PDA

צפה בגרסא המלאה : הנגשת אתרים לנכים - האם מישהו שמע על הקלות ?

seostyle
08/12/2013, 13:31
1. האם מישהו שמע על הקלות לבעלי אתרי תדמית, מסחר קטנים וכדומה ?

כי הרי זה לא הגיוני שמיליון אתרים בארץ יקבלו תביעות.

2. אם הקימו לי אתר אחרי התקנה ( 25 באוקטובר נכון ? ? ) אזי בעל האתר, יכול לתבוע אותי

שלא סיפקתי לו מידע - שצריך לבנות בהנגשה ?

תודה מראש :rolleyes::o

TopGun(Alka)
08/12/2013, 16:45
עדיין לא החליטו האם אתרי מידע ציבוריים הם אתרי ממשלה ודומים או כולםםםםםם.

הסיכוי "שתפרן" שבקושי יש לו אתר ובקושי משלם 300 ש"ח לשנה עבור אחסון ודומיין ישלם 1-2 אלף על תיקון אתר שלו כדי שיהיה מונגש.

לגבי צריך לבנות הנגשה,
אני מאמין שהסעיף הזה יהיה מהיום אצל כולם תחת סעיף נפרד שמציין "הנגשת אתר" בתשלום נוסף ובעלי אתרים מסויימים כנראה יוותרו.

seostyle
09/12/2013, 13:56
עדיין לא החליטו האם אתרי מידע ציבוריים הם אתרי ממשלה ודומים או כולםםםםםם.

הסיכוי "שתפרן" שבקושי יש לו אתר ובקושי משלם 300 ש"ח לשנה עבור אחסון ודומיין ישלם 1-2 אלף על תיקון אתר שלו כדי שיהיה מונגש.

לגבי צריך לבנות הנגשה,
אני מאמין שהסעיף הזה יהיה מהיום אצל כולם תחת סעיף נפרד שמציין "הנגשת אתר" בתשלום נוסף ובעלי אתרים מסויימים כנראה יוותרו.

- אני מבינה. אבל מה ההגדרות המדוייקות לבניית אתר כזה (מה התוספות ?)

- אם הקימו לי אתר אחרי התקנה ( 25 באוקטובר נכון ? ? ) אזי בעל האתר, יכול לתבוע אותי - האם זה באחריות בונה האתר או הלקוח ?

- האם בונה האתר יכול לכסות את עצמו איכשהוא בחוזה ?

TopGun(Alka)
09/12/2013, 15:05
הכל רשום פה.
http://www.nagish.org.il/

seostyle
09/12/2013, 15:37
הכל רשום פה.
http://www.nagish.org.il/

תודה..
כבר קראתי מספר פעמים לפני פרסום הפוסט. זה מאמר מאוד חד צדדי ואין פה את הצהרות הנגד של איגוד האינטרנט.

לכן אשמח לדעת חוות דעת משפטית או חיצונית פה בפורום

eli
09/12/2013, 18:15
ממה שאני יודע החוק עדיין לא שונה בשום צורה בעקבות ההצהרות של האיגוד.
נכון לעכשיו מה שכתוב באתר "נגיש" הוא תקף.

נאוה
10/12/2013, 00:47
- אני מבינה. אבל מה ההגדרות המדוייקות לבניית אתר כזה (מה התוספות ?)

- אם הקימו לי אתר אחרי התקנה ( 25 באוקטובר נכון ? ? ) אזי בעל האתר, יכול לתבוע אותי - האם זה באחריות בונה האתר או הלקוח ?

