פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 17 מתוך סך הכל של 17

אשכול: איום מ ybay בטלפון

משתמש "קל" left_click אינו מוערך במערכת הפורומים

שלום,

אני חדש בפורום ומקווה שהודעתי מנותבת לפורום הנכון.

לפני מס. שנים רשמתי את פרטי האישיים באתרים שונים המפרסמים שמות בעלי מקצוע לפי מקצועות שונים. לא קיבלתי אף הצעה ושכחתי מהענין.

לפעמים אני מקבל הצעות במייל לשיווק באמצעות email, ההצעה האחרונה שקיבלתי היתה ממייל בשם alexa שאינני זוכר את שאר חלקיו. התקשרתי טלפונית ובררתי אפשרות שיווק דרכם וירדתי מזה.

הבוקר התקשרו אלי מ ybay ואיימו עלי שאם לא אחדל להפיץ דרכם הודעות זבל לאלפי לקוחותיהם , הודעות בהן אני כביכול מפרסם עצמי כמקים אתרים הם ינקטו נגדי באמצעים.

השבתי שמימי לא שלחתי הודעות זבל, אינני יודע כיצד שולחים הודעות זבל ואינני זוכר שאי פעם נכנסתי לאתר בשם ybay אם כי יתכן שרשמתי שם את פרטי שם כפי שעשיתי באתרים אחרים המפרסם בעלי מקצוע כאמור לעיל.

המתקשרת הציגה לי כתובת מייל דרכו נשלח כביכול דואר הזבל ושאלה אםהוא שלי. כתובת המייל שהציגה היא כתובת הנושאת את שמי והיא אכן שלי.

יתכן שמישהו שאינו אני משתמש במייל שלי למשלוח מייל המפרסם אותי כביכול (ולמעשה עושה לי שם רע מאוד !!!).

מישהו מכיר את ybay? יש יסוד לאיומיהם ? קיים פה catch כלשהו הנשגב מהבנתי ? אם המתקשרת מ ybay דוברת אמת, יש דרך להפסיק משלוח מיילים שיד נעלמה שולחת מחשבון המייל שלי ?

יתכן שהם סתם מאיימים ? לשם מה ?

תודה !

משתמש כבד אבי50 אינו מוערך במערכת הפורומים

תראה, הכל יכול להיות.

אולי תברר את זה יותר לעומק - תבדוק מאיזה תיבה שחו מיילים, מה כתוב בהם ובכלל, על מה מדובר.

בכל אופן מאחר ו-ybay כבר יצרו איתך קשר, אל תזלזל בעניין שלא תסתבך לשווא.

אתה יכול למצוא עוד חומר על ybay כאן וכאן וכאן

אני מניח ש"התלבשה" לך על תיבת המייל איזו שהיא תוכנת שליחת מיילים והיא משתמש לך בתיבה לשליחת הודעות ספאם.

פנה לאיש מקצוע על מנת לבדוק את הנושא ולהסיר אותה (נסה לברר גם מול חברת האחסון ו/או ספק האינטרנט שלך).
    משרד עורכי דין תומר בכר – ייצוג נפגעי תאונת דרכים וטיפול בתיקי תאונת עבודה

אולי, אבל מה זה קשור ל ybay? ואם מדובר ב yahoo איך אני בכלל יכול לעביר להם מסר מעין זה. ואם walla (זה אחד מ 2 הספקים הללו, אינני זוכר בדיוק) איך מעבירים להם מסר כזה ?

ולאיזה "ספמר" יש ענין לפרסם אותי מבלי שהתבקש ?

ואיזה ענין יש לי לשלוח את שמי לרשימות תפוצה כ "ספמר" ?

ומנין אני אמור להכיר רשימות תפוצה של ybay, מה לי ולהם ?

ניסיתי להתקשר לטלפון (04-8401334) ממנו התקשרו אלי לדלות עוד פרטים אבל לא עונים...

