PDA

צפה בגרסא המלאה : חברים, האם אתם משלמים מע"מ על הכנסות מאדסנס?

Ziv
29/12/2011, 15:02
בתור עוסק מורשה שצובר הכנסות מאדסנס ברור לי שעלי להפיק חשבונית מס קבלה עבור הכנסות אדסנס ולהצהיר עליהם כחוק.
השאלה היא האם יש לשלם על זה גם מע"מ?
שמעתי דיעות לכאן ולכאן
ההגיון הפשוט אומר שאין לשלם על זה מע"מ היות והתשלום מגיע מגוגל אירלנד - זה חברה מחו"ל לכל דבר וענין
מה דעתכם?
כיצד אתם נוהגים עם תשלומים מאדסנס?

אלדד
29/12/2011, 15:26
תוכל למצוא בפורום אשכולות בנושא, לדוגמא:
עדכון לגבי תשלום מע"מ - תוכנית אדסנס (http://www.seoforums.co.il/threads/18636-%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%95%D7%9F+%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99+%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%9D+%D7%9E%D7%A2-%D7%9E+-+%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA+%D7%90%D7%93%D7%A1%D7%A0%D7%A1)
גוגל אדסנס - סוף הדרך בישראל? (http://www.seoforums.co.il/threads/21703-%D7%92%D7%95%D7%92%D7%9C+%D7%90%D7%93%D7%A1%D7%A0%D7%A1+-+%D7%A1%D7%95%D7%A3+%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%9A+%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C)
דיווח רווחים מגוגל אדסנס (http://www.seoforums.co.il/threads/24078-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94+-+%D7%93%D7%99%D7%95%D7%95%D7%97+%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97%D7%99%D7%9D+%D7%9E%D7%92%D7%95%D7%92%D7%9C+%D7%90%D7%93%D7%A1%D7%A0%D7%A1)
מס הכנסה ואדסנס (http://www.seoforums.co.il/threads/20280-%D7%9E%D7%A1+%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94+%D7%95%D7%90%D7%93%D7%A1%D7%A0%D7%A1)
ועוד...
נא לחפש לפני פתיחת אשכולות.

Ziv
29/12/2011, 15:52
אלדד - לא פתחתי את האשכול הזה סתם
אני לא ילד והאמן לי שאני יודע לבצע חיפוש בפורום
את הלינקים שהבאת כבר חרשתי ממזמן, הם כבר ישנים יחסית..
אבל כל ענין המע"מ - אדסנס נמצא בבדיקות, כולל מצד הרשויות וקיימים התפתחויות בנושא ואם יש פה אנשים שעובדים עם אדסנס - אולי יש להם חדשות בענין

אלדד
29/12/2011, 16:09
אלדד - לא פתחתי את האשכול הזה סתם
אני לא ילד והאמן לי שאני יודע לבצע חיפוש בפורום
את הלינקים שהבאת כבר חרשתי ממזמן, הם כבר ישנים יחסית..
זיו,
כל עניין המע"מ נמצא בבדיקות כבר זמן רב. ראה לדוגמא כתבה בדה מרקר:
http://www.themarker.com/markets/1.537360
אני מאמין שאם יהיו תפתחויות או חידושים בנושא הם יעלו גם ללא פתיחת הנושאים שוב מפני שאולי היה בהם שינוי...
עד כמה שידוע לי המידע שבפורום עדיין רלוונטי.
אם יש לך מידע חדש אתה מוזמן לעדכן.