- האם בונה האתר יכול לכסות את עצמו איכשהוא בחוזה ?
בונה האתר מחוייב היום לבנות אתר נגיש, האחריות חלה עליו. במידה ובעל האתר קיבל אתר לא נגיש בימים האלו זכותו לפי ההגיון לדרוש מבונה האתר להנגיש אותו מבלי להוסיף תוספת תשלום כי אסור היום לבנות אתר לא נגיש כך שהמחיר מלכתחילה צריך לכלול נגישות. במידה ואדם עם מוגבלויות יחליט לתבוע הוא יתבע את בעל האתר ולא את בונה האתר. בימים אלו אפשר לתבוע רק את האתרים החדשים כי לישנים יש זמן להנגיש את עצמם, השאלה אם אנשים עם מוגבלויות יבחינו תמיד באתר שהוא חדש. החוק חל על כל מי שמספק מידע ושירותים. בעלי אתרים שמבחינה טכנית לא יכולים להנגיש את האתר יכולים לבקש פטור וגם בעלי אתרים שהנטל הכספי הכרוך בהנגשת האתר גדול מדי עבורם יכולים לנסות לבקש פטור. (בעקבות קריאת כתבה בהארץ 14.11.13)

TopGun(Alka)
10/12/2013, 08:37
נוואה, אף אחד לא חייב לבנות שום דבר לאף אחד.
יש הרבה אנשים שמחפשים חמורים ומבקשים יותר מידי בכלום כסף.

יש גם אתרים רספונסיבים, את בונה את האתרים האלו באותו כסף כמו אתר רגיל כאשר מדובר בעוד עבודה ובניית CCS שונים לרזולוציות שונות? את לא בונה באותו כסף. את נותנן הצעת מחיר ושהלקוח יבחר מה הוא רוצה בתקציב שיש לו.

תמיד אפשר בהצעת מחיר לרשום אתר רגיל עולה ככה וככה.
בתוספת תשלום אתר למובייל או בתשלום יותר גדול לבנות מראש רספונסיבי.
ואם את אומרים שזה לא אמור להעלות כסף, אז תייקר בכוח והלקוח שיחליט אם להשאר או לברוח .

לגבי תביעה, כמו שרשמתי.
סעיף שמציין אתר נגיש לא כולל בהצעת מחיר ובעל האתר שיחליט, לעבוד או לחפש מישהו אחר.

כל השאלה היא האם הבסיס של נגישות יספיק (שזה כל מקדם אתרים עושה שנים כמו הגדרול טייטלים לתמונות ולקישורי A ועוד)...
לא הגיוני שצריך לבנות עכשיו אתרים מחורבנים ומכוערים כמו אתר נגיש רק כדי שיהיה נגיש כי זאת בניה של שנות ה90.

מעניין האם אחד שלא יכול להזיז ידיים, איך יבנו אתר נגיש לאחד כזה (נגיד מחייב שבלחיצה על TAB אפשר יהיה לדפדף בין הקישורים לפי הסדר הלוגי כי יכול להיות שהנכה מסויים לא יכול להשתמש בעכבר)?

לבנות לו אפליקציה בנפרד כמו בסמסונג 4 שאפשר לדפדף עם העיניים ?
ושוב פה הבעיה, מי ילחץ על הכפתורים כדי להתקין לו אותם ובכלל אין דבר כזה ב WEB (גם אם יש, אם אין לו מצלמה, אי אפשר לעזור לו)?
יש 100 מוגבלויות שונות, אי אפשר לרצות את כולם ומישהו צריך לעשות סטנדרט מסויים (הם רשמו את הכל תחת מדריך למפתחים ויש גם למעצבים).

נאוה
10/12/2013, 10:36
מבחינת החוק בונה האתרים צריך לבנות אתר נגיש ברמה הבסיסית לפחות. זה אומר שאפשר יהיה לקרוא את האתר באמצעות קורא מסך ולצורך זה חשוב מאוד שהטקסט יהיה מאורגן עם כותרות ושיהיה אפשר לדלג על תפריטים ועל חלקים בדף ולאפשר לעיוור להגיע לכל חלק בדף בלי לשמוע את כל התפריטים. ודבר נוסף זה אומר שצריך לאפשר לגלוש באתר רק באמצעות המקשים ובלי עזרת העבכר וזה לטובת אלו שלא יכולים להשתמש בעכבר. דבר נוסף חשוב שאפשר יהיה לעצור את האנימציות באתר לטובת אלו שיכולים לקבל התקף מריצודים על המסך ודבר נוסף הטקסט באתר צריך להתאים לנער בגיל תיכון בערך כדי שכולם יוכלו לקרוא.

