:
    תבדקו מה גירסת ה PHP, עדיפות לPHP 5 ומעלה! (הרבה תוכנות לא ירוצו על פחות)
    SAFE MODE OFF - חברות אחסון רציניות יפרסמו את זה כי זה מלמד שהם מאבטחים את השרת בדרכים רציניות.

.SAFE MODE OFF - חברות אחסון רציניות יפרסמו את זה כי זה מלמד שהם מאבטחים את השרת בדרכים רציניות.
    לחלוטין לא מסכים איתך,
    חברות אכסון לא מבצעות קסמים, ואבטחת שרת לא קיימת יש מאין.

נכון, יש אלטרנטיבות יעילות,
    אבל שרת שמשתמש בSafe Mode הוא בוודאות מאובטח יותר וההגיון הוא פשוט, משתמש X לא יכול לבצע פעולות על קובץ של משתמש Y (כשלצורך העניין, X יכול להיות dudu ו-Y הוא apache, כלומר.. קובץ שהועלה דרך התוכנה עצמה).

למה חברות אכסון רבות לא מפעילות את זה?
    בעיקר כפשרה, כפי שנאמר מעלה.. יש הרבה אלטרנטיבות טובות ולמפתחים.. זה אכן מפריע, אז למה להתעקש?
    אבל, אם היתה אפשרות - אני בספק שהיתה חברת אכסון שהיתה אומרת לא.

האם לפי זה שהחברה מפרסמת או לא את מצב הSafeMode שלה זה סיבה לבחור בה או לא? שטויות במיץ.
    חברת SPD הינה חברת אחסון אתרים SEO הגדולה בישראל ומציעה כיום עד 90 C-Class שונים,
    חבילות מבוססות שרתי Linux או Windows לבחירת הלקוח.

כמובן שהשרת יושב בישראל ולא מוכרים לך אחסון אירופאי במחירים ישראלים.
    לוודא שהשרת לא נופל לעולם. בשום סיטואציה שהיא.
    לוודא שיש תמיכה , טלפונית 24/7.

לוודא שאפשר לאכסן אין סוף דומיינים על SHARED HOST עם עדיפות שתמורת תשלום לוכל לפצל את חבילת האכסון בין מספר כתובות IP שיושבות על C BLOCK שונה.
    למי שמשתמש בכאלו דברים אז כדאי גם לבדוק שאפשר סאב דומיינים, כתובות מייל וכו'. העיקר שלא מגבילים בשום דבר למעט גודל אחסון ורוחב תעבורה (את זה אפשר בקלות לוודא שמתאים לצרכים שלך וכמובן לקנות בגדול שמתאים לך).

לקנות כמובן חבילת אחסון לינוקס או ווינדוס בהתאם למערכת שלך.

שאר הדברים שאנשים דיברו עליהם תלויים באתרים שלך ובמערכות שלך אבל אני הייתי ממליץ לבדוק שיש גמישות (אפשר לבחור לכל אתר האם php4 או php5
    ושאר דברים שצויינו כאן כמו SAFE MODE / MAGIC QUOTES - שהכל יהיה בשליטת המשתמש ולא צריך לדבר עם התמיכה).

אני לצערי התעסקתי מאות שעות במצטבר בעניינים שרתים בהרבה מאד מדינות (בישראל פחות) ואני חייב להגיד שכמעט אין מישהו שנותן complete package ומשלב בין כל הדרישות המאד הגיוניות האלו.
    לכל אחד יש את החסרונות שלו.

ציטוט פורסם במקור על ידי nikon

שלום לכולם !

1: מה הרוחב פס שיש לשרת באחסון שיתופי? יכולים לומר לכם שאתם מקבלים קצב תעבורה של 3000 GB בחודש אבל מה הרוחב פס שיש לכל הגולשים בשרת ?

2: מה אחוז % הנפילות שיש לשרת בשנה או חודש ? היום עם כול הקידום האורגני של גווגל ואחרים אתם לא רוצים שלקוח היכנס לאתר שלכם, והשרת באותו הזמן לא יהיה זמין !

וזהו !
    אם יש לכם הצעות מהניסיון האישי שלכם ואתם רוצים להוסיף אותם כאן בכדי שכולנו נלמד תרגישו חופשי !