Ziv
29/12/2011, 16:41
תודה על הלינק לכתבה בדמרקר
הענין אכן בבדיקות עם רואה החשבון שלי, כפי הנראה אין חבות מע"מ בתנאי שהאתרים הם על שרתים בחו"ל, פונים באופן כללי ללקוחות בחו"ל, עיקר הכניסות הם מחו"ל וכמובן שההקלקות על הפרסומות הם בעיקר מחו"ל
אבל אם ההקלקות הם ע"י ישראלים (לא המקרה שלי) אז למרות שהמשלם היא גוגל אירלנד (חברה מחו"ל) עדיין יש חבות מע"מ
אשמח אם יש פה אנשים נוספים שמכירים את זה מקרוב ויכולים להוסיף מידע

זיו,
כל עניין המע"מ נמצא בבדיקות כבר זמן רב. ראה לדוגמא כתבה בדה מרקר:
http://www.themarker.com/markets/1.537360
אני מאמין שאם יהיו בתפתחויות או חידושים בנושא הם יעלו גם ללא פתיחת הנושאים שוב מפני שאולי היה בהם שינוי...
עד כמה שידוע לי המידע שבפורום עדיין רלוונטי.
אם יש לך מידע חדש אתה מוזמן לעדכן.

זרקור
29/12/2011, 18:59
האם לא הכי כדאי להגיע פשוט למשרד המע"מ ולקבל תשובה מדויקת?

ryan
30/12/2011, 00:33
אני לא משלם, הרואי חשבון שלי אמר שאין צורך וככה אני עושה כבר שנתיים.

adi5
30/12/2011, 09:46
ניתן לפרש את החוק לכאן או לכאן. עד שהנושא לא יגיע לפתחו של בית המשפט לא תהיה תשובה ברורה.

בכל אופן, אם לדעת מע"מ, גוגל אירלנד אכן מבצעת עסקים בתחומי מדינת ישראל הרי שיש להם דג שמן יותר להתעסק איתו. מבחינתי, כל עוד גוגל אירלנד לא מנפיקה לי חשבוניות מס עבור פרסום באדוורדס. אין שום סיבה שאגבה ממנה 16% מע"מ עבור אדסנס.

דרך אגב, משום שאתה עוסק מורשה אתה מחויב לגבות מע"מ בכל מקרה. השאלה המדוייקת היא מהו שיעור המע"מ שיש לגבות עבור הכנסות מאדסנס ( 16% או 0%).

nitzan1
30/12/2011, 12:09
למה כל הדיונים עם רואה חשבון. אני אעזור לכם בצורה פשוט בדקתי עם מעמ עצמם וכל תשלום מחול (אני מתכוון כמובן שהחברה ששלימה רשומה בחול ולא בישראל) לא מחויב במעמ. מבצע התשלום של אדסנס היא חברה שרשומה באירלנד - מי שלא יודע גוגל אדסנס ישראל היא שלוחה של החברה באירלנד. לכן זה לא מחויב במעמ. מיסים כמובן כן :)

נטו מדיה Neto Media
31/12/2011, 19:49
אז מה רק אני פראייר שמשלם ??? באמת אבדוק מול הרו"ח.

תודה על העלאת הנושא לדיון

Ziv
31/12/2011, 22:19
למה כל הדיונים עם רואה חשבון. אני אעזור לכם בצורה פשוט בדקתי עם מעמ עצמם וכל תשלום מחול (אני מתכוון כמובן שהחברה ששלימה רשומה בחול ולא בישראל) לא מחויב במעמ. מבצע התשלום של אדסנס היא חברה שרשומה באירלנד - מי שלא יודע גוגל אדסנס ישראל היא שלוחה של החברה באירלנד. לכן זה לא מחויב במעמ. מיסים כמובן כן :)