לדעתי החוק הזה ניתן בצורה מאוד מטופשת ולא אחראית. היה צריך לתת לבוני אתרים כלים לעשות את השינוי ורק אחר כך לחוקק את החוק.
לדעתי היו צריכים להכין טמפלטים מוכנים של אתרים במגוון סגנונות שכל אחד יוכל להוריד בחינם ובמקום להנגיש את האתר פשוט להחליף את הטקסט לתוך האתר המוכן לשימוש ופשוט לקבל אתר מונגש מבלי להשקיע כל כך הרבה זמן בלמידה של הנושא.
לדעתי כל החברות שנותנות אתר עם מערכת לניהול תוכן היו צריכות לקבל עזרה בהנגשת המערכת שלהם.
המצב כרגע שכל האחריות נופלת על בונה האתרים והוא צריך לממן את כל השינוי הזה והלקוח בהרבה מקרים לא מבין שהוא צריך להשתתף במאמץ ואין לו חשק בכלל לחשוב על זה.
חבל שכל החוק הזה יצא בצורה כל כך לא אחראית, בלי לחשוב כמה צעדים קדימה.
אני מאמינה שמה שהולך לקרות זה שאנשים יתחילו ליצור דוגמאות של אתרים נגישים מוכנים לשימוש ויאפשרו להוריד אותם בחינם ולהעזר בהם. העבודה תהיה רק לשתול את הטקסט והתמונות שלך באתר מוכן קיים ולהתאים את הצבעים לפי טעמך ובזה ייגמר הסיפור.

אלדד
10/12/2013, 12:46
מבחינת החוק בונה האתרים צריך לבנות אתר נגיש ברמה הבסיסית לפחות.
עד כמה שאני יודע, החוק אינו מחייב את בונה האתר, החוק מטיל את האחריות לנגישות האתר על בעלי האתר.
מכאן שכל מה שכתבת אינו רלוונטי.

TopGun(Alka)
10/12/2013, 13:00
עד כמה שאני יודע, החוק אינו מחייב את בונה האתר, החוק מטיל את האחריות לנגישות האתר על בעלי האתר.
מכאן שכל מה שכתבת אינו רלוונטי.

בדיוק, זה מה שלא ידעתי איך לרשום בקצרה!
בעל האתר אחראי ויש לו מהיום 3 שנים.

נואה,
יש הרבה אתרים שקמים ועד שנה נסגרים.
הרב מהם ירצו רגיל כי הם לא יודעים מה יהיה בעוד שנה או אפילו חצי שנה.

אני בטוח שבעוד שנתיים וחצי כולם יתחילו להשתין כי יהיה להם רק עוד 6 חודשים לסדר את האתר.

TopGun(Alka)
10/12/2013, 13:03
לדעתי כל החברות שנותנות אתר עם מערכת לניהול תוכן היו צריכות לקבל עזרה בהנגשת המערכת שלהם.
המצב כרגע שכל האחריות נופלת על בונה האתרים והוא צריך לממן את כל השינוי הזה והלקוח בהרבה מקרים לא מבין שהוא צריך להשתתף במאמץ ואין לו חשק בכלל לחשוב על זה.

ממש לא !
מה שהוקם לפני הוקם לפני ומי שרוצה עכשיו להתאים לכל מצב, או שישלם למתכנת אחר או שיקבל הצעת מחיר נוספת.
זה משהו די חיובי עכשיו כי בוני אתרים יקבלו עוד עבודה מכל האתרים שקמו מהם.

