PDA

צפה בגרסא המלאה : כ 30 לינקים בשבוע מאתר מסויים יכול לפגוע בקידום האתר שלי

taldan4040
21/02/2012, 08:51
משום מה האתר updowner.com שולח אליי כ 30 לינקים בשבוע ,
האם זה יכול לפגוע בקידום שלי מול גוגל (להיחשב כקישור שלילי)?
כיצד אני יכול לומר לגוגל לא להתייחס ללנקים מהאתר הזה

Motioz
21/02/2012, 08:58
האתרים בסגנון הזה ממש מעצבנים וזבלנים... נראה לי שלי יש משהו כמו 10 או 20 אתרים כאלו שמקשרים לדפים שלי, לתמונות, מה שאתה רוצה...
גם אני אשמח לעצה בנושא, טוב או רע ומה עושים

Mr.Brightside
21/02/2012, 09:37
ההיגיון הוא עניין בריא מאוד בגוגל. למרות חוסר האנושיזציה ההיגיון הוא אלמנט הקידום מספר אחת בגוגל.

לא קישורים זדוניים, לא תוכן, לא אוף סייט און סייט אלא היגיון פשוט ובריא.

johnfliver
21/02/2012, 09:37
מה זה האתר הזה שרשמת? מה תפקידו בעולם ומה זאת אומרת מוציא קישורים לבד? זה BLACK HAT?

itamaram69
21/02/2012, 11:28
לא חושב שהם יכולים לפגוע בך מבחינת גוגל.. אבל גם לא לעשות טוב. זה באמת באמצע.

אפילייט מאסטר
21/02/2012, 11:34
אתה חייב להיות יותר ברור, זה מישהו שביקשת ממנו שיוציא אליך לינקים או שזה בן אדם שבדעת עצמו הוציא לכיוונך לינקים?

carinsurance
21/02/2012, 18:52
מבחינת המספר 30 בחודש זה ממה לא הרבה כי גוגל לא מוצא את כולם בבת אחת השאלה באמת מה זה האתר?

שמעון333
22/02/2012, 07:46
אם אתה מגוון קישורים ולא מקבל רק מאתר אחד אלא מכמה שיותר, אתה הרבה פחות פגיע - הגבר את כמות הקישורים האחרים ותוכל לישון יותר בשקט.

הרופא-הסיני
22/02/2012, 09:39
תגיד - ניסית לפנות אליהם?

Gitay
22/02/2012, 11:24
קישור/ים נכנס/ים אף פעם לא יגרום לך נזק

vafla22
22/02/2012, 12:22

ואם אני אוציא ל Resc4U קישורים עם המילה "גידול עגבניות", נגיד 100 כל חודש.
ואם מוציאים לך 4000 קישורים מאתרי זבל תוך יום?
אני ממליץ לא להצהיר על עובדות כאלו באופן חד משמעי, מישהו שלא מבין בקידום עוד יכול לקרוא את זה ולהתחיל לעשות טעויות עם האתר שלו.
:)

Gitay
23/02/2012, 00:42
אתה מוזמן להוציא כמה קישורים שאתה רוצה על כל ביטוי שתרצה. אני משוכנע שזה לא יפגע בקידום שלו.
אם זה היה כפי שאתה מתאר כבר מזמן אחד המתחרים היה עושה את זה ולא הייתי במקום הראשון ;)

taldan4040
23/02/2012, 07:58
בוקר טוב חברים
1. האתר updowner.com הוסיף אותי על דעת עצמו(יש IFRAM על הדף שהוא אינדקס עם הקישורים)
1.1 שמתי לב בכמות קישורים עולה בקצב לא הגיוני דרך הWEBMASTER TOOL של גוגל
2. ממה שראיתי באתר שלהם הם מספקים אינפורמציה על האתר (כמו ALEXA אני חושב)
3. שלחתי להם פניה ממתין שיסירו (אני בספק)
4. אני לא מאמין בקיצורי דרך (BLACK HAT)

תודה רבה וסופשבוע רגוע

whybeca
23/02/2012, 10:29

קישורים נכנסים ועוד איך יכולים לגרום נזק. קרא פה (http://www.xrumer.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%A4%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%A1%D7%A4%D7%90%D7%9D-%D7%9B%D7%9A-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%9C%D7%95-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%A8.html).