אני גם חושב שאם YBAY באמת חושבים שזה אתה הם צריכים לפנות אליך בכתב בצורה רשמית ואז תוכל בכתב להם ולענות להם במסודר ומנומק

ציטוט פורסם במקור על ידי nitzan
    אני גם חושב שאם YBAY באמת חושבים שזה אתה הם צריכים לפנות אליך בכתב בצורה רשמית ואז תוכל בכתב להם ולענות להם במסודר ומנומק

לשלוח פקידה שבעצמה לא כל כך מבינה במה דברים אמורים לאיים והציג מצג שגוי זה הכי cool והכי קל.

הפקידה הציגה מצב לפיו אני שולח דרך המייל שלי ספאם למנויים שלהם. ממי שקיבלו את ההודעות עולה תמונה שונה: YBAY הם ששלחו את הפרסומת בה אני מככב (מבלי שביקשתי

ומבלי שאדע ומבלי שאחפוץ בכך !) למעשה לי יש עילה נגדם ! אולי זו היתה פעולת כסת"ח מצידם ? אולי הם טעו ועשו מעשה בלתי חוקי ושלחו פקידה שאינה מבינה לאיים עלי כי ההגנה הטובה ביותר זו התקפה ?

אני במקומך הייתי הולך על תביעת לשון הרע

ציטוט פורסם במקור על ידי TrySEO
    אני במקומך הייתי הולך על תביעת לשון הרע

הבעיה שאין לי מושג מה מתחולל שם. התקשרו אלי 2 אנשים שקיבלו את המודעה, ביקשתי מהם להעביר לי את המודעה ואחד מהם עשה כן. בהודעה רשום הנוסח:

"קיבלת תגובה להודעת מ----(שמי) והכותרת אומרת: "הכי חדש הכי מדליק..."

מעולם לא הגבתי לאותם אנשים, אינני הכי חדש והכי מדליק ואינני נוהג להציג עצמי ככזה.

והעיקר: מה בין זה לבין הטענה שהעלתה הפקידה מ YBAY שאני מנצל לרעה את האתר שלהם ושולח ספאם מתיבת הדואר שלי ללקוחותיהם. ואם כך הוא, איך היא ידעה זאת לפני.. היא לא נשמעה לי כל כך חכמה...

משתמש מתמיד ציון אינו מוערך במערכת הפורומים

לא יודע אם יש פה קייס לתביעה אבל אני לא הייתי יושב בשקט לאחר פניה טלפונית,

הייתי פונה למנכ"ל YBAY (יעקב ישר) ומברר את אמיתות השיחה ובמה העניין, לפי התגובה אתה כבר תוכל לדעת אם אתה צריך עו"ד.

רצוי באופן כללי להצטייד במכשיר הקלטה טלפוני למקרים כאלה, אף פעם אינך יודע איזה מידע משפטי רלוונטי יש בשיחות האלה ולעיתים הן עלולות להציל את עורך.

בכלל, חפש מידע בפורום וברשת על YBAY, אולי יש עוד כאלה שנתקלו באותו המקרה, ביחד יהיה לכם קל יותר להבין דברים ולהזיז דברים.

תצליח.

מקדם אתרים מוסמך בניית אתרים על ידי דפי זהב מה זה YBAY?
    ושלא יעבדו עליכם!

במסגרת מאמצי לפענח את החידה, איך ומדוע נפלתי ברישתה של ybay צץ לי עוד רמז.

אני מקבל כל מיני דואר זבל לתיבת הדוא"ל שלי. מידי יום מגיע אלי דואר זבל מ "קבוצת ישר אובוז". בד"כ כלל אני מוחק זאת מיד ביחד עם שאר דואר הזבל ולא שולח שום פקידה שתאיים על השולח בעברית מגומגמת ובסיסית.

במסגרת החיפושים אודות ybay ברשת עליתי על קשר כלשהו שיתכן שקיים בין ybay לקבוצת ישיר אובוז.