נאוה
10/12/2013, 21:39
כתבתי לא מדוייק.
המצב רגע הוא כזה שבוני אתרים שמכירים את החוק החדש יכולים לפנות ללקוחות שלהם הם בנו אתרים ולהסביר להם שיש חוק חדש ושצריך להנגיש את האתר והלקוחות יכולים לומר להם: תעזבו אותי בשקט, מה השטויות האלו, מאיפה זה נחת עלי עכשיו? מאיפה יש לי תקציב לזה? ואז מה קורה? מדובר בעבודה רצינית ובהשקעה של זמן. מה יעשה בונה האתר שרוצה להנגיש את האתר אך אף אחד לא רוצה לשלם לו על זה? מה הוא יעשה אם יסכימו לשלם לו על זה פרוטות? מלחמת הקיום לא תאפשר לו לעשות את זה בהתנדבות ומצד שני זה מאוד לא נעים לדעת שהלקוח שלך נמצא בסכנה ולא מתכוון להגן על עצמו. בוני האתרים המצפוניים נמצאים פה בבעיה. החוק מחייב את בעל האתר לדאוג שהאתר יהיה נגיש. מצד שני כל אתר חדש שנבנה היום חייב להיות נגיש מלכתחילה אני מסיקה מזה שכל בונה אתרים צריך היום לבנות אתרים נגישים כי מה הטעם לבנות למישהו אתר שמסכן אותו בתביעות והפסדים כספיים?
אני מצרפת את הכתבה מהארץ.
זה קישור לכתבה בהארץ:
http://www.haaretz.co.il/captain/net/1.2163779

296

נאוה
10/12/2013, 22:25
זה קישור לכתבה בהארץ:
http://www.haaretz.co.il/captain/net/1.2163779

seostyle
11/12/2013, 10:35
חקרתי רבות עדיין ללא עו"ד ואני רואה שרק אתרי שירות לציבור ממשלתיים מחוייבים בתקנות.

עוד אין שום מסמך משפטי שאומר אחרת בתוכו. אפילו הקישור שיש בתוך הכתבה של הארץ שצירפת .

האם באמת מישהו ראה אחרת במסמך פורמאלי - אשר כל האתרים בעולם.. צריכים להיות נגישים ?

TopGun(Alka)
11/12/2013, 14:53
מישהו מסתתר מאחורי ביטוי "שירות לציבור" וזה ארגון הזה שבשבילם צריך לעשות DOWN GRADE לאתרים.

אם יוחלט להכס בכולם יגידו אחר כך "במה שונה אתר של אינסטולטור/מנעולם/חשמלאי , למה זה לא שירות לציבור?".....

ופה הבעיה, אתרי בעלי מקצוע סוגרים אתר ונזקים כלכליים והורדת הרבה אתרים מהרשת.

אף מתכנת לא יבנה או ישפץ בחינם ובעלי מקצוע שום דבר, ברובם (בעלי מקצוע) לא יהיו מוכנים לשלם אפילו 1000 שקל.

גם לרובם אתרים משנות הרופופו, מתכנתים יגידו או תבנה אתר מחדש או תמשיך לחפש מישהו אחר שישפץ.

אלדד
11/12/2013, 14:58
חקרתי רבות עדיין ללא עו"ד ואני רואה שרק אתרי שירות לציבור ממשלתיים מחוייבים בתקנות.

עוד אין שום מסמך משפטי שאומר אחרת בתוכו. אפילו הקישור שיש בתוך הכתבה של הארץ שצירפת .

