פורום קידום אתרים
ZEFO Efficient SEO Platform - סט כלים מושלם למקדמי אתרים
+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 16 מתוך סך הכל של 16

אשכול: קנס עד 1,000 שקל לכל הודעת ספאם באי-מייל

הסוף לדואר הזבל? ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ גלעד ארדן, אישרה היום (ג')לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק ממשלתית האוסרת על שיגור דואר זבל. הצעת החוק מטילה קנס כספי של 202,000 שקל על מי שישלח דואר זבל באמצעות האינטרנט, SMS, פקסימיליה, מענה טלפוני אוטומטי או דואר אלקטרוני.

על-פי הצעת החוק, הקנס יוטל אם הפרסומת תיעשה ללא הסכמה מפורשת ובכתב של הנמען. עם זאת, אם התקבלה אפילו הסכמה חד-פעמית מצד הנמען בביתו או בעסק לקבלת הפרסומת, הדבר לא ייחשב לעבירה.

עוד נקבע, כי אם הנמען מסר את פרטיו למפרסם, במהלך רכישת מוצר או שירות או במהלך המו"מ לרכישתם, והמפרסם מסר את פרטיו מראש לנמען - גם זה לא ייחשב להפרה של החוק.

בהצעת החוק נקבע גם קנס של 67,000 שקל, אם הנמען חזר בו מהסכמתו ועל אף זאת המפרסם המשיך לשגר אליו דברי פרסומת (דואר זבל) באמצעים האלקטרוניים השונים המפורטים בהצעת החוק. הודעת הסירוב לקבל דואר זבל, או ביטול הסכמה שניתנה קודם לכן לקבלתם של דברי פרסומת, לא תהיה כרוכה בתשלום, למעט עלות משלוח ההודעה.

כן קובעת הצעת החוק, כי בית משפט יהיה רשאי להורות על תשלום פיצויים בסך 1,000 שקל, שאינם תלויים בגרימת נזק כלשהו, בגין כל הודעת זבל שנשלחה, ועד להפסקת המשלוח של דברי הפרסומת.
    לכל אחד יש דף בית באינטרנט, כזה שמרכז קישורים הכי טובים וגם מבזקי חדשות בזמן אמת.

יש בו גם מדור פנאי ובידור עם הורדות לסלולרי כמו רינגטונים, שומרי מסך ואייקונים

חוק זה דבר אחד... אכיפה זה דבר שונה לגמרי... ובישראל כידוע האכיפה לא נמצאת בראש ענייני המשטרה
    חתימה זו עברה על חוקי הפורום: החתימה תכלול עד שלוש שורות טקסט.

משתמש "קל" eliran222 אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי taltsahi
    חוק זה דבר אחד... אכיפה זה דבר שונה לגמרי... ובישראל כידוע האכיפה לא נמצאת בראש ענייני המשטרה
    נכון אבל תמיד אפשר לתבוע ולהוציא כמה שקלים

כנראה שהספאם פוגע גם בח"כ

צריך לקורא את החוק בקפדנות כי יתכן שזה פוגע בכל נושא הטלמרקטינג

אם למשל אני שולח אימייל לאדם מסויים שהוא אמנם לא מכיר אותי ואני מציע לו מוצר מסויים האם זה ספאם? גם אם הפניה היא אישית? גם אם זה אימייל שנכתב או מיועד אך ורק אליו?

ואם אני מתקשר ומבקש את רשותו לכתב אותו, האם הפניה הטלפונית היא ספאם?

ואם למשל קראתי מישהו כאן בפורום ואני רוצה להציע לו את שירותי, האם הפניה שלי אליו בהודעות פרטיות היא ספאם? הוא הרי לא נתן את הסכמתו לקבל ממני דואר פרטי.

ודרך אגב, מי הספאמר? נותן שירותי הספאם או צרכן שירותי הספאם (זה שקונה את שירותי הספאמר).

לא פשוט העניין. קל להגיד "חוק נגד ספאם" אבל מצד שני, הוא בעייתי לאללה וגם לא פותר כלום, הרי רוב הספאם הוא מחו"ל. אפילו באיזשהו שלב הוא מקפח עסקים קטנים ישראלים (אם הם בוחרים בשיטת השיווק הנלוזה הזאת).

לדעתי חוק כזה יזיק לעסקים ולכלכלה ולהתנהלות הטבעית והבריאה
    של כולם.
    והוא יתן פתח להרבה מאוד אנשים לנסות להרוויח כסף מחיפוש ספאם
    ומלחפש את מי לתבוע.
    אני ממש נגד.

לדעתי צריך לנסות לטפל בבעיה בשלבים.
    בשלב ראשון אני הייתי אוסרת משלוח פקסים, אס אם אסים, והכי חשוב
    לאסור לשלוח הודעות מוקלטות בטלפון.

אסור למנוע משלוח דואר פרסומי, או לאסור טלמרקטינג.
    אסור לשתק את המסחר.

אני מקווה שלא יחוקקו חוק מיותר כמו חוק הקסדות של האופניים.
    למה ילדי המושבים צריכים לפחד משוטרים. זה לא טיפשי?

זו תהיה הקלה גדולה אם נדע שיש לנו מנוחה מפקסים הודעות מוקלטות
    ואס אם אסים.
    ולמען הכלכלה כדאי מאוד שנמשיך לסבול את הספאם בדואר בטלמרקטינג ובאימל.