Motioz
23/02/2012, 11:10
טל הם לא יסירו אותך גם אם תבקש ממש יפה, אתה יכול לבדוק באתר הזה שציינת, כמעט כל אתר ברשת מופיע אצלו עם הנתונים שהם אספו ממנו.
יש הרבה אתרים כאלו ברשת שאוספים מידע ומציגים את האתרים...אין לי מושג למה זה טוב, אולי רווחים על חשבון שמות הדומיינים מאדסנס וכד'

* מישהו בדק האם קישורים כאלו מסאב דומיין מופיעים כ"קישורים נכנסים" בווב-מאסטר ?

Gitay
23/02/2012, 11:26
קישורים נכנסים ועוד איך יכולים לגרום נזק. קרא פה (http://www.xrumer.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%A4%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%A1%D7%A4%D7%90%D7%9D-%D7%9B%D7%9A-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%9C%D7%95-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%A8.html).

אני מסכים שיש אקסיומה בבסיס מה שכתוב לכך שקישורים יכולים להזיק.
יש אם זה שתי בעיות:
1. אין הוכחה, וגם לא תהיה לאקסיומה הזו.
2. מי שכותב את מה שכתוב לא עובד או עבד בגוגל במחלקה הרלוונטית.

יתרה מזו, המאמר מבלבל בין מספר מושגים כגון "ארגז חול" קישורי no-follow ועוד.

עשיתי בדיקה יותר מעמיקה במקורות שונים, ויתכן שטעיתי בחד משמעיות של מה שכתבתי. גוגל שינו את מה שהם אומרים לגבי זה ואני מאמין להם פחות עכשיו :rolleyes:
http://www.youtube.com/watch?v=f4dAWb5jUws&feature=related

עדיין אני חושב שאין יותר מדי מה לדאוג לגבי הספאמה של לינקים במיוחד אם האתר שלך ותיק ובמיוחד אם יש לך גם לינקים איכותיים.

תודה על ההכוונה.

vafla22
23/02/2012, 15:37
אתה מוזמן להוציא כמה קישורים שאתה רוצה על כל ביטוי שתרצה. אני משוכנע שזה לא יפגע בקידום שלו.
אם זה היה כפי שאתה מתאר כבר מזמן אחד המתחרים היה עושה את זה ולא הייתי במקום הראשון ;)

אני מסכים שיש אקסיומה בבסיס מה שכתוב לכך שקישורים יכולים להזיק.
יש אם זה שתי בעיות:
1. אין הוכחה, וגם לא תהיה לאקסיומה הזו.
2. מי שכותב את מה שכתוב לא עובד או עבד בגוגל במחלקה הרלוונטית.

יתרה מזו, המאמר מבלבל בין מספר מושגים כגון "ארגז חול" קישורי no-follow ועוד.

עשיתי בדיקה יותר מעמיקה במקורות שונים, ויתכן שטעיתי בחד משמעיות של מה שכתבתי. גוגל שינו את מה שהם אומרים לגבי זה ואני מאמין להם פחות עכשיו :rolleyes:
http://www.youtube.com/watch?v=f4dAWb5jUws&feature=related

עדיין אני חושב שאין יותר מדי מה לדאוג לגבי הספאמה של לינקים במיוחד אם האתר שלך ותיק ובמיוחד אם יש לך גם לינקים איכותיים.

תודה על ההכוונה.

זה שאין לך ניסיון עם העניין זה לא אומר שלא ניתן ל"הוכיח" את זה, הנה כמה דרכים שניתן:

1. לבצע ניסוי, אין לי כוונה להתחיל לפרט איך עושים זאת.