האם באמת מישהו ראה אחרת במסמך פורמאלי - אשר כל האתרים בעולם.. צריכים להיות נגישים ?
ממליץ לקרוא שוב את התקנות (http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/C7E71A32-8001-4629-BBCF-1FB43D57519E/40855/7242.pdf) בתשומת לב (עמוד 19, סימן ג' - שרותי האינטרנט).
התקנות מדברות של מי שהינו רשות ציבורית או בעבורה, ועל מי שאינו רשות ציבורית או בעבורה. על פי התקנות, אלה וגם אלה חייבים בהנגשת האתרים שלהם (ברמת נגישות שונה).
לא מדובר על כל האתרים בעולם, מדובר על אתרים בבעלות ישראלית.

seostyle
17/12/2013, 10:17
ממליץ לקרוא שוב את התקנות (http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/C7E71A32-8001-4629-BBCF-1FB43D57519E/40855/7242.pdf) בתשומת לב (עמוד 19, סימן ג' - שרותי האינטרנט).
התקנות מדברות של מי שהינו רשות ציבורית או בעבורה, ועל מי שאינו רשות ציבורית או בעבורה. על פי התקנות, אלה וגם אלה חייבים בהנגשת האתרים שלהם (ברמת נגישות שונה).
לא מדובר על כל האתרים בעולם, מדובר על אתרים בבעלות ישראלית.

והאם מדובר על כל סוגי האתרים ?
הרי היום בישראל יש מאות אלפים אתרים ודפי נחיתה. האם כולם ישתנו ?

וחשוב מזה - האם מקים האתר, יכול להתחמק מההנגשה על ידי סעיף בחוזה שמסיר אחריות ?

נאוה
20/12/2013, 13:06
והאם מדובר על כל סוגי האתרים ?
הרי היום בישראל יש מאות אלפים אתרים ודפי נחיתה. האם כולם ישתנו ?

וחשוב מזה - האם מקים האתר, יכול להתחמק מההנגשה על ידי סעיף בחוזה שמסיר אחריות ?
למה שהלקוח יסכים לסעיף הזה? יותר הגיוני שהוא יעדיף לחפש בונה אתרים אחר שיבנה לו אתר נגיש מלכתחילה.

seostyle
24/12/2013, 22:07
למה שהלקוח יסכים לסעיף הזה? יותר הגיוני שהוא יעדיף לחפש בונה אתרים אחר שיבנה לו אתר נגיש מלכתחילה.

מאוד פשוט, תקציב.
הטמעת מודולים טקטואליים ורק הם, יכולים להקפיץ את המחיר פי 1.5.
הלקוח יוכל להסכים לזה, מעבר לתקציב נמוך יותר, בגלל שהוא יאמין שהוא ועוד 50000000 אתרים בארץ, לא יקבלו תביעות.

השאלה האם החוק באמת עבר הצעת חוק, ומה קורה עכשיו , אנשים משנים אתרים להנגשה ?

נאוה
29/12/2013, 21:00
מאוד פשוט, תקציב.
הטמעת מודולים טקטואליים ורק הם, יכולים להקפיץ את המחיר פי 1.5.
הלקוח יוכל להסכים לזה, מעבר לתקציב נמוך יותר, בגלל שהוא יאמין שהוא ועוד 50000000 אתרים בארץ, לא יקבלו תביעות.

השאלה האם החוק באמת עבר הצעת חוק, ומה קורה עכשיו , אנשים משנים אתרים להנגשה ?
מדובר בחוק אמיתי שמחייב בניית אתרים חדשים נגישים היום. המשמעות של החוק הזה היא שאוכלוסיה שלמה שמתפרנסת מבניית אתרים צריכה לעצור הכל ולפנות זמן ללמוד את הנושא ובמשך הזמן הזה היא לא תוכל להתפרנס. נראה לי מוזר שמחוקקים חוק שמונע מאנשים להתפרנס, היה צריך לתת לאנשים זמן ללמוד את הנושא ולהערך אליו בלי לדחוק אותם לפינה ולסבך אותם כלכלית.
אין טעם להחתים את הלקוח. לדעתי זה יכול רק לפעול לרעתך. איזו זכות יש לך לעודד אדם לפעול בניגוד לחוק? איזו זכות יש לך לסכן אותו שיהיה חשוף לתביעות? בתור בונה אתרים מצפים ממך לעודד אנשים לבנות אתר נגיש. בכל מקרה תמיד יהיה מי שיבנה לו אתר גם נגיש וגם זול, הכוח בידו לחפש ולבחור או ללכת למומחים בתחום ולהעזר בהם.