זה לא כל כך פשוט כמו שאתה חושב
נכון שבדרך כלל תשלום המתקבל מחברה מחו"ל אינו חייב במע"מ (מע"מ 0) אבל במקרה של אדסנס זה קצת שונה מכיוון שאתה בעצם מציג פרסומות של חברות ישראליות באתרים שלך, גוגל אירלנד היא רק המתווך וקיימים דיונים באינטרנט בענין זה שהיות וגוגל אירלנד היא רק המתווך אבל מקבלי השירות הם בעצם חברות ישראליות - אז יש לשלם מע"מ (להוריד 16 אחוז מהכנסות האדסנס) בנוסף לתשלומי מס הכנסה על ההכנסות האלו
מצד שני, רבים (כולל רואי חשבון רבים ואנשי מקצוע בתחום המס) טוענים שאין חבות מס במקרה של תשלומים מגוגל אירלנד ממספר סיבות:
ראשית - אין לך כבעל אתר המציג פרסומות גוגל אפשרות לשלוט מי יפרסם באתר שלך ומי לא... כלומר אין הכרח שהפרסומות הן של חברות ישראליות, בהחלט יתכן (במיוחד באתרים שעיקר המבקרים הם מחו"ל) שהפרסומות לא יכילו חברות ישראליות
שנית - התשלום מגיע מגוגל אירלנד שהיא חברה מחו"ל לכל דבר
שלישית - אין לי אפשרות לגבות מגוגל אירלנד מע"מ כי הם חברה מחו"ל ולכן אין הצדקה שאני עצמי אשלם מע"מ על קבלת התשלומים מהם
רביעית - אין לי אפשרות (או קשר כלשהו) לחברות המפרסמות באתר שלי כי את הפעילות מולי הם עושים דרך גוגל ולא דרכי ישירות ולכן אין לי אפשרות לגבות מהן תשלומי מע"מ, הם משלמים לגוגל ישירות עבור הפרסום באתר שלי (והתשלום שלהם לגוגל הוא ללא מע"מ)

בקיצור, הנושא לא פשוט אבל מבדיקות רבות שעשיתי באינטרנט ולאחר יעוץ מקצועי שקיבלתי מרואה החשבון שלי לאחר שניתח היטב את המצב - הוא ביקש ממני להוציא לגוגל אירלנד חשבונית מס קבלה ושיעור המע"מ בה הוא 0
לדעתי זה גם מה שעושים רב בעלי האתרים שמקבלים תשלום מגוגל

כמובן שכל מה שכתבתי פה אינו יעוץ אלא חוות דעתי האישית המגובה בבדיקות שעשיתי. אני ממליץ לכל אחד שעובד עם הדברים האלה לפנות לקבלת יעוץ מקצועי מרואה חשבון מוסמך.

שאלה אחרת שהייתי רוצה לשאול בהקשר זה:
מה לגבי תשלומים מCJ, AMAZON או שאר רשתות תכניות השותפים הלא ישראליות?
הרי זה מאד דומה (מבחינת ההיבט של המס) לגוגל אדסנס
יש פה הרבה אנשים שעושים תכניות שותפים בחו"ל - מישהו מכם מוכן לשתף אותנו האם אתה מוצאים חשבונית עם מע"מ (לאמזון למשל) או חשבונית ללא מע"מ?

TopGun(Alka)
01/01/2012, 22:44
יש לי עסק בישראל ויש לי לקוחות בחו"ל.
אלו שבחו"ל, אני נותן להם עלויות לפני מע"מ כי אלו עסקאות פטורות מע"מ.

אני מאמין שפה אותו מקרה בדיוק כי החברה רשומה בחו"ל.

ziv465
02/01/2012, 00:17
אם האתרים שלכם שבהם מופיעות מודעות האדסנס כתובים בשפה האנגלית ופונים לתושבי חוץ ואתם יכולים גם להוכיח את זה, אתם יכולים לדווח מע"מ בשיעור 0.

אם לעומת זאת האתרים שלכם כתובים בשפה העברית ו/או פונים לתושבי ישראל, אתם חייבים בתשלום מע"מ למרות שגוגל משלמים לכם מאירלנד

Ziv
02/01/2012, 09:43
זה הולך ככה וכל מי שאומר אחרת טועה ומטעה:

אם האתרים שלכם שבהם מופיעות מודעות האדסנס כתובים בשפה האנגלית ופונים לתושבי חוץ ואתם יכולים גם להוכיח את זה, אתם יכולים לדווח מע"מ בשיעור 0.