2. להסיק מסכנה כתוצאה ממחקר של אתרים קיימים :
לפני 3-4 שנים עליתי על פגיעה באתר של לקוח, קיבל מאות קישורים עם KW רלוונטיים לדף שהיה לא רלוונטי [דף אמצעי תשלום], העניין התגלה לאחר שמצאנו תנודתיות לא מוסברת במיקומים שהיו מקובעים חזק מאוד. הפעולה נעשתה לאורך תקופה ארוכה ובאופן שיטתי, פשוט קידמו את האתר בKW אחר.
ה"חכם" שעשה את זה השתמש באותם שמות משתמשים לקידום האתר שלו ולכן מעבר לפעולות קידום מונעות הוא קיבל התראה מעו"ד להפסיק את הפעולות ואכן הפלא ופלא הן הופסקו. (לשמחתי האתר עדיין שולט במקום הראשון ולא מש :) )

3. אגב, הדרך היותר פשוטה להוכיח את העניין היא שימוש בהיגיון, השלכה והסקה מתוך נתונים אחרים:
ראה הדוגמא לעיל, ה"חכם" הבין שאם על מנת לתת רלוונטיות לאתר בKW מסויים יש להוציא לו קישורים, ואם אתר לא יכול לקבל ציוני רלוונטיות מקסימאליים לכל העולם ואחותו, אזי ניתן לפגוע באתר תוך קישור לא רלוונטי.

Gitay
23/02/2012, 17:27
זה שאין לך ניסיון עם העניין זה לא אומר שלא ניתן ל"הוכיח" את זה, הנה כמה דרכים שניתן:

1. לבצע ניסוי, אין לי כוונה להתחיל לפרט איך עושים זאת.

2. להסיק מסכנה כתוצאה ממחקר של אתרים קיימים :
לפני 3-4 שנים עליתי על פגיעה באתר של לקוח, קיבל מאות קישורים עם KW רלוונטיים לדף שהיה לא רלוונטי [דף אמצעי תשלום], העניין התגלה לאחר שמצאנו תנודתיות לא מוסברת במיקומים שהיו מקובעים חזק מאוד. הפעולה נעשתה לאורך תקופה ארוכה ובאופן שיטתי, פשוט קידמו את האתר בKW אחר.
ה"חכם" שעשה את זה השתמש באותם שמות משתמשים לקידום האתר שלו ולכן מעבר לפעולות קידום מונעות הוא קיבל התראה מעו"ד להפסיק את הפעולות ואכן הפלא ופלא הן הופסקו. (לשמחתי האתר עדיין שולט במקום הראשון ולא מש :) )

3. אגב, הדרך היותר פשוטה להוכיח את העניין היא שימוש בהיגיון, השלכה והסקה מתוך נתונים אחרים:
ראה הדוגמא לעיל, ה"חכם" הבין שאם על מנת לתת רלוונטיות לאתר בKW מסויים יש להוציא לו קישורים, ואם אתר לא יכול לקבל ציוני רלוונטיות מקסימאליים לכל העולם ואחותו, אזי ניתן לפגוע באתר תוך קישור לא רלוונטי.

ראשית דבר, אני מודה שטעיתי בתחילה ויש אפשרות שקישורים נכנסים פוגעים בדירוג האתר. מבחינת PR לפחות במודל הבסיסי זה לא אפשרי, אבל כשגוגל מגמגמים ומודים בחצי פה שכך הוא, אז בטח שאי אפשר לפסול זאת.

עם זאת, יש לך טעות בסיסית לגבי תאוריה מדעית.
כדי להוכיח שתאוריה נכונה אתה צריך להוכיח שבכל המקרים זה כך.
כדי להוכיח שהיא שקרית מספיק פעם אחת להוכיח שהוא כך.
ז"א כדי להוכיח שיש פגיעה מקישורים נכנסים צריך להוכיח שבכל המקרים שאני אספים אתר מסוים בקישורים לא רלוונטיים בכמות מספיקה (מה היא אתה יודע?), הדירוג שלו יפגע.
אני משוכנע שאתה לא טוען שעשית זאת.