seostyle
07/01/2014, 10:29
מדובר בחוק אמיתי שמחייב בניית אתרים חדשים נגישים היום. המשמעות של החוק הזה היא שאוכלוסיה שלמה שמתפרנסת מבניית אתרים צריכה לעצור הכל ולפנות זמן ללמוד את הנושא ובמשך הזמן הזה היא לא תוכל להתפרנס. נראה לי מוזר שמחוקקים חוק שמונע מאנשים להתפרנס, היה צריך לתת לאנשים זמן ללמוד את הנושא ולהערך אליו בלי לדחוק אותם לפינה ולסבך אותם כלכלית.
אין טעם להחתים את הלקוח. לדעתי זה יכול רק לפעול לרעתך. איזו זכות יש לך לעודד אדם לפעול בניגוד לחוק? איזו זכות יש לך לסכן אותו שיהיה חשוף לתביעות? בתור בונה אתרים מצפים ממך לעודד אנשים לבנות אתר נגיש. בכל מקרה תמיד יהיה מי שיבנה לו אתר גם נגיש וגם זול, הכוח בידו לחפש ולבחור או ללכת למומחים בתחום ולהעזר בהם.

ממש לא בניגוד לחוק כי אם לרצון הלקוח ולאחר עדכונו וכמובן משום שהחוק הינו בגדר תהיות וסימני שאלה רבים (מזכיר פה את הW3C שהיו בעברמחויבים לעמוד בתקן שלו רבות באתרים וכיום ממש לא עומדים בזה בוני אתרים) , לכן ברשות בונה האתר עומדת האפשרות להגיש אפיון טכני ללקוח הכולל עשרות סעיפים ולהחסיר ביחד עם הלקוח סעיפים שונים למען אפיון האתר שלו.
אם כחלק מהתהליך הלקוח בחר שכדי לחסוך, או שמא מבין שמאות אלפי האתרים בארץ לא ייבנו בעתיד כנגישים , או שפשוט 90 אחוז מהאפיונים החדשים, נמצאים כחלק בילט אין מהדפדפן - (כי זה פשוט לא הגיוני שכל האתרים בארץ יונגשו בעתיד הרי - אתרי תשתית, אתרים לקידום, דפי נחיתה זולים ועוד רבים שלא יכולים לעמוד בנגישות בגלל תקציבים וזמן עבודה שאמור להיות נמוך..) - לא לקחת חלק באתר נגיש, אזי בונה האתר לא יוסיף קומפוננטים נגישים וטקסטואליים (: ממש כמו סליידר, גלריה ודף תוכן .. (:

lwc
07/01/2014, 13:34
חבר'ה, זה חוק קיים, הדיעה שלכם לא משנה לאף אחד. מדוע נזכרתם להתעורר ולהתעצבן כ"כ הרבה זמן אחרי שזה עבר? איפה הייתם כשזה עוד היה רק הצעת חוק שדיברו עליה בכל אמצעי התקשורת?

הדיבורים שלכם פה זה כמו שקבלן יגיש ללקוח מפרט מלא ויגיד "זה המחיר המלא. לא מתאים לך? את המרפסת אפשר לסגור, את היסודות אפשר להחליף בפלקל, במקום יציאת חירום נשים פוסטר ואת הממ"ד נחליף בחדר ילדים".

כמה זמן ישרוד קבלן כזה? אולי הרבה זמן, בגלל שאין פה אכיפה. אבל מדי פעם תקראו על קבלן זה או אחר שכן חטף על זה. בעיקר כשאזרחים (במקרה שלנו, נכים) יתבעו אותו כשיגלו מה עשה.