אם לעומת זאת האתרים שלכם כתובים בשפה העברית ו/או פונים לתושבי ישראל, אתם חייבים כמו גדולים בתשלום מע"מ למרות שגוגל משלמים לכם מאירלנד (ואת זה אמר מע"מ בעצמו).

כל טיעון אחר יכול להיות נחמד בשיעור פילוסופיה אך לא במציאות...

מצד שני, רובנו מרוויחים זוטות מאדסנס ככה שמע"מ לא ירדפו אחריכם במדרגות אם אתם לא מדווחים נכון. אל תדאגו.

בכל מקרה, תמיד מומלץ לעבוד מסודר...

אתה צודק באופן חלקי ביותר

אכן, מי שיש לו אתרים בעברית ששם פרסומות הן בעיקרבעברית והאתר שלו פונה בעיקר לישראלים - חייב לשלם מע"מ מתשלומי האדסנס שהוא מקבל למרות שהתשלומים מגיעים מחברה בחו"ל - גוגל אירלנד
מי שהאתרים שלו באנגלית והתוכן פונה בעיקר לתושבי חו"ל - לא משלם מע"מ (מע"מ 0) - וזה למרות שתיאורטית גם חברות ישראליות יכולות להופיע בפרסומות האלו, בעיקר בגלל שגוגל מתאים את הפרסומות למיקום של הגולשים, לדוגמא: נניח שיש לי אתר באנגלית בתחום הרכב, למרות שרב הגולשים הם מחו"ל (ורואים פרסומות באנגלית מחברות בחו"ל) עדיין פה ושם ישראלים גם נכנסים לאתר והפרסומות שהם יראו הם בעברית ומפנות לחברות ישראליות (למרות שהאתר באנגלית). מה תגיד במקרה כזה?
ובכן, מבדיקות שעשיתי במקרה כזה, היות והרב המכריע של הגולשים הוא מחו"ל וכמות הישראלים זניחה - כפי הנראה שאין חיוב מע"מ, במיוחד לאור העובדה שאין לך כבעל האתר שליטה על זה וגם לא בקרה מלאה על מיהם האנשים שמקליקים על הפרסומות האתר

כמובן שכל מה שכתבתי פה אינו יעוץ אלא חוות דעתי האישית המגובה בבדיקות שעשיתי. אני ממליץ לכל אחד שעובד עם הדברים האלה לפנות לקבלת יעוץ מקצועי מרואה חשבון מוסמך.

לגבי החלק השני של הדברים שלך - אתה טועה
יש הרבה ישראלים שההכנסות החודשיות שלהם מאדסנס הוא אלפי שקלים וצפונה

nitzan1
02/01/2012, 09:55
זה לא כל כך פשוט כמו שאתה חושב
נכון שבדרך כלל תשלום המתקבל מחברה מחו"ל אינו חייב במע"מ (מע"מ 0) אבל במקרה של אדסנס זה קצת שונה מכיוון שאתה בעצם מציג פרסומות של חברות ישראליות באתרים שלך, גוגל אירלנד היא רק המתווך וקיימים דיונים באינטרנט בענין זה שהיות וגוגל אירלנד היא רק המתווך אבל מקבלי השירות הם בעצם חברות ישראליות - אז יש לשלם מע"מ (להוריד 16 אחוז מהכנסות האדסנס) בנוסף לתשלומי מס הכנסה על ההכנסות האלו
מצד שני, רבים (כולל רואי חשבון רבים ואנשי מקצוע בתחום המס) טוענים שאין חבות מס במקרה של תשלומים מגוגל אירלנד ממספר סיבות:
ראשית - אין לך כבעל אתר המציג פרסומות גוגל אפשרות לשלוט מי יפרסם באתר שלך ומי לא... כלומר אין הכרח שהפרסומות הן של חברות ישראליות, בהחלט יתכן (במיוחד באתרים שעיקר המבקרים הם מחו"ל) שהפרסומות לא יכילו חברות ישראליות
שנית - התשלום מגיע מגוגל אירלנד שהיא חברה מחו"ל לכל דבר
שלישית - אין לי אפשרות לגבות מגוגל אירלנד מע"מ כי הם חברה מחו"ל ולכן אין הצדקה שאני עצמי אשלם מע"מ על קבלת התשלומים מהם
רביעית - אין לי אפשרות (או קשר כלשהו) לחברות המפרסמות באתר שלי כי את הפעילות מולי הם עושים דרך גוגל ולא דרכי ישירות ולכן אין לי אפשרות לגבות מהן תשלומי מע"מ, הם משלמים לגוגל ישירות עבור הפרסום באתר שלי (והתשלום שלהם לגוגל הוא ללא מע"מ)