נאווה. חוק נגד משלוח פקסים ברשימות תפוצה קיים כבר נדמה לי שלוש או ארבע שנים.

כולם נלחמים בספאם, אף אחד לא נלחם בדואר זבל האמיתי שמגיע לתיבות הדואר של כולנו. זו ההגדרה המושלמת לדואר זבל!

וזה הרבה יותר גרוע מלקבל מייל! ושלא נדבר על כמה יערות צריך להחריב בשביל כל הפלאיירים האלה!

זה לדעתי הדבר הראשון שצריך לצאת מחוץ לחוק!

ציטוט פורסם במקור על ידי yoavbp

כולם נלחמים בספאם, אף אחד לא נלחם בדואר זבל האמיתי שמגיע לתיבות הדואר של כולנו. זו ההגדרה המושלמת לדואר זבל!

וזה הרבה יותר גרוע מלקבל מייל! ושלא נדבר על כמה יערות צריך להחריב בשביל כל הפלאיירים האלה!

זה לדעתי הדבר הראשון שצריך לצאת מחוץ לחוק!

ההבדל הוא שפליירים עולים לבעל העסק כסף

ספאם במייל לא עולה ולכן זה רק גודל במקום להתקטן

ספאם במייל בהחלט עולה.

לרוב לקוחות הספאם אין תוכנה ודטה בייס למשלוח עשרה מיליון אימיילים. רק לספאמרים מקצוענים שמוכרים את השירותים שלהם לפראיירים.

משתמש מתמיד מוטי ב. אינו מוערך במערכת הפורומים

עוד חוק פופוליסטי של גלעד ארדן: רוב הספאם ממילא מגיע מחו"ל, ולישראל אין שום סמכות שיפוטית שם.

משתמש מתמיד tali2 אינו מוערך במערכת הפורומים

ציטוט פורסם במקור על ידי AmirS

נאווה. חוק נגד משלוח פקסים ברשימות תפוצה קיים כבר נדמה לי שלוש או ארבע שנים.

אני עדיין מקבלת (וזורקת) כל-כך הרבה זבל מהפקס. אז אני יכולה להתחיל לתבוע?

לגבי החוק החדש, תזכרו שהוא עדיין לא אושר.

מכור לפורום Guyzone אינו מוערך במערכת הפורומים

בכל מקרה הגיע הזמן להחמיר עם כל הספאמרים. זה פשוט נורא. נמאס מהזבל שהם משליכים לכל מקום. אני אהיה בין המתלוננים

ציטוט פורסם במקור על ידי vanilla

כן קובעת הצעת החוק, כי בית משפט יהיה רשאי להורות על תשלום פיצויים בסך 1,000 שקל, שאינם תלויים בגרימת נזק כלשהו, בגין כל הודעת זבל שנשלחה, ועד להפסקת המשלוח של דברי הפרסומת.

מתאים לי 1,000 ש"ח על כל הודעת זבל

רק חבל, שכמו שאמרו כבר לפניי, גם אם יצא חוק כזה, לא יאכפו אותו.

מה גם, שחוק כזה לא ניתן ריאלית לאכוף.

קשה לעקוף חוק כזה.
    אנשי ספאם עוברים משרת לשרת ומשתמשים בסקריפטים מאד חכמים.

ציטוט פורסם במקור על ידי AmirS

צריך לקורא את החוק בקפדנות כי יתכן שזה פוגע בכל נושא הטלמרקטינג

אם למשל אני שולח אימייל לאדם מסויים שהוא אמנם לא מכיר אותי ואני מציע לו מוצר מסויים האם זה ספאם? גם אם הפניה היא אישית? גם אם זה אימייל שנכתב או מיועד אך ורק אליו?

ואם אני מתקשר ומבקש את רשותו לכתב אותו, האם הפניה הטלפונית היא ספאם?

ואם למשל קראתי מישהו כאן בפורום ואני רוצה להציע לו את שירותי, האם הפניה שלי אליו בהודעות פרטיות היא ספאם? הוא הרי לא נתן את הסכמתו לקבל ממני דואר פרטי.

ודרך אגב, מי הספאמר? נותן שירותי הספאם או צרכן שירותי הספאם (זה שקונה את שירותי הספאמר).

לא פשוט העניין. קל להגיד "חוק נגד ספאם" אבל מצד שני, הוא בעייתי לאללה וגם לא פותר כלום, הרי רוב הספאם הוא מחו"ל. אפילו באיזשהו שלב הוא מקפח עסקים קטנים ישראלים (אם הם בוחרים בשיטת השיווק הנלוזה הזאת).
    לא הבנת מי דחף את החוק - הגופים המסחריים הגדולים שמקבלים את פרטי הקשר שלך במהלך מכירת שירותים (טלפוניה, טלוויזיה, שירותי אינטרנט, ביטוח וכו') ולכאורה הם קיבלו את אישורך לדיוור הראשון שלאחריו תוכל לבקש להסיר את עצמך ... זהו ניסיון ציני שלהם למסד את דואר הזבל שהם שולחים אלינו ובמקביל לחסל את התחרות מהסוחרים הקטנים שאין להם גישה כל-כך ישירה לצרכנים.
    יעוץ וניהול טכנולוגי, אסטרטגיית רשת וקידום
    -----------------------------------------------------------
    מאמרים, מערכת ניהול תוכן, קניית דומיין

+ הגב לאשכול זה