האם לדעתכם הקבלנים לא צעקו עד השמיים כשאמרו להם שמעכשיו הם יצטרכו להעלות מחירים בגלל כל הדברים האלה?

שמעתם מה אמר שר הפנים על המסעדנים שכנראה יצטרכו להעלות מחירים כשייאלצו להעסיק ישראלים מקומיים במקום מהגרים אפריקאיים? "בכי של מסעדנים עם כלים בכיור – לא יקבע את המדיניות של ישראל".

seostyle
08/01/2014, 09:45
חבר'ה, זה חוק קיים, הדיעה שלכם לא משנה לאף אחד. מדוע נזכרתם להתעורר ולהתעצבן כ"כ הרבה זמן אחרי שזה עבר? איפה הייתם כשזה עוד היה רק הצעת חוק שדיברו עליה בכל אמצעי התקשורת?

הדיבורים שלכם פה זה כמו שקבלן יגיש ללקוח מפרט מלא ויגיד "זה המחיר המלא. לא מתאים לך? את המרפסת אפשר לסגור, את היסודות אפשר להחליף בפלקל, במקום יציאת חירום נשים פוסטר ואת הממ"ד נחליף בחדר ילדים".

כמה זמן ישרוד קבלן כזה? אולי הרבה זמן, בגלל שאין פה אכיפה. אבל מדי פעם תקראו על קבלן זה או אחר שכן חטף על זה. בעיקר כשאזרחים (במקרה שלנו, נכים) יתבעו אותו כשיגלו מה עשה.

האם לדעתכם הקבלנים לא צעקו עד השמיים כשאמרו להם שמעכשיו הם יצטרכו להעלות מחירים בגלל כל הדברים האלה?

שמעתם מה אמר שר הפנים על המסעדנים שכנראה יצטרכו להעלות מחירים כשייאלצו להעסיק ישראלים מקומיים במקום מהגרים אפריקאיים? "בכי של מסעדנים עם כלים בכיור – לא יקבע את המדיניות של ישראל".
אני מתעסקת בעולם הקידום אבל מכירה כמה בוני אתרים ומה שאתה אומר הוא לשם ציון, אזכור וללא אחיזה במציאות (:
הסיבוה שאני כותבת זאת פשוטה - האם לקבלן יש את אותה האחריות הנפשית/בריאותית / פיזית כמו שיש לאתר אינטרנט של הורדות משחקים ??? חחחחחח . לא !
אין פה עיניין של חיים ומוות.
בתים בונים באחריות כי בני אדם וקניין רובץ שם על מנוחתו. אתר הורדות צלצולים לאייפון, פופ אפ נחיתה , לנדינג פייג לפרסום - אינו מצריך להבנות באלפי שקלים בגלל שיש צורך בנגישות .
מלבד זאת, על איזה חוק אתה מדבר שדיברו עליו בחדשות ? (: לא שמעתי ...
בקיצור לדעתי אם היית לקוח שצריך אתר , לא היית רושם זאת- כי אתה לא רוצה לשלם על יותר על אתרים - ממש כמו עליית המעמ כל שנה.. זה צודק ?
וד.א - דפדפן יכול לעשות את כל פעולות ההנגשה (הגדלה, פונטים וכד) - אז למה להשקיע עוד אלפי שקלים במודולים אם זה קיים ? חוק.. וכיודע לך מדינת ישראל אלופה בחוקים . בהצלחה לקוחות האתרים שיהיה לכם רק טוב אמן ! ורק מוצרים זולים ואיכותיים (:

אופטומטריסט
09/01/2014, 23:10
חוצפה שיחליטו עבורי איך יראה האתר שלי. זכותי לבנות אתר גרוע בכל קנה מידה. המחיר יהיה נידוי מגוגל, אבל מה פתאום שזה יהיה מעוגן בחוק.
אתרים רשמיים צריכים להיות נגישים.