בקיצור, הנושא לא פשוט אבל מבדיקות רבות שעשיתי באינטרנט ולאחר יעוץ מקצועי שקיבלתי מרואה החשבון שלי לאחר שניתח היטב את המצב - הוא ביקש ממני להוציא לגוגל אירלנד חשבונית מס קבלה ושיעור המע"מ בה הוא 0
לדעתי זה גם מה שעושים רב בעלי האתרים שמקבלים תשלום מגוגל

שאלה אחרת שהייתי רוצה לשאול בהקשר זה:
מה לגבי תשלומים מCJ, AMAZON או שאר רשתות תכניות השותפים הלא ישראליות?
הרי זה מאד דומה (מבחינת ההיבט של המס) לגוגל אדסנס
יש פה הרבה אנשים שעושים תכניות שותפים בחו"ל - מישהו מכם מוכן לשתף אותנו האם אתה מוצאים חשבונית עם מע"מ (לאמזון למשל) או חשבונית ללא מע"מ?

פשוט - גם המפרסמים הישראלים לא משלמים מעמ לגוגל מין הסתם הוא אינו גובה. אם המפרסם ישראלי או לא. או גוגל רק מתווך לא רלוונטי. לא מעניין אותי מאיפה מגיע הכסף אני עובד מול גוגל. אם מישהו מרמה זה גוגל שולא אני. שוב הנושא נבדק מול משרדי מעמ.

Ziv
02/01/2012, 10:19
פשוט - גם המפרסמים הישראלים לא משלמים מעמ לגוגל מין הסתם הוא אינו גובה. אם המפרסם ישראלי או לא. או גוגל רק מתווך לא רלוונטי. לא מעניין אותי מאיפה מגיע הכסף אני עובד מול גוגל. אם מישהו מרמה זה גוגל שולא אני. שוב הנושא נבדק מול משרדי מעמ.

יש הבדל בין לקבל שירות מגוגל (אדוורדס) ללתת שירות לגוגל (אדסנס)
קראתי בהרבה מקומות באינטרנט שהעמדה של מע"מ היא שאם יש לך אתרים בעברית ומוצגות שם פרסומות גוגל בעברית - אתה צריך לשלם מע"מ בגלל שאתה בעצם נותן שירות (בעקיפין) לחברות ישראליות שמפרסמות באתר שלך, גוגל היא רק המתווכת ולכן למרות שהתשלום מגיע מגוגל אירלנד עדיין יש לשלם מע"מ

המצב שונה כשמדובר באתרים באנגלית הפונים בעיקר לחו"ל, במקרה כזה 2 דברים קורים: גם רב פרסומות גוגל באתר הן מטעם חברות בחו"ל וגם התשלום עצמו מגיע מחברה בחו"ל - גוגל אירלנד
במקרה כזה אכן קיבלתי הוראה מרואה החשבון שלי להוציא חשבונית מס קבלה עם מע"מ 0

adi5
02/01/2012, 11:59
יש הבדל בין לקבל שירות מגוגל (אדוורדס) ללתת שירות לגוגל (אדסנס)

אז זהו שאין הבדל מהותי. זה בדיוק אותה עיסקת תיווך לכאורה שגוגל מבצעת - המפרסמים קונים שטחי פרסום מגוגל באמצעות אדוורדס בעוד בעלי האתרים מוכרים את שטחי הפרסום לגוגל באמצעות אדסנס.