לפיכך היום, בניגוד למנהגי משכבר הימים, פתחתי את הספאם וזה לשון המודעה שקיבלתי מקבוצת "ישיר אובוז":

"תן לבעל העסק לחפש אותך. מחפשים בעל מקצוע... קליק אחד והצעות המחיר יגיעו לפי בקשתכם...".

הטופס כולל מילוי פרטים אישיים.

כאמור, מעולם לא עיינתי בטופס זה ואני מוחק אוטומטית את הספאם של "ישיר אובוז" וזו הפעם הראשונה שאני פותח את ההודעה כי כאמור, מצאתי שיתכן שקיים קשר בינם לבין ybay.

יתכן שמילאתי בשוגג, באחד מאתרי התעסוקה שאני נקלע אליהם לפעמים, את פרטי, והם הועברו לבעלי מקצוע לצורך הצעת מחיר?

זה עדיין לא מסביר את פשר הטלפון המוזר והמאיים שקיבלתי מ ybay לפני ש 2 בעלי מקצוע התקשרו אלי.

איך ב ybay ידעו שמילאתי טופס בשוגג ?

אני בטוח ב 95 אחוז שלא מילאתי שום טופס בשוגג, אני רושם את פרטי האישיים באינטרנט אחת לחצי שנה בממוצע ובפעמים הנדירות שאני עושה כן,אין זה סביר שזה נעשה בשוגג.

בדקתי לך הודות Ybay אתר שלא באמת מנהל חיי קהילה פעילים מידי,

בנוי בצורה בינונית +-
    הרבה חורי אבטחה...
    וותק בגוגל 5 שנים...

לא נראה לי שיש יותר מידי לדאוג היות ומדובר ב"עסק" מאוד בינוני.... רוב היסיכוי אין להם כסף אפילו לתביעה משפטית... איומי סרק

משתמש מתמיד Ender אינו מוערך במערכת הפורומים

הקטע ב- YBAY זה שהם לא משקיעים את הכסף במתכנתים,
    הם משקיעים אותו באנשי מכירות.

ציטוט פורסם במקור על ידי Ender
    הקטע ב- YBAY זה שהם לא משקיעים את הכסף במתכנתים,
    הם משקיעים אותו באנשי מכירות.

שוחחתי בטלפון עם מר יעקב ישר (ותודה לכותב ציון שהעביר לי את שמו של מנכ"ל YBAY) שהיה דווקא חביב ולא תוקפני כמו אותה אחת שאיימה. הוא בדק ומצא שמאן דהו שלח דרך מכרז של YBAY ל 8 אנשים באזור רעננה בקשה להצעת מחיר והציג עצמו בשמי + סיסמה" הגאדג'ט הכי מדליק ברשת". אמרתי לו שמעולם לא הצגתי עצמי כ "גאדג'ט מדליק" וזה לא יכול להיות שאני שלחתי הודעות אלה לרעננה המרוחקת מאוד ממקום מגורי. הוא ענה שקיימת אפשרות שכן אני שלחתי (אולי בשוגג, מילאתי פרטים בהנחה שמדובר ברישום למאגר בעלי מקצוע ובלי דעת שיגרתי בקשה להצעת מחיר) והתוספת הצעקנית וולגרית משהו נעשתה על ידי מישהו ב YBAY.

הוחלט הדדית ששני הצדדים "ירדו מזה".

המסקנה שאני מסיק היא שטוב שפניתי לפורום הזה, בהחלט נעזרתי ופעלתי לפי העצות שקיבלתי פה כי לפני כן הייתי מאוד מבולבל ומבוהל מעט...

תודה, בתקווה שהנושא נסגר בזאת.

ציטוט פורסם במקור על ידי Stas

בדקתי לך הודות Ybay אתר שלא באמת מנהל חיי קהילה פעילים מידי,

בנוי בצורה בינונית +-
    הרבה חורי אבטחה...
    וותק בגוגל 5 שנים...