seostyle
04/02/2014, 17:54
חוצפה שיחליטו עבורי איך יראה האתר שלי. זכותי לבנות אתר גרוע בכל קנה מידה. המחיר יהיה נידוי מגוגל, אבל מה פתאום שזה יהיה מעוגן בחוק.
נכון מאוד!
הלוואי וכל הדעות יהיו כמו שלך - אך יש יפיי נפש שלא מתעסקים מול לקוחות אלא משחקים ברשתות חברתיות ומבלבלים את המוח על זה שהחוק תקין (:

אלדד
04/02/2014, 19:38

נכון מאוד!
הלוואי וכל הדעות יהיו כמו שלך - אך יש יפיי נפש שלא מתעסקים מול לקוחות אלא משחקים ברשתות חברתיות ומבלבלים את המוח על זה שהחוק תקין (:

סליחה שאני לא מסכים איתכם.
בואו לרגע נשכח שמדובר באתר אינטרנט ונניח שמדובר בעסק ארצי (מלון/מסעדה/קניון...) האם לא הגיוני לחייב את בעל העסק להנגיש את העסק שלו כך שכלל הציבור (ובכללם ציבור הנכים) יוכל לעשות שימוש בשירותיו? בעלי עסקים ארציים מחוייבים להנגיש את העסקים שלהם ונאלצים להשקיע לעיתים עשרות ומאות אלפי שקלים לטובת הנגשת העסק. מדוע חיוב בחוק של הנגשת עסק ארצי היא לגיטימית וחיוב בחוק של הנגשת אתר אינטרנט לא?

אף אחד לא אמר שהחוק מטיל את האחריות על בונה האתר, נהפוכו, החוק מטיל את האחריות על בעלי האתר. (בדיוק כמו בעסק ארצי, האחריות אינה על קבלן הבניין, על האדריכל או המהנדס, אלה על בעל העסק)

יורם ליכטנשטיין
05/02/2014, 10:31
באותו נושא, אם לא יצא לכם עדיין לקרוא, אני החלטתי שבמקום לקטר כמה התקנות הן לא סבירות ולא הגיוניות, הרי הן חוק. במצב כזה, מוטב שנכיר אותן ונבין מה הן אומרות. חיפשתי, ולא מצאתי מדריך משפטי כלשהו באינטרנט על הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות, אז ישבתי וכתבתי והנה הוא לפניכם.
אם תרצו, תרגישו חופשי להפיץ, שלפחות יצא לי משהו מזה שעזרתי לכם :-)
מדריך משפטי לתקנות הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות (http://www.y-law.co.il/internet-accessability.html) לפניכם.

SEOlover
07/04/2014, 09:24
באותו נושא, אם לא יצא לכם עדיין לקרוא, אני החלטתי שבמקום לקטר כמה התקנות הן לא סבירות ולא הגיוניות, הרי הן חוק. במצב כזה, מוטב שנכיר אותן ונבין מה הן אומרות. חיפשתי, ולא מצאתי מדריך משפטי כלשהו באינטרנט על הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות, אז ישבתי וכתבתי והנה הוא לפניכם.
אם תרצו, תרגישו חופשי להפיץ, שלפחות יצא לי משהו מזה שעזרתי לכם :-)
מדריך משפטי לתקנות הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות (http://www.y-law.co.il/internet-accessability.html) לפניכם.

למי זה מתכוון ? : תקנות השירות קובעות שעל כל אתר קיים הנותן שרות או מידע לציבור להיות נגיש. רמת ביצוע ההתאמות נקבעת בהתאם למהות הגוף המפעיל את האתר

site-il
15/05/2014, 23:03
מחוייבים בנגישות כל מי שמספק שירות לציבור.
לדוגמא, עסק לשירותי ניקיון מספק את השירות שלו לציבור ולא לעסקים/מוסדורת ממשלתיים ולכן מחוייב בנגישות.
למעשה, כל אתר של חברה/עסק מחוייב בנגישות.