הבעייה שהנושא נמצא בתחום האפור. עובדה שאנשים מקבלים חוות דעת שונות מרואי החשבון שלהם.

גם פניות למע"מ העלו בעבר פרשנויות שונות לחוק מפקידים שונים. עד שמע"מ לא יחליטו לדרוש את המע"מ על עסקאות אלו ולהגן על הפרשנות שלהם בבית המשפט לא תהיה תשובה ברורה.

Ziv
02/01/2012, 13:48
אז זהו שאין הבדל מהותי. זה בדיוק אותה עיסקת תיווך לכאורה שגוגל מבצעת - המפרסמים קונים שטחי פרסום מגוגל באמצעות אדוורדס בעוד בעלי האתרים מוכרים את שטחי הפרסום לגוגל באמצעות אדסנס.

הבעייה שהנושא נמצא בתחום האפור. עובדה שאנשים מקבלים חוות דעת שונות מרואי החשבון שלהם.

גם פניות למע"מ העלו בעבר פרשנויות שונות לחוק מפקידים שונים. עד שמע"מ לא יחליטו לדרוש את המע"מ על עסקאות אלו ולהגן על הפרשנות שלהם בבית המשפט לא תהיה תשובה ברורה.

גם אני חשבתי שזו בדיוק אותה עסקת תיווך
עד שהתברר לי שזה לא כך

ziv465
03/01/2012, 01:33
רובם המכריע של משתמשי אדסנס בקושי מגיעים ל-100 בחודש. ישנם כמה בודדים בישראל (אתרי ענק בעיקר) שמצליחים להכניס הרבה כסף מזה...

Motioz
08/01/2012, 09:36
שלום לכולם

זה כמה חודשים שאני מחפש תשובה חד משמעית (ללא הצלחה),
עד היום אני מוציא חשבונית הכוללת 16% מע"מ מלא עבור הכנסות מאדסנס...והאמת שהעניין מתסכל כל פעם מחדש, לא יתכן שאנחנו צריכים להוציא חשבונית עם מע"מ מלא, על עסקה מול גורם בחו"ל שאין לו עניין בחשבונית ובמע"מ שאנו משלמים בעבורו.

חיפשתי בפורום והגעתי לדיון הזה :
http://www.seoforums.co.il/threads/18636

וראיתי שלא הגעתם להחלטה חד משמעית לגבי העניין.

הייתי רוצה להמשיך את הדיון החשוב מאוד הזה, יש לי גם כמה התפתחויות בנושא
שוחחתי לאחרונה עם רו"ח מוכר מאוד באיזור המרכז והוא טוען דבר כזה:

"הכנסה פטורה מע"מ אך ורק כאשר היא נעשית עבור תושבי חוץ.
אם ניתן יהיה להוכיח כי רק גולשים מחו"ל מגיעים לאתר הנל , ההכנסה פטורה ממע"מ.
אם מדובר בגולשים ישראליים המגיעים לשם והם מהווים שיעור מזערי, נראה שאין בעיה עם פטור ממע"מ"

מסקנותי: בשלב הזה, ניתן להוציא חשבונית פתורה ממע"מ אך ורק עבור אתרים הפונים לקהל תושבי חו"ץ.

רק ישנה בעיה קטנה: בחשבון האדסנס שלי (אולי גם אצל חלקכם) קיימים אתרים ישראלים ואתרים לתושבי חוץ...
והחוק לא מאפשר לחלק את הסכום שאני מקבל ל2 חשבוניות לפי חישוב ההכנסה באדסנס לגבי האתרים הישראלים ואלו הפונים לתושבי חוץ.

חשבתי על פתרון פשוט אך בעייתי:
2 חשבונות אדסנס, אחד עבור הכנסה של אתרים מישראל ואחר עבור הכנסה של אתרים בחו"ל.
הבעיה שלדעתי אסור שיהיו לי 2 חשבונות באדסנס.