לא נראה לי שיש יותר מידי לדאוג היות ומדובר ב"עסק" מאוד בינוני.... רוב היסיכוי אין להם כסף אפילו לתביעה משפטית... איומי סרק

יש להם יותר כסף ממה שאתה יכול לדמיין. והכל על הגב של עשרות אלפי בעלי עסקים תמימים שנופלים בפח של הנוכלות שלהם.

מכור לפורום Guyzone אינו מוערך במערכת הפורומים

לא משנה איפה האמת החבר'ה האלה מ-YBAY לא נשמעים כמו אנשיםנורא נחמדים

אל תלחץ ונקוט בצעדים הבאים:

א. תבקש מהם לקבל עותק של אחד מדברי הדואר (כולל HEADR'ים) ... את הקוד ניתן לנסות לנתח ולראות מהיכן יצא (אם כי בסיכוי נמוך).
    ב. אין להם סיכוי משפטי בעולם להוכיח שזה אתה כי כול ילד יודע להראות איך מתחזים לכתובת של מישהו אחר.
    ג. תודיע להם בכתב שאתה מתנער מכול אחריות לנושא זה. במכתב תבהיר להם שאתה שומר לעמצך את הזכות לנקיטת צעדים נגדם, היות וקידוד האתר שלהם הוא-הוא שאיפשר העתקת כתובת הדוא"ל שלך ושימוש זדוני בה שגרם לך נזקים כאלו ואחרים.

בנוסף, תחליף כתובת דוא"ל כי בכול מקרה אתה כבר מסומן.

יעוץ וניהול טכנולוגי, אסטרטגיית רשת וקידום
    -----------------------------------------------------------
    מאמרים, מערכת ניהול תוכן, קניית דומיין

ציטוט פורסם במקור על ידי ahoy
    אל תלחץ ונקוט בצעדים הבאים:

א. תבקש מהם לקבל עותק של אחד מדברי הדואר (כולל HEADR'ים) ... את הקוד ניתן לנסות לנתח ולראות מהיכן יצא (אם כי בסיכוי נמוך).
    ב. אין להם סיכוי משפטי בעולם להוכיח שזה אתה כי כול ילד יודע להראות איך מתחזים לכתובת של מישהו אחר.
    ג. תודיע להם בכתב שאתה מתנער מכול אחריות לנושא זה. במכתב תבהיר להם שאתה שומר לעמצך את הזכות לנקיטת צעדים נגדם, היות וקידוד האתר שלהם הוא-הוא שאיפשר העתקת כתובת הדוא"ל שלך ושימוש זדוני בה שגרם לך נזקים כאלו ואחרים.

בנוסף, תחליף כתובת דוא"ל כי בכול מקרה אתה כבר מסומן.

שמור עימי עותק של מישהו שטרח להעביר לי מתוך שניים שהתקשרו אלי לצורך "הצעת מחיר" שלא הבנתי מהותה.

מובן שאינני אחראי למנגנוני ההרשמה של ybay ואינני אחראי לכך שהם קולטים "זבל" שולחים ל "לקוחות" ועוד נותנים ביוזמתם כותרות מפוצצות ("הגדג'ט הכי מדליק ברשת" כך הוצגתי במסרים שנשלחו) למסר שלא רציתי לשלוח ואם אני זה ששלחתי (לא בטוח !) זה היה בשוגג, בחוסר הבנה ועם פרטים חסרים: "הצעת מחיר להייטק" איזו מן הצעה זו ?

האיום לא היה בהכרח בתביעה משפטית. לשון האיום היה בנוסח: "עכשיו אני מדברת איתך אבל בפעם הבאה זה יהיה מישהו אחר הרבה פחות נעים". את האמת, התחלתי לדמיין כל מיני מאפיות... פיק ברך אחזני.

מאז לא שמעתי מהם ואיננני מתכוון להעיר כלבים ישנים.

תודה על העצות.

+ הגב לאשכול זה

תגיות עבור נושא זה