עכשיו בגלל שאנחנו לא פילוסופיים (למרות שפעם היו פה כאלו פעילים בפורום).
אני מסכים לאמירה שלך ש"ניתן לפגוע באתר תוך קישור לא רלוונטי".
אני גם מקבל ומעריך את הדוגמה שנתת למקרה שזיהית פגיעה כזו ואף מנעת אותה בדרך משפטית.
ניתן ללמוד מכך איך להתנהל, במקרים כאלו, או לפחות בכאלו שהמאספים טמבל.
עם זאת, אני עדיין לא הייתי מודאג יתר על המידה מפגיעה כזו, במיוחד עם מדובר באתר ותיק שיש לו קישורים רבים רלוונטיים. למה? מאותה טענה של הגיון בריא. לא סביר שאתר ותיק עם דירוג גבוה ייענש רק בגלל שנוספו לו המון קישורי ספאם. אם זה היה כך, מקדמי אתרים מהסוג שהזכרת והיותר חכמים היו מוצאים דרכים לפגוע בכל אתר כזה, וגוגל היו מאבדים את הידיים והרגליים.

vafla22
23/02/2012, 18:08
לא עושים את זה מכיוון שלרוב זה דורש השקעה גדולה יותר של משאבים מאשר לבצע קידום בKW מקבילים וגם בגלל הסיכונים.
בדוגמא שנתתי, לדעתי זה קרה מכיוון שהאתר הפך באמת לשולט בתחומו ומישהו חטף עצבים וניסה כל דרך לעקוף.

yobel
23/02/2012, 21:37
מה זה האתר הזה שרשמת? מה תפקידו בעולם ומה זאת אומרת מוציא קישורים לבד? זה BLACK HAT?

אתה חייב להיות יותר ברור, זה מישהו שביקשת ממנו שיוציא אליך לינקים או שזה בן אדם שבדעת עצמו הוציא לכיוונך לינקים?

מבחינת המספר 30 בחודש זה ממה לא הרבה כי גוגל לא מוצא את כולם בבת אחת השאלה באמת מה זה האתר?

זה נקרא "חוות תוכן" (Content Farm)
(איפה הייתם בשנה האחרונה? כל עולם הקידום געש סביב עדכון הפנדה...)

האתר לוקח דומיינים אוסף עליהם, בצורה דינאמית, תוכן מכל מיני מקומות (כמו אלקסה)
בשיטה הזאת האתר יוצר אוטומטית מליוני דפי תוכן - להלן חוות תוכן.

טומי
24/02/2012, 13:49
אם זה לוקח באופן אוטמטי ואז מאנדקס את זה אצלו כעמוד ללא שום עידכון זה סתם עוד קישור נחות
אם זה מושך נתונים באופן עדכני פשוט תבצע לו חסימה דרך ה HTACSESS לפי IP או אתר

vip4fun
24/02/2012, 15:51
כיף לך:) אתה נלחם ב20-30 קישורים ועוד ממקור סביר.
אני מותקף בכמות של 20 אלף קישורי זבל באח האתרים שלי - וזה לא פשוט.
ואלי מקשרים מ IP מסויים שאין עליו כלום.

אל תתרגש מזה תמשיך לעשות עבודה טובה בקידום והכל יהיה בסדר.

psol
19/10/2012, 16:18
יצא כלי חדש מבית גוגל שמאפשר לך להתעלם מקישורים:

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

לא מומלץ להתפרע איתו :)

Qwais
20/10/2012, 00:28
באמת 30 קישורים עלולים לפגוע באתר? ועוד מאותו דומיין? לא הגיוני..