אם כן מה עושים ? האם זה חוקי 2 חשבונות אדסנס ?
אם 90% מההכנסות באדסנס הינם מהאתרים בשפה האנגלית האם זה מספיק כדי להוציא חשבונית אחת בשיעור מע"מ 0% ?
האם יש למישהו התפתחות אחרת בנושא אדסנס ומע"מ ?

נ.ב.
נושא מעיק, אפור ולא נעים...חייבים החלטה חד משמעית ואף אחד לא רוצה להסתכן עם מע"מ

davidzy
08/01/2012, 13:21
הנה מה שאני לא מבין בכל הסיפור.

הלקוחה שלי היא גוגל וממנה אני מקבל את הכסף. השאלה לכן צריכה להיות האם גוגל נחשבת כתושב חוץ לצורך קביעה אם יש צורך לשלם מע"מ.

הלקוחות שמפרסמים באתר ולא חשוב אם הם ישראלים או פקיסטנים הם לקוחות של גוגל. הם משלמים לגוגל וגוגל צריכה לשבור את הראש בענין.

הגולשים הם בכלל לא צד בענין לצורך החישוב. הם לא משלמים כסף ולא מקבלים כסף . לא לגוגל ובטח לא לי.

adi5
08/01/2012, 15:18
הסעיף החשוב לעניין בחוק מע"מ הינו 30(א)(5)

(א) אלה עסקאות שהמס עליהן יהיה בשיעור אפס:

(5) מתן שירות לתושב חוץ, למעט שירות ששר האוצר קבע לענין זה; לא יראו שירות כניתן לתושב חוץ כאשר נושא ההסכם הוא מתן השירות בפועל, נוסף על תושב החוץ, גם לתושב ישראל בישראל, לשותפות שרוב הזכויות בה הן של שותפים תושבי ישראל או לחברה שלענין פקודת מס הכנסה רואים אותה כתושבת ישראל, אלא אם הוא שירות שתמורתו מהווה חלק מערך הטובין שנקבע כאמור בסעיפים 129 עד 133ט לפקודת המכס, לפי העניין;

עכשיו נותר להחליט :

האם גוגל אירלנד היא תושבת חוץ ? כנראה שכן.

מהו השירות שניתן לגוגל אירלנד ? והאם נושא ההסכם הוא מתן השירות בפועל, נוסף על תושב החוץ, גם לתושב ישראל, בישראל ?

עמי101
30/07/2012, 17:21
במקום לעשות שתי חשבוניות
נניח וקיבלנו מאתר ישראלי 1000 ש"ח, ומאתר בין לאומי 2000 ש"ח.
אני מציע לשלם מעמ רק על 1000 ש"ח שזה = 138 ש"ח.

הכנסות עסקיות 2862.
מ.ע.מ שנתקבל = 138 ש"ח.

בצורה כזו שילמנו מע"מ על ההכנסות מאתרים ישראליים.

מה דעתכם?

yobel
30/07/2012, 22:56
במקום לעשות שתי חשבוניות
נניח וקיבלנו מאתר ישראלי 1000 ש"ח, ומאתר בין לאומי 2000 ש"ח.
אני מציע לשלם מעמ רק על 1000 ש"ח שזה = 138 ש"ח.

הכנסות עסקיות 2862.
מ.ע.מ שנתקבל = 138 ש"ח.

בצורה כזו שילמנו מע"מ על ההכנסות מאתרים ישראליים.

מה דעתכם?

להיות יותר צדיק מהאפיפיור זה בסדר.
השאלה אם זה הכרחי מבחינת החוק...
וויתור על 13% מהרווח שלך מאתר זה לא מעט.

אגב, נראה לי שלפי החוק היבש מה שאתה מציע זה מה שאמורים לעשות, אבל, האם זה הוגן שאתה תישא בנטל המע"מ? זה אמור לרדת מהמפרסם.