משתמש מתמיד TalM אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי nati22
    כמובן שהשרת יושב בישראל ולא מוכרים לך אחסון אירופאי במחירים ישראלים.
    לוודא שהשרת לא נופל לעולם. בשום סיטואציה שהיא.
    לוודא שיש תמיכה , טלפונית 24/7.

לוודא שאפשר לאכסן אין סוף דומיינים על SHARED HOST עם עדיפות שתמורת תשלום לוכל לפצל את חבילת האכסון בין מספר כתובות IP שיושבות על C BLOCK שונה.
    למי שמשתמש בכאלו דברים אז כדאי גם לבדוק שאפשר סאב דומיינים, כתובות מייל וכו'. העיקר שלא מגבילים בשום דבר למעט גודל אחסון ורוחב תעבורה (את זה אפשר בקלות לוודא שמתאים לצרכים שלך וכמובן לקנות בגדול שמתאים לך).

לקנות כמובן חבילת אחסון לינוקס או ווינדוס בהתאם למערכת שלך.

שאר הדברים שאנשים דיברו עליהם תלויים באתרים שלך ובמערכות שלך אבל אני הייתי ממליץ לבדוק שיש גמישות (אפשר לבחור לכל אתר האם php4 או php5
    ושאר דברים שצויינו כאן כמו SAFE MODE / MAGIC QUOTES - שהכל יהיה בשליטת המשתמש ולא צריך לדבר עם התמיכה).

אני לצערי התעסקתי מאות שעות במצטבר בעניינים שרתים בהרבה מאד מדינות (בישראל פחות) ואני חייב להגיד שכמעט אין מישהו שנותן complete package ומשלב בין כל הדרישות המאד הגיוניות האלו.
    לכל אחד יש את החסרונות שלו.

ציטוט פורסם במקור על ידי nikon
    שלום לכולם !

וזהו !

הצחקת אותי..
    מי יתן לך תמיכה 24 שעות על 7? זה שיש "חברות" שרושמות תמיכה 24/7 זה לא אומר שזה נכון בשטח.
    אלא אם כן מדובר בחברה גדולה עם צוות תמיכה, אז אני לוקח את דבריי.

לוודא שהשרת לא נופל לעולם? אף אחד לא יבטיח לך כזה דבר. יש דברים שהחברה לא אחראית עליה, לדוגמה הפסקות חשמל לא צפויות בחוות שרתים. מה תעשה?

חיזוק שרירי הגוף בעזרת שיעורי פילאטיס , בשילוב מרפאת מומחים לרפואה משלימה וטיפול באי ספיקת לב

משתמש מתמיד TheGreenBoy אינו מוערך במערכת הפורומים

כמה שאלות שלדעתי חשובות מאוד לפני קניית חבילת אחסון:

1. אפטיים שנתי ממוצע - כל עוד זה עובר את ה99% זה סביר..
    2. תמיכה בשירותים שאתה צריך - כלומר, אם האתר שלך בנוי בPHP אז תבדוק שאתה על לינוקס, אם הוא בנוי על ASP(וכל מיקרוסופט אחר) תוודא שאתה על WINDOWS
    3. העברה של מידע - אם אתה עובר מחברת אחסון אחרת, הרבה יותר טוב אם החברה שאליה אתה עובר תיקח אחריות על העברת המידע.. ככה ניתן למנוע תקלות והמעבר יהיה חלק כמה שיותר.
    4. תמיכה טכנית - מה שמקובל בדרך כלל זה 9 עד 18 וכונן שיהיה 24/7.. יש מעט מאוד חברות שמחזיקות כונן 24/7... בחברות היותר קטנות בדרך כלל זה הבעלים של החברה מטפל בתקלה, והוא גם יחזור אליך אחרי זמן מהותי(במקרה שיש נפילת שרת גם 10 דקות זה זמן מהותי).

ולסיכום המלצה אישית.. לא לארח בחברות של איש אחד... 99% מהחברות בארץ נשענות על בן אדם אחד שעושה הכל... במקרה שהבן אדם בחופשה בחו"ל, אתה נמצא במצב שאם יש לך תקלה.. תדבר לקיר.

Digital.S.T LTD - בניית אתרים בהתאמה אישית - לחברות וארגונים.
    SmartSystem - שירותי מחשוב לעסקים, בדגש על שירות ומקצועיות.

+ הגב לאשכול זה