Ziv
31/07/2012, 14:20
מהסיבה הזו בדיוק אני לא משלב הודעות אדסנס באתרים הישראלים שלי אלא רק באתרים שלי באנגלית הפונים לתושבי חו"ל
ואז אני מפיק חשבוניות ללא מע"מ בלי שום בעיה, בדיוק כפי שרואה החשבון שלי ביקש
אין לראות בהודעתי זו המלצה או יעוץ כלשהו

שלום לכולם

זה כמה חודשים שאני מחפש תשובה חד משמעית (ללא הצלחה),
עד היום אני מוציא חשבונית הכוללת 16% מע"מ מלא עבור הכנסות מאדסנס...והאמת שהעניין מתסכל כל פעם מחדש, לא יתכן שאנחנו צריכים להוציא חשבונית עם מע"מ מלא, על עסקה מול גורם בחו"ל שאין לו עניין בחשבונית ובמע"מ שאנו משלמים בעבורו.

חיפשתי בפורום והגעתי לדיון הזה :
http://www.seoforums.co.il/threads/18636

וראיתי שלא הגעתם להחלטה חד משמעית לגבי העניין.

הייתי רוצה להמשיך את הדיון החשוב מאוד הזה, יש לי גם כמה התפתחויות בנושא
שוחחתי לאחרונה עם רו"ח מוכר מאוד באיזור המרכז והוא טוען דבר כזה:

"הכנסה פטורה מע"מ אך ורק כאשר היא נעשית עבור תושבי חוץ.
אם ניתן יהיה להוכיח כי רק גולשים מחו"ל מגיעים לאתר הנל , ההכנסה פטורה ממע"מ.
אם מדובר בגולשים ישראליים המגיעים לשם והם מהווים שיעור מזערי, נראה שאין בעיה עם פטור ממע"מ"

מסקנותי: בשלב הזה, ניתן להוציא חשבונית פתורה ממע"מ אך ורק עבור אתרים הפונים לקהל תושבי חו"ץ.

רק ישנה בעיה קטנה: בחשבון האדסנס שלי (אולי גם אצל חלקכם) קיימים אתרים ישראלים ואתרים לתושבי חוץ...
והחוק לא מאפשר לחלק את הסכום שאני מקבל ל2 חשבוניות לפי חישוב ההכנסה באדסנס לגבי האתרים הישראלים ואלו הפונים לתושבי חוץ.

חשבתי על פתרון פשוט אך בעייתי:
2 חשבונות אדסנס, אחד עבור הכנסה של אתרים מישראל ואחר עבור הכנסה של אתרים בחו"ל.
הבעיה שלדעתי אסור שיהיו לי 2 חשבונות באדסנס.

אם כן מה עושים ? האם זה חוקי 2 חשבונות אדסנס ?
אם 90% מההכנסות באדסנס הינם מהאתרים בשפה האנגלית האם זה מספיק כדי להוציא חשבונית אחת בשיעור מע"מ 0% ?
האם יש למישהו התפתחות אחרת בנושא אדסנס ומע"מ ?

נ.ב.
נושא מעיק, אפור ולא נעים...חייבים החלטה חד משמעית ואף אחד לא רוצה להסתכן עם מע"מ

drums
31/07/2012, 15:07
האמת שקשה להם להגיע למקורות ההכנסה מחו"ל...

adi5
02/08/2012, 18:37
מהסיבה הזו בדיוק אני לא משלב הודעות אדסנס באתרים הישראלים שלי אלא רק באתרים שלי באנגלית הפונים לתושבי חו"ל
לא מבין את ההגיון. אתה חוסם לך מקורות הכנסה בגלל מס שאתה אמור לשלם?

גם אם לשיטתך אתה אמור לשלם מע"מ על השירות שאתה נותן לגוגל אירלנד , זו עדיין לא סיבה לא לעבוד איתם.
עדיין לאחר תשלום המע"מ תישאר עם 86% מהסכום שתקבל.

כאשר יש לך אפשרות להרוויח כסף, תרוויח אותו - אל תתסכל על המס שאתה אמור לשלם עליו.